• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fanellat e KB Russia 2018

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Fanellat zyrtare ne Kampionatin Boterore Russia 2018

Shumica e ekipeve do te vishen nga firma adidas dhe Nike.

 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Brazil
Nike

.
.
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Gjermani
adidas
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Portugali
Nike
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Argjentine
adidas
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Franca
Nike
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Angli
Nike
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Spanje
adidas
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Kroacia


Suedi


Mexico
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Belgjike


Tunizia


Senegal


Kolumbia


Japoni
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Egjypt


Uruguaj


Island


Nigeria


Rusia


Costa Rica


Panama


Maroko
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Kampionati boteror Russia 2018 do te luhet me topat e prodhuar nga adidas "Telstar18".
Modeli "telstar18" eshte pasardhes i topit te adidas me te cilin u luajt kampionati boteror ne Mexico me 1970,qe mbante te njejtin emer "telstar".Emri rrjedh nga fjalet "televizion" (tel) dhe yll "star"- telstar.Behet fjale per topin e pare i cili u perpunua me pllaka te zinj pesekendeshe dhe hapsira tjeter ne te bardh.

 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Peru
umbro


Zvicrra
Puma


Srbija
Puma


Korea jug.
Nike
 

Semiku

Style & Substance
Anëtar
Oct 12, 2013
Postime
2,534
Pikët
63
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Danimarke
Hummel


Poloni
Nike


Arabia saudite
Nike


Australia
Nike


Iran
adidas
 

Angel69

Moderator
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,169
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Jo se jam tifoz I Gjermanise, por eshte vertete me super fanella e boterorit.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Ndersa mua me pelqeu e Rusise....thjesht per shqiponjen qe ka.
Se mos boni protesta ``shqipe``
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Apropo neser....

Rusi-Brasil
serbi-Maroku
Gjermani-Spanje
Itali-Argjentine
Hollande-Angli.

Jam me....Rusine,Marokun(sja prish Molit, ne Maroku do bej surprize ne KB....sipas meje),Gjermanine,as me Italine,sepse me pelqejne Burruchagas dhe me Hollanden.

Kismet.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Përgjigje e: Fanellat e KB Russia 2018

Une preferoj designin e Kroatit dhe Spanjollit. Edhe ajo e Uruguajit me ka terheq gjithmone si fanelle!
 
Top