• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fashion Week me modele jo “perfekte”

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum

Këto ditë në Tiranë u zhvillua java e modës shqiptare “Fashionweek Albania” dhe stilistët janë përpjekur të sjellin veshje dhe modele elegante.
Por, ja që në eventin e organizuar në një vend ku nuk egziston një linjë e veshjeve “Made in Albania” duket që kemi shumë për të bërë rreth pasarelave.
Në fotografite qe agjenci te lajmeve si Reuters e etj verehen modele me linja joperfekte, si ne disa foto meposhte.
Gjithashtu ne pasarelë nuk pati një kombinim, të kuptohej nëse veshjet ishin për linjën, pranverë, vjeshtë, dimër.
Mbizotëruan fustanet për të gjitha stinët, disa prej tyre mbreslënës. “Tirana Fashion week” tregoi se vërtet ka pasion për të organizuar pasarela, por nuk duhen anashkaluar shumë gjëra, ku një sy kritik i modës do i konsideronte të pafalshme./BalkanWeb/


Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top