• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fc Partizani

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
26,809
Pikët
113
Përgjigje e: Partizani Kampion 2018-2019

Po ti cne me Partizonin :p?

Bohu me Tironen nigjo mu , do rikthehemi fuqishem :D

Urime "Morrave" , kampionat i merituar.
Gega e meritoj se nuk beri ekip rrugaçesh si dikur
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,830
Pikët
113
Përgjigje e: Partizani Kampion 2018-2019

Po ti cne me Partizonin :p?

Bohu me Tironen nigjo mu , do rikthehemi fuqishem :D

Urime "Morrave" , kampionat i merituar.
Me kta sindikalistet e riparim sherbimeve....KURRE.:p
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
11,443
Pikët
113
Përgjigje e: Partizani Kampion 2018-2019

Ca partizani thua ti? Une degjove te lajmet qe e kishte marr Kuksi??!!!

Turp i madh per Shqiperine. Akoma me emra dhe simbole te kohes se komunizmit.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,830
Pikët
113
Përgjigje e: Partizani Kampion 2018-2019

Ca partizani thua ti? Une degjove te lajmet qe e kishte marr Kuksi??!!!

Turp i madh per Shqiperine. Akoma me emra dhe simbole te kohes se komunizmit.
Thone qe do ja ndrrojne,
por ruset nuk e tregojne.

PS....po GAMOR njele.

Qys....manushaqe tip kabateristi me qemane.

:gezuar:pacim-
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
16,120
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
2BE6E52F-08BB-41E1-8ACB-228C11F60AA4.png
Futboll Klub Partizani është klub futbolli i themeluar më [4 shkurt]të vitit 1946Tiranë si klub përfaqësues i partizanëve që luftuan në Luftën e Dytë Botërore. Më janar të vitit 1946 ekipi me emrin Ushtria luajti një ndeshje miqësore kundër Vllaznisë duke barazuar 0-0. Më 7 prill 1946 skuadra paraqitet për herë të parë me emrin Partizani dhe nis rivalitetin me [17 Nentorin|[KF Tiranën sot]] kampione me një fitore 2-0. Partizani nuk mori pjesë në kampionat atë vit ,por zhvilloi 9 ndeshje miqësore që përfunduan me një golavarazh 26-9.
1947 Partizani debuton në ligën e parë të futbollit shqiptar dhe menjeherë fiton titullin gjithashtu duke arritur fitoren me te thelle qe eshte regjistruar deri me tani ne te gjithe Shqiperine ne ndeshjen Partizani 8-0 17 Nëntori Tirana, duke u quajtur si ndeshja me e suksesshme ne radhet e demave. KF Partizani cilësohet si klubet me më shumë tifoza në Shqipëri por edhe në Kosovë.
Pas rënies nga Superliga pas sezonit 2008/09, Partizani arriti të ngjitet përsëri pasi në sezonin 2012/13 u rendit në vend të dytë në Kategorinë e Parë. Partizani bëri një merkato cilësore në verën e vitit 2013 duke u bërë një skuadër mbarëkombetare, me lojtarë shqiptarë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia.Partizani u shpall kampion ne sezonin 2018/2019,duke bere blerje te zgjuara dhe duke u shpallur kampione per here te pare pas 26 viteve. Partizani gjithashtu është
Kampion në Superligë 1947, 1948, 1949, 1954, 1957, 1958, 1959, 1961, 1963, 1964, 1971, 1979, 1981, 1987, 1993, 2019.
Fitues i Kupës së Shqipërisë 1948, 1949, 1957, 1958, 1961, 1964, 1966, 1968, 1970, 1973, 1980, 1991, 1993, 1997, 2004,2019
Kampion i Ballkanit 1970.
Sukseset ndërkombëtare Ekipi i kuq është i vetmi ekip shqiptar që ka fituar një trofe ndërkombëtar, në vitin 1970 ai fitoi Kupën Ballkanike për klube, i cili ishte një kompeticion i luajtur në vitet 1960-1993 ku merrnin pjesë vetëm klubet sportive ballkanike të Shqipërisë, Jugosllavisë, Bullgarisë, Rumanisë, Greqisë dhe Turqisë.
Gjithashtu është një ndër skuadrat më të njohura shqiptare në arenën ndërkombëtare, kështu KF Partizani ka marrë pjesë tetë herë në ligën e kampionëve Evropian, tri herë në kupën e UEFA-së, një herë ka luajtur për kupën Intertoto, katër herë për kupën e fituesve të kupave dhe pesë herë për kupën e Ballkanit. Rezultatet më të suksesshme kanë qënë fitoret 1-0 kundër Celtic dhe Torinos në Tiranë.
Klubi i Partizanit i mbushur me lavdi është dhe tifozë të shumtë. Gjithmonë dallohet për tifozë të shumtë dhe për dashurinë qe ata kanë për këtë ekip. Tifozët janë gjithmonë ne mbështetje të ekipit ,jo vetëm kur ata janë në situatë të mirë ,por edhe kur ata janë në situatë të keqe. Këtë e kanë dëshmuar gjithmonë. Brezi i lojtarëve të rinj po rritet dita-ditës. Sigurisht që Partizani ka menduar për të ardhmen dhe premton lojtarë të talentuar.
 
Last edited:

Rrelse

Ride or die
Anëtar
Jun 18, 2020
Postime
243
Pikët
93
Shyqyr që ju doli esat mala negativ dhe u shërua nga covidi
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
14,441
Pikët
113
Ekip me emër dinjitet dhe lavdi.
Ptuuuu minjt e bashkisssss
Të urreeeeej përgjithmon o Tironëëëëë
Të urreeejjjjjj
Se për ne curv4 jeni
Kur vimë ne sju ma moooooo veni.

View attachment 49801
Arjan ahmetaj, ilir lame, skender gega, ylli shehu, zamir shpuza, tit ramadoni, niko frasheri, shahin berberi,

Neptun bajko, ledio pano, lefter millo, portieri i trete se mbaj mend, pertal musta, bled gjuhderr nallboni, Momd Alite, andon nikolla,

Ali kastrati masazhatori, fatmir koka, hasanpapa,..lol, dush kacaci, genc tomorri, lake agalliu, lenc leskaj, dhe doktori
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
14,441
Pikët
113
Arjan ahmetaj, ilir lame, skender gega, ylli shehu, zamir shpuza, tit ramadoni, niko frasheri, shahin berberi,

Neptun bajko, ledio pano, lefter millo, portieri i trete se mbaj mend, pertal musta, bled gjuhderr nallboni, Momd Alite, andon nikolla,

Ali kastrati masazhatori, fatmir koka, hasanpapa,..lol, dush kacaci, genc tomorri, lake agalliu, lenc leskaj, dhe doktori
@drague

Se ti ke qene kaptwr ushtrie,

Tamom jane?

:D
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,195
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
View attachment 48460
Futboll Klub Partizani është klub futbolli i themeluar më [4 shkurt]të vitit 1946Tiranë si klub përfaqësues i partizanëve që luftuan në Luftën e Dytë Botërore. Më janar të vitit 1946 ekipi me emrin Ushtria luajti një ndeshje miqësore kundër Vllaznisë duke barazuar 0-0. Më 7 prill 1946 skuadra paraqitet për herë të parë me emrin Partizani dhe nis rivalitetin me [17 Nentorin|[KF Tiranën sot]] kampione me një fitore 2-0. Partizani nuk mori pjesë në kampionat atë vit ,por zhvilloi 9 ndeshje miqësore që përfunduan me një golavarazh 26-9.
1947 Partizani debuton në ligën e parë të futbollit shqiptar dhe menjeherë fiton titullin gjithashtu duke arritur fitoren me te thelle qe eshte regjistruar deri me tani ne te gjithe Shqiperine ne ndeshjen Partizani 8-0 17 Nëntori Tirana, duke u quajtur si ndeshja me e suksesshme ne radhet e demave. KF Partizani cilësohet si klubet me më shumë tifoza në Shqipëri por edhe në Kosovë.
Pas rënies nga Superliga pas sezonit 2008/09, Partizani arriti të ngjitet përsëri pasi në sezonin 2012/13 u rendit në vend të dytë në Kategorinë e Parë. Partizani bëri një merkato cilësore në verën e vitit 2013 duke u bërë një skuadër mbarëkombetare, me lojtarë shqiptarë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia.Partizani u shpall kampion ne sezonin 2018/2019,duke bere blerje te zgjuara dhe duke u shpallur kampione per here te pare pas 26 viteve. Partizani gjithashtu është
Kampion në Superligë 1947, 1948, 1949, 1954, 1957, 1958, 1959, 1961, 1963, 1964, 1971, 1979, 1981, 1987, 1993, 2019.
Fitues i Kupës së Shqipërisë 1948, 1949, 1957, 1958, 1961, 1964, 1966, 1968, 1970, 1973, 1980, 1991, 1993, 1997, 2004,2019
Kampion i Ballkanit 1970.
Sukseset ndërkombëtare Ekipi i kuq është i vetmi ekip shqiptar që ka fituar një trofe ndërkombëtar, në vitin 1970 ai fitoi Kupën Ballkanike për klube, i cili ishte një kompeticion i luajtur në vitet 1960-1993 ku merrnin pjesë vetëm klubet sportive ballkanike të Shqipërisë, Jugosllavisë, Bullgarisë, Rumanisë, Greqisë dhe Turqisë.
Gjithashtu është një ndër skuadrat më të njohura shqiptare në arenën ndërkombëtare, kështu KF Partizani ka marrë pjesë tetë herë në ligën e kampionëve Evropian, tri herë në kupën e UEFA-së, një herë ka luajtur për kupën Intertoto, katër herë për kupën e fituesve të kupave dhe pesë herë për kupën e Ballkanit. Rezultatet më të suksesshme kanë qënë fitoret 1-0 kundër Celtic dhe Torinos në Tiranë.
Klubi i Partizanit i mbushur me lavdi është dhe tifozë të shumtë. Gjithmonë dallohet për tifozë të shumtë dhe për dashurinë qe ata kanë për këtë ekip. Tifozët janë gjithmonë ne mbështetje të ekipit ,jo vetëm kur ata janë në situatë të mirë ,por edhe kur ata janë në situatë të keqe. Këtë e kanë dëshmuar gjithmonë. Brezi i lojtarëve të rinj po rritet dita-ditës. Sigurisht që Partizani ka menduar për të ardhmen dhe premton lojtarë të talentuar.
8 me 0 me 8 lojtate qe sapo ia paten mare Tirones me.kriju ekipin e Partizonit ne modelin e vellezerve jugosllave. Pra ka lujt Tirona A me Tironen B ne kete 8 me 0 qe ti mburresh. Per 20 vjet nuk u leju asnje ekip tjwter te fitonte. Alternohej ekipi i ministrise se.mbrojtjes me ate te ministrise se brendeshme. Partimorri dhe Dinamo u krijuan me lojtare te tirones e Vllaznise.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,679
Pikët
113
Arjan ahmetaj, ilir lame, skender gega, ylli shehu, zamir shpuza, tit ramadoni, niko frasheri, shahin berberi,

Neptun bajko, ledio pano, lefter millo, portieri i trete se mbaj mend, pertal musta, bled gjuhderr nallboni, Momd Alite, andon nikolla,

Ali kastrati masazhatori, fatmir koka, hasanpapa,..lol, dush kacaci, genc tomorri, lake agalliu, lenc leskaj, dhe doktori
Nand Ocelli nuk qenka?
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
11,443
Pikët
113
8 me 0 me 8 lojtate qe sapo ia paten mare Tirones me.kriju ekipin e Partizonit ne modelin e vellezerve jugosllave. Pra ka lujt Tirona A me Tironen B ne kete 8 me 0 qe ti mburresh. Per 20 vjet nuk u leju asnje ekip tjwter te fitonte. Alternohej ekipi i ministrise se.mbrojtjes me ate te ministrise se brendeshme. Partimorri dhe Dinamo u krijuan me lojtare te tirones e Vllaznise.
Kane qene dy skuadrat me antipatike ne Shqiperi, Partizani dhe Dinamo. Behesha helm kur humbte Tirana me to. Shume here ja beni me hile. Mbaj mend ja futi Muca golin Mustes nga mezi i fushes e anulluan golin.
 
Top