• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Femra e se kaluares apo femra e sotshme?

CarpeDiem

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
105
Pikët
0
Vendndodhja
Albania, Tirana
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Jam dakort me Stealth per ceshtjen e amazonave...
Ca gjera nuk jan te ndara me thik, te thuash te pelqejn femrat e te kaluares apo e sotmja. Mua me pelqejne femrat qe i kan te gjitha shkronjat kapitale FEMRA pra nje femer me shume charm dhe me nje kulture bote ...
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
202
Pikët
28
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Diellza diten qe femra do jet siper burrit ate dit femra ka gjetur menyren me te bukur te vetvrasjes
per ju femrat e sotme beni mir te degjoni kengen e Iron Maiden "woman be my slave"
kjo esht e vetmja menyr qe keni nga natyra per tu ndjer femra vertet
e kunderta do tju çonte direkt te amazonat as femra as burra
Gabohesh. Menyra si ndjehem femer un asht duke respektu ate qe kam ne krah sepse duke respektu ate respektoj veten. (Kyt gja e pres edhe nga ai).
Dhurata me e bukur ne kete bote eshte femija. Kete dhurate ia ben femra mashkullit.

Kto arsye e te tjera te ngjashme me bajn te ndjehem femer mu jo budalliqe si ajo kenge. Po nejse te tan lejohen me pas nji menim.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
643
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Diellza me thuaj me çfar menyre do ja beje dhuraten mashkullit ti nese sdo kishte mashkull ? pra fjala dhurat ktu as qe duhet perdorur sepse ska kuptim
pastaj ti thua qe mashkulli duhet me qen posht femres ke arsye per kete apo thjesht feminizem i tepruar ?
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,390
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Re: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Diellza diten qe femra do jet siper burrit ate dit femra ka gjetur menyren me te bukur te vetvrasjes
per ju femrat e sotme beni mir te degjoni kengen e Iron Maiden "woman be my slave"
kjo esht e vetmja menyr qe keni nga natyra per tu ndjer femra vertet
e kunderta do tju çonte direkt te amazonat as femra as burra
Stealth pikerisht mrom disktuam disi ne lidhje me menyren si ti e trajton 1 Femer lol mos i rikthehem prap....se pa femrat sbeni dot hall ore aq me shum ju hamshoret..;)

ne lidhje me temen ti ke do preferoje te sotmen apo te hershmen e?
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
202
Pikët
28
Përgjigje e: Re: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Diellza me thuaj me çfar menyre do ja beje dhuraten mashkullit ti nese sdo kishte mashkull ? pra fjala dhurat ktu as qe duhet perdorur sepse ska kuptim
pastaj ti thua qe mashkulli duhet me qen posht femres ke arsye per kete apo thjesht feminizem i tepruar ?
Je interesant.

Ku permenda une qe mashkulli duhet te jete poshte femres?
Dhurate, po si nuk qenka dhurate femija? Eshte dhurate e dhurata me e madhe qe mund te ekzistoje. Po te kujtoj qe ka dhe menyra per te mbet shtatzene 'pa mashkull'.

Pse te duket cdo argument (i drejte) pro femres feminizem i tepruar?
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
643
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

diellza si mund tja besh dhurate femijen nji mashkulli ti kur pa te as qe e mendon dot femijen jo mo ta besh ? :)
un sjam kunder te qenit feministe perkundrazi me pelqen ideja por kuptohet duke njohur realitetin i cili esht mashkulli=zot e kunderta edhe neper imagjinata te frikson
belle vie me pelqejn me shume femrat e sotme sepse kan arritur te ken imagjinat me ne fund edhe pse ka marre shume kohe si proces lol
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Femra e koheve te shkuara ka lezet me burrerore s'pyste per asgje
Mund ta trajtoje si te doje edhe per hir se eshte Femer duhej te heshte :) Skandal*

Femra sot do vra :p e ngre zerin ne kupe te qiellit edhe me e cuditshmja eshte se e ngre me shume kur s'ka te drejte :p
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Jam dakort me Stealth per ceshtjen e amazonave...
Ca gjera nuk jan te ndara me thik, te thuash te pelqejn femrat e te kaluares apo e sotmja. Mua me pelqejne femrat qe i kan te gjitha shkronjat kapitale FEMRA pra nje femer me shume charm dhe me nje kulture bote ...
Keto jane virtyte te trasheguara :) pra e drejte s'ka formula shabllon
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
459
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Si nje femer vete: as te sotmet ..as te hershmet ..Arsyet pse: E hershmja ishte pak a shume skllave, bej femije kur te donte ai pa nje ze te vetin, pa nje opinion thjesht e nenshtruar sma merr mendja qe nje femer te doje ta shohe veten ne ato kushte... E sotmja ne anen tjeter vuan nga mungesa e konfidences, edukimit, pavaresise, logjikes...ndonjehere jo sepse ska mundesi ti bej gjithe kto por sepse perton...Fakti tjeter qe nese ajo ndahet nga partneri dhe menjehere perdor fjalet me te uleta per femren tjeter por jo per ate qe e la eshte per mendimin tim thelbesor dhe nje nga dobesite me te medha te gjinise tone...I kundervihemi njera tjetres e sigurisht ashtu do humbim cdo beteje qe nisim... Nje femer ka virtytet me per te pasur zili dhe nese i perdor me pak zgjuaresi do jete e pakapshme..

Mbase Femrat e se ardhmes...
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

per emndimin tim femra e sotme me zemer, se te kaluares kan cen slave edhe benin cte thonte burri edhe njerzit e shpise skishte asnje te drejte, e sotmja nice mund te mesoje e te komandoje nje qeveri e jo me nje burre qe ja fut dy kembet ne nje kepuce o kshu o hic fare:p:p:p ka ardh dita e femrave sot niceeeeee plasni aty hapni syte :pP
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,306
Pikët
113
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Femrat e kaluara i beri regjimi te dukeshin si burra nga aparenca. haha
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
643
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

hahaahhahah mia nder ara fabrika kantiere me kujtove filmat bardh e zi me aksioniste qe i falin barazimin rambos
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,390
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Femrat e kaluara i beri regjimi te dukeshin si burra nga aparenca. haha
Ja nje femer me mend lol

Stealth

ahh mia nder ara fabrika kantiere me kujtove filmat bardh e zi me aksioniste qe i falin barazimin rambos

Si ben gjoja ky sikur e ka provuar ate periudhe hahhahah lol
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,653
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Shoqeria njerezore, historikisht eshte ne progres te pandalshem e te pashmangshem ...Femra eshte pjese e kesaj shoqeria dhe, madje nje pjese shume e rendesishme....
Performanca e femres sot eshte shume here me dinjitoze, e suksesshme, sfiduese, ....
poooor, .....Njerezimi ka dhe disa "ligjesi" te vetat ne raportet Meshkuj - Femra , prandaj .....
Flamuri i Levizjes Feministe sado te valevitet, shtiza e tij eshte ne duart e meshkujve ;)
Femra e sotme tenton pa frike "te zbuse" shperpjestimin ne kete Raport.

Sigurisht qe femra e diteve te sotme......!!
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Te besh nje krahasim midis femres ne kohet e me parshme dhe ne ditet e sotme do me duhej sh kohe, pasi kane ndryshuar sh gjera...Qofte nga aparenca e jashtme po ashtu dhe nga ajo shpirterore. Mendoj qe duhet te mbizoterojne femrat e sotcme edhe nga menyra se si komunikojne ose krijojne nje autoritet vetes ne lidhje me te tjeret si shoqe, mikesh, partnere, bashkshorte, nene etj...
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,306
Pikët
113
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

Ja nje femer me mend lol

Stealth

ahh mia nder ara fabrika kantiere me kujtove filmat bardh e zi me aksioniste qe i falin barazimin rambos

Si ben gjoja ky sikur e ka provuar ate periudhe hahhahah lol
Se ka provuar vet, por e kane provuar mami me babin. Do e kene kenduar shpesh kete kenge. Babai im coc i kish qejf kenget me fryme revolucionare. haha
Kam qene femije atehere dhe si kuptoja mire, por tani kur shikoj filmat e kohes se xhaxhit sa te shemtuara duken femrat ne ato veshje, mundesisht pantallona, funde doku, bluxhins i shpifur, apo tualetet qe perdoreshin atehere, ato prerje floku. Humbiste bukuri e femres fare. :O
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Përgjigje e: Femra e te kaluares apo femra e sotcme?

obobobob ketu cenkan te gjithe ne moshe te kaluar me se mbajne mend edhe filmat bardh e ziiii upssssssssssssss hapni noj forum per moshat 15 to 20 plzzzzzzzzz femrat e sotme dihet ajo pune:p
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Femra e së kaluarës apo femra e sotshme?

Sigurisht që e kohëve të shkuara. Ajo e kohëve të shkuara ishte më e mirë në çdo drejtim. Ishte më e edukuar, vishej më mirë (e kam fjalën për veshjet e bukura popullore) dhe mbi të gjitha, ishte vetëm e burrit, jo e të gjithëve.
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,583
Pikët
113
Përgjigje e: Femra e se kaluares apo femra e sotshme?

Nqs do ju beja pyetjen se kush femer ishte me e mire midis femres kohes se shkuar dhe asaj nga ditet tona, cila do ishte pergjigjia juaj?
Varet se ne cfare aspekti e ke fjalen, gjithsesi pothuajse gjithmone nje nene e mire rrit nje vajze te mire. Kot nuk thone qe vajza eshte pasqyra e nenes. :)
 
Top