• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Femra të zhveshura që pinë birrë- antifemërore

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Feministët kanë reaguar për ndalimin e një reklame të birrës austriake “Hirter”, e cila paraqet tri femra të zhveshura në pjesën e sipërme duke mbajtur në dorë gotat e birrës.
Ngjyrat e birrës përshtaten me ngjyrën e flokëve të tyre- brune, bionde dhe flokëkuqe. Ndërsa feministët kërkojnë ndalimin e kësaj reklame, duke qenë se ka shumë seksualitet në të.“Nuk ka asnjë lidhshmëri të çiltër në mes të një birre dhe një femre të zhveshur. Femrat janë vënë aty vetëm për ta seksualizuar birrën”, ka thënë njëri nga organizuesit fushatës kundër kësaj reklame.

Ndërkohë, zëdhënësja e birrarisë “Hirter” në Austri, Caroline Kroepfl, ka thënë se reklama tregon tri femra me vetëbesim që u pëlqen birra.
 
Top