• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska


Një studim i ri i publikuar sot në “Daily Mail” arriti në përfundimin e besuar gjerësisht në kulturën popullore, se një grua e bukur e bën shumë më të vështirë ruajtjen e një lidhjeje.

Sipas studimit në fjalë, mësohet se çiftet më të qëndrueshme janë ato ku meshkujt janë më të pashëm, ndonëse është e qartë që kjo nuk është formula përfundimtare e suksesit.

Fenomeni u studiua nga kërkues të Universitetit të Liverpulit dhe Çesterit, që ilustruan përfundimet e tyre me dy martesat e mëparshme të aktores Angelina Jolie, të cilat zgjatën më pak se tre vjet.

Jolie ishte e martuar aktorët Jonny Lee Miller dhe Billy Bob Thornton, në dy lidhje ku ajo ishte qartësisht shumë më tërheqëse se partneri. Ndërkohë, marrëdhënie e saj me Brad Pitt, i konsideruar gjerësisht si një prej meshkujve më tërheqës në Hollivud, është në vitin e gjashtë dhe duket ende shumë solide.

Universitetet në fjalë analizuan fotografi të më shumë se 100 çifteve, që kishin qëndruar së bashku nga disa muaj, deri në disa vjet.

Një komision i specializuar vlerësoi me nota paraqitjen e secilit prej partnerëve dhe u arrit të kuptohej se çiftet që kishin qëndruar së bashku më gjatë, ishin ata ku mashkulli ishte më tërheqëse se partnerja.

Përfundimet tregojnë se paraqitja fizike është shumë më e rëndësishme për një femër nga sa besohet, ndërsa vetëdija se është e bukur, e bën një vajzë apo grua shumë më pak të qëndrueshme në lidhjet e saj.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,894
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Dmth te filloj te shqetesohem une apo te filloj te kerkoj nje si Ben Affleck apo Ryan Philippe..?:p
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Ama anglezet e kane bere kete studimin? Ne fakt anglezet njihen per femra te bukura dhe tani po ua hedhin atyre fajin per prishjen e lidhjes. lol
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

ahhahahaha vec anglia ska femra te bukura,tana jane si te shperlara,si mi pas fut ne lavatrice e mi pas dal boja:p:p:p
zakonisht thuhet se femrat e bukura i takojne meshkujve budallenj,ca kane faj ato te shkretat:p:p
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

pse femrat e kane fajin qe jane te pasigurte meshkujt kur kane nje femer hot ne krah dhe fillojne ku ishe ku sishe dhe skane besim ke ajo femer dhe e prishin marredhenien vet pak e nga pak ...cfaj ka kjo femra se e kthejne koken ter meshkujt per ta pare?? ska hic e shkreta...thuaj ti lidhjet qe do ndahen do ndahen te jene si te duan partneret dhe kush ka per ti rezistuar testit te kohes i reziston..ky studimi cop cop
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,191
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Tani ne kte lidhjen funksionuse duhet te jet vetem mashkulli zeksi ? apo te dy?
Se rrugve shofim lloj lloj ciftezimi qe duket se nuk ka lidhje me kete studim , se thon mashkullin e bukur ta gezon tjetra si dhe per femren gjithashtu.
Nejse un burrin se du te bukur , por as mendoj se duke qen kjo qe jam duke mos e pas burrin e pashem dmth o burr jo (....) lidhja ime eshte me pak solide, i guess me kuptut ku desha me dal haha .
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Tani lind pyetja a eshte me mire nje cift jetegjat me nje femer te shemtuar apo nje jete shkurter me nje femer te bukur?!

Une per vete nuk jam per pavdeksine!:D

Dhe meqe ra llafi, meqe ky studimi qenka bere nga onglezt tani po e kuptoj perse Charli la Dianen per Kamiljen. :D

Ps. Keto lloj statistikash eshte me mire te futen ke temat e humorit. Nje cift nuk e ben paraqitja e jashteme sepse njeriu shikon me syte e mendies.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,894
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Ne te shemtutat qekemi nrregull... po u qajme hallin ju te bukurave :p
Hajde na prezanto nej king Roxy se eshte bo keq..:D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Dhe meqe ra llafi, statistikisht femrat e bukura jan gjithmone cift. Pra eshte normale qe te shemtuat bejn cmos tju zgjasi lidhja, se po nuk bene mbesin pa lidhje fare.
:D
 

Dasius

Atdhetar
Anëtar
Oct 7, 2010
Postime
149
Pikët
0
Vendndodhja
Tiranë
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Se çkam një përshtypje që ky studimi nuk ka qenë shumë serioz.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Dakort jam me postimin nr. #13 ...``14``

cka ka faj bukuria e asaj qe e deshtone lidhjen ....-pff-
 

Noe

V.I.P
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
7,628
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Poi kush e ka fajin mashkulli ? e o Puff se e keni zakon ju, cdo deshtim femeror ja faturoni meshkujve
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

e po ca me ju bo o Noellag-e ju ka ra per hise :p
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,682
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

ku ke vajza tbukra sot m aman,krejta fallco jann
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë
La femme fatale. Fakt i njohur prej shume kohesh.

Ju pershendes!

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=TItJYAq6SFI"]https://www.youtube.com/watch?v=TItJYAq6SFI
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Një studim i ri i publikuar sot në “Daily Mail” arriti në përfundimin e besuar gjerësisht në kulturën popullore, se një grua e bukur e bën shumë më të vështirë ruajtjen e një lidhjeje.

Sipas studimit në fjalë, mësohet se çiftet më të qëndrueshme janë ato ku meshkujt janë më të pashëm, ndonëse është e qartë që kjo nuk është formula përfundimtare e suksesit.

Fenomeni u studiua nga kërkues të Universitetit të Liverpulit dhe Çesterit, që ilustruan përfundimet e tyre me dy martesat e mëparshme të aktores Angelina Jolie, të cilat zgjatën më pak se tre vjet.

Jolie ishte e martuar aktorët Jonny Lee Miller dhe Billy Bob Thornton, në dy lidhje ku ajo ishte qartësisht shumë më tërheqëse se partneri. Ndërkohë, marrëdhënie e saj me Brad Pitt, i konsideruar gjerësisht si një prej meshkujve më tërheqës në Hollivud, është në vitin e gjashtë dhe duket ende shumë solide.

Universitetet në fjalë analizuan fotografi të më shumë se 100 çifteve, që kishin qëndruar së bashku nga disa muaj, deri në disa vjet.

Një komision i specializuar vlerësoi me nota paraqitjen e secilit prej partnerëve dhe u arrit të kuptohej se çiftet që kishin qëndruar së bashku më gjatë, ishin ata ku mashkulli ishte më tërheqëse se partnerja.

Përfundimet tregojnë se paraqitja fizike është shumë më e rëndësishme për një femër nga sa besohet, ndërsa vetëdija se është e bukur, e bën një vajzë apo grua shumë më pak të qëndrueshme në lidhjet e saj.
Bullcrap!

 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,257
Pikët
113
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Dhe meqe ra llafi, statistikisht femrat e bukura jan gjithmone cift. Pra eshte normale qe te shemtuat bejn cmos tju zgjasi lidhja, se po nuk bene mbesin pa lidhje fare.
:D
Femrat e shemtuara bejne cmos te mbajne lidhjet e tyre, pra totally nenshtrohen, se mbeten pa hic fare.

Ndersa femrat e bukura jo vetem qe kane A LOT of Self - Respect, por ndajne shume mire Krenarine nga Dinjiteti.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Femrat e bukura bëjnë lidhjet të dështojnë

Te bukurat e bekan lidhjen te deshtoje,imagjino se çfare i bejne te shemtutat.
 
Top