• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Une e di se esht festa nenes ashtu me kan then ne shqiperi ashtu e kam ruajtur. Por tani kam ven re se e kan kthyer si festa e femrave :S
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Eshte festa e nenave por femrat ne Shqiperi duke qene te ''etura'' per dhurata e kane kthyer tani ne festen e femrave.
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

mesa di un eshte festa e femrave se nuk e festojme vec ne shqiptaret por eshte dita nderkombetare e femres,dhe e feston gjithe bota....
 

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,486
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Eshte festa e femrave dhe festohet ne gjithe boten.Cuna mos haroni dhuratat.:p
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

...8 Marsi ka qene gjithmone festa e femrave..Kjo per te kujtuar çfare kane fituar femrat me kohen(pozicioni ne shoqeri, ne politike etj) dhe per te kujtuar sa dhune eshte ushtruar mbi to dhe sa shume jane diskriminuar..
Kjo date nuk eshte per te kercy e per te bredh sepse me kohen i ka humbur edhe kuptimi..ne 8 mars te 1908 vdiqen 129 puntore sepse po protestonin per kushtet e renda ne te cilat punon dhe pronari i fabrikes i vuri flaken...:(..
Mos kini dyshime goca, 8 marsi eshte festa internacionale e gruas..jovetem e mamit :)..
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,179
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

...8 Marsi ka qene gjithmone festa e femrave..Kjo per te kujtuar çfare kane fituar femrat me kohen(pozicioni ne shoqeri, ne politike etj) dhe per te kujtuar sa dhune eshte ushtruar mbi to dhe sa shume jane diskriminuar..
Kjo date nuk eshte per te kercy e per te bredh sepse me kohen i ka humbur edhe kuptimi..ne 8 mars te 1908 vdiqen 129 puntore sepse po protestonin per kushtet e renda ne te cilat punon dhe pronari i fabrikes i vuri flaken...:(..
Mos kini dyshime goca, 8 marsi eshte festa internacionale e gruas..jovetem e mamit :)..
Mos na bej propagande komuniste;))
Drejt.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Mos na bej propagande komuniste;))
Drejt.
Jo..Une bej propagande femerore jo komuniste :D..
Po eshte e vertete ajo qe thashe :D
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Po ta zesh tamam tamam eshte festa e Burrave IoI . Ndersa Grate shkojne mblidhen me shoqet, Burrat bejne festen e vertet kur si kane grate ne shpi...( Vereni imagjinaten ne pune) :p
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,179
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Jo..Une bej propagande femerore jo komuniste :D..
Po eshte e vertete ajo qe thashe :D
Natyrisht qe eshte e VERTETE,kush shkruajti te kunderten!
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Eros djali, ti rrofsh po S'para lexoj gjermanisht..Me fjalet e tuja di te ma permbledhesh?
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,179
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Eros djali, ti rrofsh po S'para lexoj gjermanisht..Me fjalet e tuja di te ma permbledhesh?
E verteta e juaj...futi google.
Por nuk jeni juve kaq pasive.
Danke mami.
Me fjalet e te tjereve: Buke dhe lule.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

E verteta e juaj...futi google.
Por nuk jeni juve kaq pasive.
Danke mami.
Me fjalet e te tjereve: Buke dhe lule.
:O:O:O:O:O:O:O:O:O....ok!
te jete per te verteten ate s'mund ta dish edhe ti...
Sido qe te jete ma tha mami nuk ma tha google..dhe ne google gjeta te njejtat gjera qe me tha MAMI..
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Festa e 8 Marsit per nenat apo per femrat ne pergjithsië

Paç fat per te ardhmen ;)...
 
Top