• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Festivali prestigjoz i Filmit në Venezia

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Festivali prestigjoz i Filmit në Venezia do ketë kryetar jurie, regjisorin amerikan Quentin Tarantino.


Festivali i 67-të do zhvillohet në datat 1-11 shtator ku do të caktohet edhe filmi më i mirë që nderohet me Luanin e Artë. Vendimi është marrë nga drejtuesit e festivalit. Tarantino ka fituar një sukses mjaft të madh me filmin “Inglorious Basterds” me të cilin u nominua për 8 Oscar por fitoi me ektorin më të mirë jo protagonist, Christoph Waltz.

Në filmat e tij, Tarantino ka lancuar emra që tashmë janë bërë të mëdhenj si, John Travolta, Pam Grier e David Carradine.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top