• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fillojnë ethet për tek “Kënga Magjike”

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Akoma pa mbaruar sezoni veror dhe koncertet, këngëtaret tona përgatiten për sfidën e radhës, festivalin “Kënga Magjike”.


Një ndër evenimentet e muzikës shqipe që sjell shumë hite gati çdo vit, “Kënga Magjike”, edhe këtë radhë pritet të grumbullojë një numër të madh konkurrentësh, ndërsa mes shumë kandidatëve do ketë mjaft emra të njohur të estradës nga Shqipëria dhe Kosova.

Përveç Valza Bajrës, e cila është në përgatitje të këngës së re, në konkurrim rikthehen edhe Leonora Jakupi, Shota Baraliu, Teuta Kurti e Zajmina Vasjari. /Shqipëria/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top