• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fillon shitja e CruzTablet dhe CruzReader

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Tableti i ri i kompanisë CruzTablet bashkë me lexuesin elektronik CruzReader tani janë në dispozicion për para-porosi, ndërsa data zyrtare e lansimit në treg e këtyre pajisjeve është 8 shtatori, për lexuesin, ndërsa tableti del në shitje më 27 shtator.
Cruz Reader bazohet në sistemin operativ Android të kompanisë Google, ndërsa pajisja ka të integruar lidhjen Wi-Fi dhe një shfletues të plotë për ueb, akselerometër, fjalor, note pad, kalendar, lojëra, dhe aplikacione.

Pajisja posedon 256 MB memorie të brendshme, si dhe një SD kartë me 2GB dhe vjen me një bateri që do të sigurojë deri në 10 + orë përdorimi të pandërprerë.


Në anën tjetër, Cruz Tablet përmban ekran të ndjeshëm në prekje me një diagonale prej 7 inç, 4 GB hapësirë të brendshme, dhe 8GB në SD kartë
 
Top