• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Filmi “Aftershock” thyen rekordin

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Drama “Aftershock” që nga kritika e filmit është përshkruar një film “katastrofal” ka thyer rekordin gjatë javës së parë të shfaqjes nëpër kinematë e kontinentit aziatik.


Plot 79 milionë dollarë është shuma që ky film ka marrë vetëm në dy ditët e fundit në kinematë kineze, duke lënë pas filmin “The Foundin of a Republic”, një prodhim i shtëpisë filmike “Huayi Brother Media Corporation”, i cili ka mbledhur vetëm 62 milionë dollarë gjatë një jave.

Me gjithë këtë, “Aftershock” ende është larg arritjes së rekordit të cilin e mbajnë filmat e regjisorit James Cameron “Avatar”,* i cili për një javë ka mbledhur 204 milionë dollarë dhe filmi tjetër “2012”, i cili në arkat e tij ka inkasuar 196 milionë dollarë.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top