• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Filmi “Avatar” fiton në Saturn Awards

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Filmi “Avatar” ka fituar 10 çmime në ndarjen e 36-të vjetore të çmimeve Saturn Awards në Kaliforni gjatë mbrëmjes së kaluar.


Projekti i regjisorit James Cameron fitoi çmimet përfshirë Aktori dhe Aktorja më e mirë për Sam Worthington dhe Zoe Saldana, derisa po ashtu fitoi çmimin për Filmin më Të mirë Shkencorë-Fantastik.

James Cameron po ashtu ka marrë çmimet për Regjisorin më të Mirë dhe Autorin më të Mirë, në ceremoninë e zhvilluar në restorantin “Castaway” në Burbank, Kaliforni, që ndau shpërblime për filmat shkencor dhe horror.

Filmi i vitit 2009 “Star Trek” ka marrë filmin Ribërja më e Mirë, derisa Filmi më i Mirë Ndërkombëtar ka shkuar për filmin “District 9”. Filmi më i Mirë Horror është zgjedhur ai i regjisorit Sam Raimi, “Drag Me to Hell”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top