• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Filmi izraelit përjashtohet nga festivali

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Mosmarrëveshjet dhe tensionet në Lindjen e Mesme, nuk ngelen as jashtë artit.


Qëndra Franceze e Kajros ka përjashtuar filmin me metrazh të shkurtër të një regjisoreje izraelie për festivalin vendas të muajit prill. Vendimi është marrë pas kontestimit të vazhdueshëm të një anëtari jurie, i cili u justifikua duke thënë se regjsorja është izraelite.

Filmi me metrazh të shkurtër titullohet “Gati perfekt” dhe drejtohet nga Keren Ben Rafael. Ky film është realizuar në periudhën që regjisorja studionte në Femis, shkolla më e rëndësishme e kinemasë në Paris.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top