• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fitime rekorde në Microsoft

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Në tremujorin e kaluar Microsoft ka pasur të hyra të përgjithshme prej 16.20 miliardë dollarësh dhe shitje të mira të Windows 7 e Office 2010.
Microsoft raporton për fitime rekorde në tremujorin e kaluar, i cili ka përfunduar më 30 shtator të këtij viti. Tremujori i përmendur fiskal llogaritet si i pari për vitin fiskal 2011, e në të ka pasur gjithsej 16.20 miliardë dollarë, respektivisht 25 për qind më shumë se në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Në të njëjtën kohë, fitimi neto 5. 41 miliardë dollarë, është rritje prej 51 për qind krahasuar me vitin e kaluar. Në mesin e më meritorëve për financa të shkëlqyera janë shitja e Office 2010, përditësimet më të mëdha të përdoruesve afariste me kompjuterë të ri të vënë në funksion me Windows 7 dhe rritja prej 38 për qind e shitjes së konzolës së lojërave Xbox 360.

Suksesit financiar i ka kontribuar edhe pjesëmarrja çdo ditë e më e madhe e makinës së kërkimit Bing dhe fuqizimi i partneritetit me Yahoo.
 
Top