• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fituesit kryesorë të çmimeve "grammy" 2011

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Më poshtë vijojnë disa nga fituesit në kategoritë kryesore të edicionit të 53-të të çmimeve "Grammy" organizuar dje në mbrëmje në Los Anxhelos:
Përditësuar më 14.02.2011 08:24:15 UTC

Disku "single" i vitit (për producentët): - "Need You Now", Lady Antebellum.

Albumi i vitit: - "The Suburbs", Arcade Fire

Kënga e vitit (për autorët): - "Need you now", Dave Haywood, Josh Kear, Charles Kelley dhe Hillary Scott

Zbulimi i vitit: - Esperanza Spalding

Interpretimi më i mirë për femra pop: - "Bad Romance", Lady Gaga

Interpretimi më i mirë për meshkuj pop: - "Just the way You Are", Bruno Mars

Albumi më i mirë pop: - "The Fame monster", Lady Gaga

Albumi më i mirë rock: - "The Resistance", Muse
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,290
Pikët
113
Përgjigje e: Fituesit kryesorë të çmimeve "grammy" 2011

Po Eminem, s'morri gje? Une mendova se po...Ahh, c'paskam pare show une ate nate!
 
Top