• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fjalë të urta

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Jeto pse te jetohet,jo pse duhet jetuar....

Thika tte vret në trup, por fjala në shpirt.

Mos i beso fjalet e bukura se jan fukaradhek, beso fjalet e zemres, se ata fjal te dojn vertet.
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Fjale te urta

Jeta eshte si kafja here e embel here e idhet por gjithmone e zeze....

Mundohu qe endren ta kthesh ne jete e jo jeten ne ender

ska dimer pa liri ska vend pa dashuri

Fali të gjithë ata që të kan lënduar ,se edhe ti mund të kesh gabuar!
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Fjale te urta

Mendo për të ardhmen, harroje të kaluaren, jetoje të tashmen.

Syte dhe veshet e njeriut jane deshmitare te keqinj, nese mendja nuk eshte e arsimuar

Me mendje vepro, me durim puno e jeto,me zemer jep mirësi, me shpirt dashuri.
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Fjale te urta

Mos e prish dashurin, se kurr ne jet sdo gjesh lumturin.

Mësimi më i madh në këtë botë është vështërsia ; s’ka sukses ai që nuk has në vështërsi.

Personi që do ti, s’ka asnjë të metë, fillo të mos e duash, pa shih sa të meta ka.

Shpagimi më i ëmbël është të bësh mirë kundër të keqes që të është bërë.

S’ka gjë më të keqe se të përqeshurit, sepse më shumë prek të mirët se të kqinjtë.
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Fjale te urta

Në vend që të shesësh dituri dhe zotësi, përpiqu t’i fitosh ato.

Edhe të jesh i bardhë si bora, nuk i shpëton gojës së keqe

Ti duhet te jesh vet ndryshimi qe deshiron te shohesh ne bote!

Shijoje Kenaqsine tek bukuria aty ku Zemra qetesohet
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Fjale te urta

Uthulla e keqe thyen enen e vet
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Fjale te urta

Qesh mire Ai qe qesh i pari se te fundit si ngelet rradha...... loool
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Fjale te urta

Mos i shiko punen po shikoi gunen se e ka firmato Dolce & Gabeli
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Fjale te urta

epo ka fjal e fjal te urta :D


Ne jemi nje popull i urte po qe me kalimin e kohes ka hik per lesh. Urtesia e popullit tone eshte me nam. Sidoqofte, ne boten e re globaliste, dhe ne kuadrin e integrimit ne BE, shume perspektiva shoqerore kane ndryshuar, perfshi edhe mencurine e shprehur ne fjale te urta. Si me poshte:

e Trimi i mire ta Can ballin.. e Mos i shiko gunen, shikoji kuleten!.. e Fshati qe duket, ka drita!... e Fshati qe duket, s'do autobuz!... e Duaje atdheun si Donika Skendebeun!.. Burrit sipas punes jepi hesapin, gruas sipas punes jepi trapin!..Burri qe eshte burre, ben 1 liter shurre!... e Burri qe eshte burre, i var *oqet ne mur, dhe i godet me gur!.. Ai qe te rreh, eshte me i forte!... Dielli i mire duket qe ne mengjes, dita e dhime duket n'darke!... e I jep doren, te merr oren ! ... Qyli eshte nena e te gjitha te keqijave, por si nene duhet respektuar!... e Guri i rende eshte per themele !... e Qingji i urte pi ilac.. e Qente le te lehin, ti futja vrapit!... e Mendja e shendoshe do koke te madhe!... e Delja qe ndahet nga kopeja eshte individualiste!... e Njeriu qe vetem per vete punon, punon nje muaj dhe ben 1 milion!... e Feja e shqiptarit eshte pasuria!... e Nuk eshte rroba qe e ben priftin, por eshte prifti qe ben gjithe lagjes!.... e Ne rrezik e ne nevoje, seicili per hesap te vete!... e Buke e kripe e zemer! Benz, RedBull dhe femer!... --------------------------------------
 

Fierake_Omel

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
40
Pikët
0
Re: Fjale te urta

e imja e preferuar eshte//
UJKU QIMEN E NDERRON PO ZAKONIN SE HARRON!!
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Fjale te urta

Qingji i urte pi dy nena ndersa servili gjithe kopene ;)
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Fjale te urta

Te varferit mos i jep peshk,Por Mesoi Rrugen Si Ta Zere Ate
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Fjale te urta

Sekreti LUMTURISE eshte: DASHURIA dhe OPTIMIZMI.Mjafton vetem qe ti shumezosh me infinit dhe ti shtosh pafundesine.....
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Fjale te urta

Kur te vin mend sti han as qent :) Me pershtatet kjo shprehja pranaj :S
 
Top