• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to doKur femra do t'ju thotë se gjithëka është në rregull, me të vërtetë i besonië Po ju sjellim disa fraza të femrave, nga të cilat meshkujt duhet të ruhen shumë.
Kur femra do t'ju thotë se gjithëka është në rregull, me të vërtetë i besonië Po ju sjellim disa fraza të femrave, nga të cilat meshkujt duhet të ruhen shumë.


Në RREGULL: Unë kam të drejtë, kjo bisedë përfundoj.

ASGJë: Qetësi para stuhisë. Kujdes!

MIRë ATëHERë: Patjetër të mendoj më mirë, kur të vendos të të dënoj.

5 MINUTA: Nëse bëhet fjalë për veshje, ajo do të thotë gjysmë ore.

FALEMINDERIT: Mos e ulni kokën dhe vetëm thoni - urdhëroni edhe njëherë.

FRYMëMARRJE E THELLë: Nuk është fjalë e vërtetë, por vetëm paraqitje joverbale. Ajo mendon se je budalla dhe nuk ka kohë të merret me marrëzitë tua.

VETëM PëRPARA: Në të vërtetë mendon, vetëm përpara nëse do ta mbante. (ëka do që të jetë, hiqni dorë pas këtyre fjalëve)

MOS U MëRZIT, UNë E RREGULLOJ: Do të thotë se ju ka lutur disa herë për ndonjë punë, ndërsa ju se keni bërë.

Disa shembuj kto! E di qe meshkujt ankohen se nuk dine te lexojne mendjet e femrave e femrat ankohen se ata duhet te kuptojne se si ndihen ato !!!!!!
Shembuj nga jeta personale djem & vajza jane te mirepritura!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Meshkuj ! Ta dini se Femra ne fraksion te sekondes mendon shume gjera njeheresh....prandaj...... ;)

Dhe pa e "keqkuptuar" cfare thasshe me lart , kjo eshte Intuitive, instiktive, eshte....te Jesh Femer.

Ju kete nuk mundeni ta beni dot, s`eshte problem paaftesie...te jeni te sigurt ! :)
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Ajo- dua masazh = Kerkon te perkedhelet.

Ajo- Me se do hame darke = Cohu me bej darken.

Ajo- Me pelqen kjo kenge = Veru veshin fjaleve te kenges se po mundohet te thote dicka.

etj etj por njere tjeter se zbuloni shume pastaj :p
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,891
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Kryeplakuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,363
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Ajo- dua masazh = Kerkon te perkedhelet.

Ajo- Me se do hame darke = Cohu me bej darken.

Ajo- Me pelqen kjo kenge = Veru veshin fjaleve te kenges se po mundohet te thote dicka.

etj etj por njere tjeter se zbuloni shume pastaj :p
Kryeplak, i njihke mire femrat si ne Real Life ashtu edhe ne Hell. Fjalet e tua ne vesh te zotit!
 

Irfan CANA

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 16, 2011
Postime
1,855
Pikët
0
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Femra të pa edukuara,janë si hithra të mbuluara!
 

Noe

V.I.P
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
8,238
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Fjalet e femrave jane si ne miniere qe duhet te germosh thelle thelle per te gjetur cfar kane ne mendje dhe kuptimin e dickaje. Ne kendveshtrimin tim, bota jone vertitet rreth femrave. Duhet ta pranojme qe gjithcka ne bejme, gjejme frymezim nga gjinia femerore. Butesia dhe sensualiteti qeteson mendimet konfuze qe na cojne shpesh ne veprime te gabuara. Bota pa ndikim femeror do ishte kaos. Kjo nuk do te thote qe ne burrat nuk kemi cilesi, perkundrazi kur nderthuren sebashku e bejme jeten me te bukur.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,363
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Fjalet e femrave jane si ne miniere qe duhet te germosh thelle thelle per te gjetur cfar kane ne mendje dhe kuptimin e dickaje. Ne kendveshtrimin tim, bota jone vertitet rreth femrave. Duhet ta pranojme qe gjithcka ne bejme, gjejme frymezim nga gjinia femerore. Butesia dhe sensualiteti qeteson mendimet konfuze qe na cojne shpesh ne veprime te gabuara. Bota pa ndikim femeror do ishte kaos. Kjo nuk do te thote qe ne burrat nuk kemi cilesi, perkundrazi kur nderthuren sebashku e bejme jeten me te bukur.
Wow Noellag , me ke lene speechless!!!
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Nje klasike eshte;"s'kam çfare te vesh",qe do the thote:Mbylle gojen,kur te them qe nuk mjaftojne dollapet,magazinat,e dyqonet.
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,260
Pikët
0
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Nje klasike eshte;"s'kam çfare te vesh",qe do the thote:Mbylle gojen,kur te them qe nuk mjaftojne dollapet,magazinat,e dyqonet.
``te_rraf``

ufffffff sa rremuje eshte kjo guzhina,le qe duhet patjeter te hidhen plerat,e leshova kete fjale duke menduar qe im shoq do e kuptoj dhe do cohet ti derdhi plerat sepse une po hekurosja
Rri e rri ai hic,ufffff sa inat po me vinte
pastaj smu durua dhe i thash po ti o burr i dheut cohu dhe lene futbollin pak dhe shko flaki ato dreq plera

me pa i habitur dhe tha:

Po ti fol mi gru thuj troc ik shko flak plenat dhe jo ma sjell rrotull e rrotull,jo vjen ere guzhina jo ashtu jo keshtu

Ju meshkujt i doni tja u themi drejtperdrejt,duhet te jemi ne koncise dhe te drejtperdrejta me ju se perndryshe sna kuptoni


ps-mashkulli duhet te mesohet te degjoje femren dhe ta interpretoj drejt gjendjen e saj shpirterore,atehere komunikimi do jete me i lehte dhe i kuptueshem per ju meshkujt
 

lenci

::
Staff member
Anëtar
Feb 4, 2012
Postime
2,552
Pikët
63
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

femra e ka kaosin brenda vetes,dhe kerkon te fajesoje burrin
femra ke problem me veten e saj,sepse nuk e kupton se cfare nuk shkon ne te,dhe si perfundim i gjuan mashkullit,sepse eshte e nevrikosur me veten e saj.
thjeshtim i ekuacioneve te panevojshme e te teperta qe nuk sjellin asgje.
nese eshte vape zhvishuni,nese ben ftohte vishuni,nese nuk ju pelqen futbolli,filloni ta shikoni qe tju pelqeje.nese prape nuk ju pelqen shikoni ping pongun.
Nje mashkull nuk mund te jete miku juaj ku te mbeshtesni koken e te derdhni lotet e tepert.kete e beni me nje shoqen tuaj.
mashkulli quhet i tille sepse i pelqen futbolli,e i pelqen ta shikoje duke pre 3-4 birra,mbasi ka punuar gjithe diten per familjen.
nese keni nevoje per ndihme mbas darke,mjafton ti kerkoni ndihme e te mos prisni qe ai te vije vete pa i thene gje njeri.

ja psh anetarja me siper
i thote burrit shiko sa rremuje guzhina,kur po sheh futboll
po simbas teje ai e ka mendjen tek guzhina kur po sheh futboll?
une zakonisht nese nuk bien flaka ne shtepi as nuk e marr mundimin te kthej koken kur luan interi psh.

thuaji,i dashur kur te mbaroje pjesa e pare shko hidh plehrat se eshte mbushur plot thesi.
ja sa e thjeshte eshte.

eshte sikur ti thuash nje femre qe po lyhet me bojra,hajde nxirr makinen nga garazhi.
keshtu eshte mashkulli,i thjeshte,pa probleme,mjafton qi te shpreheni e te mos beni xhiro te panevojshme fjalesh.
Thjeshtesi njerez,dhe mos beni xhiro kilometrike per te shprehur nje nocion,sepse zakonisht mjafton ta shprehesh nocionin,e zakonisht zgjat disa sekonda.
 

Misty-Blue

Përjetësisht të Panjohur
Anëtar
Mar 17, 2012
Postime
1,458
Pikët
0
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Sa terkuze qenka bere muhabeti ketu .... :p

Nje klasike fare eshte kur afron ndonje feste apo ditelindje shikojm ndonje gje qe na pelqen edhe e duam si dhurate... Ua sa fiksim ajo çanta atje , ose keto kepucet :p ( do te thote ja kjo do ishte dhurata perfekte ) :d
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

femra e ka kaosin brenda vetes,dhe kerkon te fajesoje burrin
femra ke problem me veten e saj,sepse nuk e kupton se cfare nuk shkon ne te,dhe si perfundim i gjuan mashkullit,sepse eshte e nevrikosur me veten e saj.
thjeshtim i ekuacioneve te panevojshme e te teperta qe nuk sjellin asgje.
nese eshte vape zhvishuni,nese ben ftohte vishuni,nese nuk ju pelqen futbolli,filloni ta shikoni qe tju pelqeje.nese prape nuk ju pelqen shikoni ping pongun.
Nje mashkull nuk mund te jete miku juaj ku te mbeshtesni koken e te derdhni lotet e tepert.kete e beni me nje shoqen tuaj.
mashkulli quhet i tille sepse i pelqen futbolli,e i pelqen ta shikoje duke pre 3-4 birra,mbasi ka punuar gjithe diten per familjen.
nese keni nevoje per ndihme mbas darke,mjafton ti kerkoni ndihme e te mos prisni qe ai te vije vete pa i thene gje njeri.

ja psh anetarja me siper
i thote burrit shiko sa rremuje guzhina,kur po sheh futboll
po simbas teje ai e ka mendjen tek guzhina kur po sheh futboll?
une zakonisht nese nuk bien flaka ne shtepi as nuk e marr mundimin te kthej koken kur luan interi psh.

thuaji,i dashur kur te mbaroje pjesa e pare shko hidh plehrat se eshte mbushur plot thesi.
ja sa e thjeshte eshte.

eshte sikur ti thuash nje femre qe po lyhet me bojra,hajde nxirr makinen nga garazhi.
keshtu eshte mashkulli,i thjeshte,pa probleme,mjafton qi te shpreheni e te mos beni xhiro te panevojshme fjalesh.
Thjeshtesi njerez,dhe mos beni xhiro kilometrike per te shprehur nje nocion,sepse zakonisht mjafton ta shprehesh nocionin,e zakonisht zgjat disa sekonda.
Nuk jam dakort me ty sepse ka edhe plot burra qe nuk ti thone drejt per drejt ato te cilat duan.Ps ky burri tim nuk me thote dua te me besh nje pastice,por me thote oh sa me ka marre malli kemi kohe te hame pastice.
Sa per shembullin e ndihmes qe ke dhene dua te them qe jemi te lindur me llogjike komplet te kundert, na ka bere jete te kuptojme edhe te dime cfare duhet bere ne shtepi ,kurse ju nuk nuk i shikoni gjerat ane e mbane shtepise edhe cfare nevoje ka shtepia.
 

lenci

::
Staff member
Anëtar
Feb 4, 2012
Postime
2,552
Pikët
63
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

helen
me duket se ja paske mbledh burrit e paska frike te thote per pastiçe,se fluturon tepsia :)
une kam taktike tjeter
i them bejme pizza sonte,dhe zakonisht detyra ime mbaron kur ndez furrin,sepse bej rremuje ne guzhine.
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

haha pse kur nje njeri eshte i sjellshem duhet t'ja kete mbledhur gruaja,aspak nuk ja kam bledhur sepse nuk me jep shkak per asgje,mbase eshte shume i zgjuar edhe mi di telat.Sa per djeni pastice i bej cdo jave se i pelqen shume,mos me ngatero me femrat moderne mua sepse une jam nikoqire pe Korce mo djale.:p
 

lenci

::
Staff member
Anëtar
Feb 4, 2012
Postime
2,552
Pikët
63
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

kot nuk kane thene o korçare o hiç fare.
lum si burri qe ta ka moj cupke pe korçe
ne meshkujt jemi njerez te thjeshte,zakonisht kenaqemi me nje pizza ose pastiçe.
dhe qe te na thone gjerat troç :)
 

Buzeqeshje

E Bekuar
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
9,814
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

une rrale i bie llafit nga kina kur i thone cfare kam ja them ca ka mi thot edhe jemi ok bashke keq e kam se sdi ti bej pastice :D
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

Lenci jam e mendimit se femrat e sotme i thone me troc gjera se gjyshet tona,te cilat ishin mesuar ti theshin gjerat me nje menyre dinake per te fituar cdo gje edhe ne fund te behet ajo e cila deshin...
 

Buzeqeshje

E Bekuar
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
9,814
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

mir e ke then helena po edhe ti biesh larg e larg e di si thot ky i imi heee pra sa e zgjat thuj du kte edhe boll
ku ka me mire se troç beja bam ahhahah
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,260
Pikët
0
Përgjigje e: Fjalët e femrave dhe kuptimi i tyre i vërtetë!!

femra e ka kaosin brenda vetes,dhe kerkon te fajesoje burrin
femra ke problem me veten e saj,sepse nuk e kupton se cfare nuk shkon ne te,dhe si perfundim i gjuan mashkullit,sepse eshte e nevrikosur me veten e saj.
thjeshtim i ekuacioneve te panevojshme e te teperta qe nuk sjellin asgje.
nese eshte vape zhvishuni,nese ben ftohte vishuni,nese nuk ju pelqen futbolli,filloni ta shikoni qe tju pelqeje.nese prape nuk ju pelqen shikoni ping pongun.
Nje mashkull nuk mund te jete miku juaj ku te mbeshtesni koken e te derdhni lotet e tepert.kete e beni me nje shoqen tuaj.
mashkulli quhet i tille sepse i pelqen futbolli,e i pelqen ta shikoje duke pre 3-4 birra,mbasi ka punuar gjithe diten per familjen.
nese keni nevoje per ndihme mbas darke,mjafton ti kerkoni ndihme e te mos prisni qe ai te vije vete pa i thene gje njeri.

ja psh anetarja me siper
i thote burrit shiko sa rremuje guzhina,kur po sheh futboll
po simbas teje ai e ka mendjen tek guzhina kur po sheh futboll?
une zakonisht nese nuk bien flaka ne shtepi as nuk e marr mundimin te kthej koken kur luan interi psh.

thuaji,i dashur kur te mbaroje pjesa e pare shko hidh plehrat se eshte mbushur plot thesi.
ja sa e thjeshte eshte.

eshte sikur ti thuash nje femre qe po lyhet me bojra,hajde nxirr makinen nga garazhi.
keshtu eshte mashkulli,i thjeshte,pa probleme,mjafton qi te shpreheni e te mos beni xhiro te panevojshme fjalesh.
Thjeshtesi njerez,dhe mos beni xhiro kilometrike per te shprehur nje nocion,sepse zakonisht mjafton ta shprehesh nocionin,e zakonisht zgjat disa sekonda.
-hug-
Me kenaqe duke te lezuar,kur te lezova ty mu duk sikur ske shkruar ti por Amorja ime.
Cudi,te gjithe meshkujt pothuajse njesoj mendojn per ne femrat persa i perket fjaleve tona dhe kuptimin e tyre
Ashtu eshte,sna kuptoni,pale tju lusim per te bere ndonje gje kur luan Intern,eshte zenia e programuar :(

Te shpresosh qe komunikimi te jete gjithmon i lehte,kjo nuk eshte realiste.Ka ndjenja qe eshte e veshtire ti komunikosh pa lenduar ne shpirt partnerin.Sa e veshtire qenka ta kuptosh plotesisht kendveshtrimin e fjales se Femres,sidomos kur ajo nuk thote ate gje qe ju do te donit te degjonit.
Ne femrat jemi te prirura nga natyra te cmojme gjerat e vogla
 
Top