• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fjalori Shqip-Shqip

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Fjalori Shqip-Shqip

Ide e mire ChocolatE_ per kete postim !

I vlefshem, i domosdoshem, ne kohen kur huazimet e perdorimet vend e pa vend te fjaleve te huaja, shtremberimet e keqperdorimet e shqipes, po e demtojne shume origjinalitetin e kesaj gjuhe.....
Nje tendence snobizmi qe vihet re kudo dhe me e keqja qe e kam vene re edhe tek gazetaret e mediave, ne tv, revista etj etj.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
do thoja tendence erresire Meri dhe injorance ne zhvillim sepse snob je kur flet nji fjale ne ambiente te mbyllura private jo kur ja fut ne mendje e ne gjuhen e folur e te shkruar brezit te ri kete lloj bastardimi te gjuhes me te bukur ne bote
po si kam then shume here kjo pritet nga shqipfolsat qe jetojne ne shqiperi meri me radh nga njerzit e thjeshte deri te parlamenti si esht populli esht dhe parlamenti e shteti shqiptar sja ka fajin asnjeri per kete gjendje ku kan arritur
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
32,953
Pikët
113
Përgjigje e: Fjalori Shqip-Shqip

perfekt per Xhinushen fjalori
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Fjalori Shqip-Shqip

ngaqe jemi mesuar me gugell translejterin mezi po e perdorja kete fjalorin


p.s. nese une dua te shtoj fjale apo shprehje te reja a e kryen kete proces ky fjalori?
 
Top