• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Gi de Masha

The untochables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,339
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Kemi pasur tema të hapura për shijet muzikore, repertoret tona, për këngëtarë, por asnjëherë nuk kemi folur për këngëtarë të cilët nuk i kemi në qejf ( nuk është fjala këtu për personalitetin e tyre ) dhe këngët e tyre nuk i dëgjojmë.

Puna e shijes muzikore është si puna e shijes së ushqimit. Jo të gjitha ushqimet na pëlqejnë. Ndonjë as e hamë fare.

Po filloj i pari, se kështu e do adeti.Ju mbase do të habiteni, por këngëtari që nuk më pëlqen fare dhe nuk kam as USB as dikur nëpër CD me këngë të saj është Shkurte Fejza.

Ju lutem miq, diskutojmë me kulturë dhe temës mos i jepni karakter patriotik, se nuk është e tillë.

Pra, flasim për joshijet tona muzikore.
 
Last edited:

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,458
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Adele dhe ai me floke te kuqe qe kendon kohet e fundit. S'ja di emrin.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
14,587
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Kemi pasur tema të hapura për shijet muzikore, repertoret tona, për këngëtarë, por asnjëherë nuk kemi folur për këngëtarë të cilët nuk i kemi në qejf ( nuk është fjala këtu për personalitetin e tyre ) dhe këngët e tyre nuk i dëgjojmë.

Puna e shijes muzikore është si puna e shijes së ushqimit. Jo të gjitha ushqimet na pëlqejnë. Ndonjë as e hamë fare.

Po filloj i pari, se kështu e do adeti.Ju mbase do të habiteni, por këngëtari që nuk më pëlqen fare dhe nuk kam as USB as dikur nëpër CD me këngë të saj është Shkurte Fejza.

Ju lutem miq, diskutojmë me kulturë dhe temës mos i jepni karakter patriotik, se nuk është e tillë.

Pra, flasim për joshijet tona muzikore.
po ja pershembull noizy dhe kjo whore, ca e ka emrin kjo, kan 105 milion vews.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=c4Vmjyjst4U[/ame]

kurse high hopes ka vetem 45 milion vews, as gjysmen.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=7jMlFXouPk8[/ame]


del direkt ne konkluzionin se the world is weird, po per shkak te shijeve. ka dicka qe nuk shkon ketu.

tashi per shkak te patriotizmit, i bie qe un te degjoj gjith diten noizyn. por kam nje problem gjigand. i hate his shitty music, kurse kte kurven qe ben si pill i bukur, i hate akoma me shum.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
14,587
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Adele dhe ai me floke te kuqe qe kendon kohet e fundit. S'ja di emrin.
ed sheeran e ka emrin:D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=QNXL_-oLJU8[/ame]
 

Buzeqeshje

waiting and hoping
Anëtar
Oct 3, 2010
Postime
7,187
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Une kam vdekje po VDEKJEEEE Meden. Pastaji meri mar ca leshi jan kto unikatil varrosi edhe shokt e ktyre. Edhe me bejne alergji gjith kto qe bejne kenge sa me tregu cicat dhe sumen.
 

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
14,587
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Une kam vdekje po VDEKJEEEE Meden. Pastaji meri mar ca leshi jan kto unikatil varrosi edhe shokt e ktyre. Edhe me bejne alergji gjith kto qe bejne kenge sa me tregu cicat dhe sumen.
fiks, u mbushen gjith videot muzikore shqiptare me cica dhe sum lol.
po prap nuk e kuptoj si arrijn ti bejn nga 60 e 70 milion vews, nderkohe qe ka vertet muzike legjendare me shum pak milion vews.

gjeja tjeter qe nuk kuptoj esht pse duhet te shohesh cica dhe sum ne nje video muzikore, nese do te shohesh, hyn ne nje site porno, pse duhen dhe ca hingellima qe kta e quajn muzik????
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,458
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Bujar Qamilin...lol
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,458
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Edhe nje tjeter, por emrin e atij s’po e them fare.

Keta te dy me siper me pelqejne nga fytyrat por jo nga zeri, per mua e kane boring. Kurse nje tjeter qe e duan te gjithe me pelqen icik nga zeri, por s’ja duroj dot fytyren. Me mire shoh James Brown. :D
 

Gi de Masha

The untochables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,339
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Une kam vdekje po VDEKJEEEE Meden. Pastaji meri mar ca leshi jan kto unikatil varrosi edhe shokt e ktyre. Edhe me bejne alergji gjith kto qe bejne kenge **sa me tregu cicat dhe sumen.
Medës bashkëngjitja edhe Gazmend Ramën.

** Po e tregoj një ngjarje të vërtetë...
Se unë e kam qenf muzikën dhe kënaqem më së shumti kur i dëgjoj në MP3, ndaj një këngë që më pëlqen së pari e bëj MP3. NJë mik imi po më thotë:
- Po ta dërgoj këtë link dhe bëma "këtë" këngë në MP3
Unë e mora dhe me gjithë¨qejf ia ktheva në mp3 dhe ia dërgova atij. Kur e mori, më tha:
- Auuu, a kështu i bën t'i këngët. E paske sakatosur, as u dëgjuaka.
I thashë:
- jo miku im, asgjë nuk kam ndryshuar, por e keqja është se ty të ka pëlqeyr kjo këngë jo nga arti por nga pornografia ( c* dhe s*), ndaj pa pronografi të duket e shëmtuar.
Qeshi duke u pajtuar në heshtje.
 

Gi de Masha

The untochables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,339
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

fiks, u mbushen gjith videot muzikore shqiptare me cica dhe sum lol.
po prap nuk e kuptoj si arrijn ti bejn nga 60 e 70 milion vews, nderkohe qe ka vertet muzike legjendare me shum pak milion vews.

gjeja tjeter qe nuk kuptoj esht pse duhet te shohesh cica dhe sum ne nje video muzikore, nese do te shohesh, hyn ne nje site porno, pse duhen dhe ca hingellima qe kta e quajn muzik????
* për të larguar vëmendjen e maniakëve seksualë nga arti dhe për ta drejtuar nag pronografia.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
9,713
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Ju pershendes, meqe po e degjoj tani.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=8kQZHYbZkLs[/ame]
 

Beu_Shpata

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 8, 2016
Postime
3,417
Pikët
0
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

po ja pershembull noizy dhe kjo whore, ca e ka emrin kjo, kan 105 milion vews.
https://www.youtube.com/watch?v=c4Vmjyjst4U

kurse high hopes ka vetem 45 milion vews, as gjysmen.

https://www.youtube.com/watch?v=7jMlFXouPk8


del direkt ne konkluzionin se the world is weird, po per shkak te shijeve. ka dicka qe nuk shkon ketu.

tashi per shkak te patriotizmit, i bie qe un te degjoj gjith diten noizyn. por kam nje problem gjigand. i hate his shitty music, kurse kte kurven qe ben si pill i bukur, i hate akoma me shum.
Këto gjëra ndodhin sepse Pink Floyd është botëkuptim, janë tinguj që të fusin thellë e të çojnë në një botë tjetër. Është një udhëtim e rruga është ajo që ke jetuar ndërlidhur me dëshirat, kujtimet, e shumë gjëra të tjera.

Kurse, Noizzy & Co bëjnë muzikë për masat të cilat duan tinguj superficial argëtues. Muzika Pop dhe Rap vazhdojnë të jenë popullore e sepse shkojnë me kohën dhe ata që e promovojnë e dinë çfar pëlqejnë njerëzit e rëndomtë.

Mua më acaron komentet 'është këngë e vjetër' ose 'kjo këngë është bërë kur babai im ishte i ri'. Pra këngët gjykohen për kohën që ja bërë nga ata që dëgjojnë 'fast food music'. Tani krahaso ti me 'learning to fly', 'Echoes' e shumë këngë të Pink Floyd që u shkruajtën 50 më parë me këngët e sotme 'moderne' të të gjitha zhanrave. Musik e mirë ashru si çdo gjë me vlerë është pa kohë për ata që kan nivelin e duhur për ta gjykuar! Pink Floyd, Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden janë baza e muzikës rock/hard rock the metal. Zhanrat më me influence e më afër asaj klasikes.

Një pjesë e mirë e Metalit shkruhet në kohën 6/8 si muzika Klasike.
 
Last edited:

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,174
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

po ja pershembull noizy dhe kjo whore, ca e ka emrin kjo, kan 105 milion vews.
https://www.youtube.com/watch?v=c4Vmjyjst4U

kurse high hopes ka vetem 45 milion vews, as gjysmen.

https://www.youtube.com/watch?v=7jMlFXouPk8


del direkt ne konkluzionin se the world is weird, po per shkak te shijeve. ka dicka qe nuk shkon ketu.

tashi per shkak te patriotizmit, i bie qe un te degjoj gjith diten noizyn. por kam nje problem gjigand. i hate his shitty music, kurse kte kurven qe ben si pill i bukur, i hate akoma me shum.
Shumica i blejne klikimet.
As Eminemi nuk merr 1 mln klikime brenda nates sic i merr Noizy e Enca.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
26,804
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Këto gjëra ndodhin sepse Pink Floyd është botëkuptim, janë tinguj që të fusin thellë e të çojnë në një botë tjetër. Është një udhëtim e rruga është ajo që ke jetuar ndërlidhur me dëshirat, kujtimet, e shumë gjëra të tjera.

Kurse, Noizzy & Co bëjnë muzikë për masat të cilat duan tinguj superficial argëtues. Muzika Pop dhe vazhdojnë të jenë popullore e sepse shkojnë me kohën dhe ata që e promovojnë e dinë çfar pëlqejnë njerëzit e rëndomtë.

Mua më acaron komentet 'është këngë e vjetër' ose 'kjo këngë është bërë kur babai im ishte i ri'. Pra këngët gjykohen për kohën që ja bërë nga ata që dëgjojnë 'fast food music'. Tani krahaso ti me 'learning to live' 'Echoes' e shumë këngë të Pink Floyd që u shkruajtën 50 më parë me këngët e sotme 'moderne'. Musik e mirë ashru si çdo gjë me vlerë është pa kohë për ata që kan nivelin e duhur për ta gjykuar!
kapitalistet na moren ne qafe
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
7,960
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Tallavanë.... e urrej...
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,411
Pikët
48
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

Ket rock muzik qe permenen kto pleqt ma nalt :). Nuk durohet weirdos and old people listen to that shit :p
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,458
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

LOL!! U just made my day!
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,458
Pikët
113
Përgjigje e: Flasim për (jo)shijet tona muzikore

As Michael Buble s’e kam qejf. E ka fytyren e shpifur.

Peace!!! Lol
 
Top