• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Flori lë pas grupin rumun Akcent

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Flori Mumajesi , këngëtari dhe kompozitori i njohur shqiptar ngjiti në skenën e Balkan Music Awards 2010 këngën shqiptare.


“Playback” përfaqësoi Shqipërinë në këtë edicion të parë të cmimeve të festivalit ballkanik. Ceremonia e ndarjes së çmimeve u zhvillua mbrëmë në sheshin Aleksandër Vademberg të Sofies në Bullgari.
Kënga mori çmimin e dytë nga votimi i cili u bë nëpërmjet sms-ve që teleshikuesit dërguan përgjatë dy orëve të transmetimit të kësaj ceremonie. Cmimin e parë si kënga më e mirë ballkanike 2009 e mori Ljubavi, e këngëtarit të njohur serb Zhalko Jaksimovic, me 39 pikë.
Ndërsa kënga shqiptare u vlerësuar me dy pikë më pak 37 pikë. ë vend të tretë u rendit grupi rumun i njohur në botë, Acsent me këngën “That’s my name”.
Në këtë konkurs Flori Mumajesi u paraqit dhe me një kompozim të tij, “Fluturimi 3740” ne versionin bullgar e cila ipërfaqësonte Sofien. Në skenën e ndarjes së cmimeve Flori u ngjit dhe me Alisia në një këngë duet, përshëndetëse.



Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top