• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

BLEDI_SH

V.I.P
Anëtar
Feb 5, 2013
Postime
2,746
Pikët
48
Florian Marku shpallet kampion bote në kickboxFlorian Marku, kick-boxer-i shqiptar, mbrëmë pas mundjes së danezit Hassan Mahareb ka arritur të fitojë çmimin kampion bote në arenën Ivanofeio në Selanik.

Marku i cili është një kick boxer me ambicie shumë të mëdha është shumë premtues në këtë sport. Ai sonte e mposhti kundërshtarin e tij në raundin e 5-të


-me poshte keni dhe videon:

http://newsport.al/2017/01/video-florian-marku-shpallet-kampion-bote-ne-kickbox/
 

Sopoti

V.I.P
Banned
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
11,121
Pikët
63
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

Suksese djaloshit.
Njeri nder lajmet e mira te dites. :)
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
26,702
Pikët
113
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

e pashe dhe une ke lajmet.

kur e ka ndeshjen berisha?;)
 
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
4,054
Pikët
113
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

thashe se sdo ta bente, po e beri si burrat vajti e perqafoj kundershtarin
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
14,442
Pikët
113
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

Hallall!!!

Suksese te metejshme!
 

73ka

Super Anëtar
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
420
Pikët
28
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

Urime, e gzoft titullin.

Nuk i di rregullat por qef kisha me pa nje Shqiptar ne ndeshjet UFC, marrin paren e namit!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
36,194
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

Kampion Bote... WoW, bravo & suksese te metejshme. : )
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,551
Pikët
113
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

I lumte kampionit e shume suksese ne te ardhmen !
Per çdo jave po na del nga nje kampion shqiptar !
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
5,034
Pikët
113
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

Shume urime edhe shume suksese!
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,137
Pikët
113
Përgjigje e: Florian Marku shpallet kampion bote në kickbox

Urime, e gzoft titullin.

Nuk i di rregullat por qef kisha me pa nje Shqiptar ne ndeshjet UFC, marrin paren e namit!
Eshte nje shqiptar edhe ne UFC. Ilir Latifi quhet.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,137
Pikët
113
Florian Marku mbreme e shenoi edhe fitoren e peste me radhe ne boks profesionist.

Full fight

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=dXJZfQVynZc[/ame]
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,551
Pikët
113
Jane n'siklet keta çeko-sllovaket nga shqiptaret!

Para i jave, Kosova e shqelmoi mire kombetaren e futbollit te zemanit; sot Floriani e grushtoi fort mirosllav serbin !
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,250
Pikët
83
Shumica kundershtaret e tij nuk jane aq high level , le te provon me dikon qe osht ne nje nivel ma lart... ne MMA ky ka qene i dobet sepse s'ka grappling skills .. s'ka shanc ne UFC pa grappling.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,137
Pikët
113
Kto kundershtaret kush ja perzgjedh ktij Florianit? Eshte ndonje agjensi apo federata e boksit?
Me duken realisht shume amator per t'vene ne prove Florianin.
Floriani eshte i ri ne boks, vetem perballja e peste, dhe duhet te kaloj permes ketyre boksereve qe te ngjitet me larte.

Ky i fundit i kishte 11 fitore nga 14 perballje, pra nuk ishte edhe aq i lehte.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,748
Pikët
113
Ore dëgjova se kishte vdekur para ca orësh një boksier bullgar në Shkodër duke u ndeshur në ring me një boksier dursak.
Dini noj gjë më shumë?
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Floriani eshte i ri ne boks, vetem perballja e peste, dhe duhet te kaloj permes ketyre boksereve qe te ngjitet me larte.

Ky i fundit i kishte 11 fitore nga 14 perballje, pra nuk ishte edhe aq i lehte.
I ri ne boks , por jo ne moshe , 27 vjec nuk eshte se ka shume kohe.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,137
Pikët
113
I ri ne boks , por jo ne moshe , 27 vjec nuk eshte se ka shume kohe.
Nese po flasim per perzgjedhjen e kundershtareve, mosha nuk eshte kriter. Jane statistikat ne ring ato qe vendosin.

Floriani me kete moshe eshte tamam i pjekur per boks dhe ka kohe mjaftueshem per ti kapur majat. Nese nuk i mjaftojne 10 vjet nuk do ti mjaftonin as 100.
 
Top