• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

format windows 7

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
tung qysh mundem tja boj format pc me windows 7 sepse nuk kam cd windows 7
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: format windows 7

Te duhet nje windows 7 DVD.

Te te them shkarko nje iso file diku dhe bej nje usb boot...
Me mire, po i bije shkurt. Gjej nje Windows 7 DVD.
 

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: format windows 7

Tung amundem dvd qe esht e that qe e kam ne shtepi iso e kam shkarku veq qofse ke mundesi naj foto me qu se si bohet me kishe ndihmu shum flm.
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,502
Pikët
113
Përgjigje e: format windows 7

Ke shkarkuar iso ? Ku e ke shkarkuar kete iso ?

Ke nje utiliti te vogel ketu :
Code:
https://www.microsoft.com/nb-no/download/windows-usb-dvd-download-tool
Ka nje problem te vogel, po qe se nuk ta njeh si iso pirate, file iso do nje modifikim te vogel.

Por mundesh qe filen iso ta kalosh ne nje USB dhe ta besh USB bootable (pra ta ndezesh kompjuterin me ate). Te keshilloj te perdoresh programin RUFUS per ta kaluar iso ne USB ( USB do humbase cdo informacion qe ka brenda gjate ketij processi).Pervec RUFUS ke dhe programe te tjeter ketu.

Code:
http://www.toptrix.net/2012/03/bootable-usb-making-tools-windows-linux.html
Po shoh qe paske shume veshtiresi te perdoresh keto programe. Nuk di ne ke bere ndonjehere instalim te Windows me pare. Do te keshilloja qe para se te filloje ( se pastaj do te duhen driverat ), te shikosh ca tutoriale ne youtube me pare ose pyet per ndihme dike qe ka eksperience. Nuk eshte e veshtire , por varet nga ty. Nuk eshte se ta kursej ndihmen, por nje instalim te Windows me mire shikoje ne youtube.
 
Last edited:

lale

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 1, 2013
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: format windows 7

Flm shum po pe la krejt hiq spo I hi ksaj pune
 
Top