• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fraser dhe Harrison Ford, film për sëmundjen e rrallë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Në sallat amerikane është transmetuar filmi “Masa të jashtëzakonshme” me protagonistë Brendan Fraser dhe Harrison Ford, të cilët përpiqen të njohin botën me një sëmundje shumë të rrallë por që ndryshon tërësisht jetën e njerëzve.


I frymezuar nga libri “The Cure” i fitueses së cmimit Pulitzer, Geeta Anand, në film rrëfehet historia e John Crowley, jeta e të cilit ndryshon pas lindjes së fëmijëve Megan e Patrick me sëmundjen e rrallë Klikogjenoza II.

I paaftë për t’u dorëzuar ai përfshin në cështje edhe shkencëtarin Robert Stonehill me të cilin themelon një kompani bio-teknologjike që ka për qëllim gjetjen e një kure për sëmundjen e pashërueshme. Filmi do shfaqet në Europë pas pak ditësh edhe pse në SHBA arriti të arkëtojë shumë pak të ardhura.

Gjithsesi rezultati ka qënë i shkëlqyer për vetë faktin se arriti të nxjerrë nga hija të sëmurët me Klikogjenozë, disa mijëra në të gjithë botën.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top