• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Fraza ditelindjeTrendafil i celur, 1000 urime per gjithe jeten!Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur, kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte....dhe atehere te krijoj ty. Edhe 100!Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk e pershtacme te mbyllesha ne brenda nje pakoje dhurate. Shume urime!Je dielli qe ngroh zemren time dhe ndricon ditet e mia....je ylberi qe i jep ngrohtesi enderrave te mia.....Gezuar Ditelindjen zemra ime!Desha te gjeja nje fraze te jashtezakonshme...por nuk ekziston asnje aq te bukur sa te transmetoje dashurine time...mqs thjeshtesia eshte forma e vertete e bukurise...kaq thjesht te uroj edhe 100 vjec!Kam nje lajm te keq per te te thene: neser e dashura ime, do kesh nje vit me shume ne krahe. E dijeë Megjithate shume urime ;) !
Te uroj 12 muaj lumturi, 52 weekende qetesi, 365 dite dashuri, 8760 ore paqe, 525600 minuta sukses, 31536000 sekonda miqesi.URIME!!!Shume kilometra na ndajne, por dashuria ime per ty kalon cdo limit...sidomos ne kete dite.Shume urime yll!
 

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
20,536
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Përgjigje e: Fraza urimesh per ditelindje

... dhe habitem, si nuk ka postuar askush në këtë temë, për të na sjellë fraza urimesh për raste të veçanta: ditëlindje, fejesë, martesë, ndonjë suksesi në shkollë a në ndonjë veprimtari tjetër tjetër; pse jo edhe shprehje te bukura kur shprehim ngushëllime.
Mund të sillni gjera të tilla qoftë nga treva juaj, qoftë që keni lexuar a dëgjuar dikund.
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,003
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Qe njo e thjeshte ...

Per vitin tjeter te deshiroj shendet mas pari ,makine ma te madhe se dyti ,avancim ne karrier ...Gezuar Vitin e Ri Bir
 

e panjohura

Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
7,968
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Ju uroj të gjithë femijve sot, Gezuar 1 Qershorin, i pafshim plot gezim e lumturi ne syte e tyre te bukur....

E kame nje mesazh per te gjithe shqiptarët :
Mos shiqoni punet e huaja, shiqoni femijt e juaj!

Nji babe i kishte pas thene djalit te vogel : Kur ta bejsh hapin, ke kujdes ku e hedh kemben.
Djali i tha: Babi, ti duhet me pas kujdes ku e hedh kemben sepse une hapave tu do te vije.
1 qershori, dita nderkombtare e femijve.
 

ODEON

.
Anëtar
Apr 12, 2014
Postime
6,282
Pikët
0
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Urim per urimin

Ku do na e shtrosh sonte!?
 

e panjohura

Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
7,968
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Te gjithe Shqipetareve ane e kend botes,uroj festen e Flamurit..``shqipe````shqipe````shqipe````shqipe````shqipe````shqipe``
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Sot eshte dite e shenuar per mua se jam me humor te mire. Ju uroj nje mbremje te kendshme me sa me shume komente, me mardhenie sa me te mira, me miresi e respekt e me sa me pak vape.
 
  • Like
Reactions: Eba

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Sot esht nje dit e lumtur per mua se mora vesh qe qazimi mer don.
Ja nje urim per qazimin :D.
O qazim te uroj te jetosh sa yjet e qiellit,te jetosh sa perlat e detit.Te uroj 1000pranvera te lumtura,nga larg te dergoj 1000 te puthura.O qazimi im ti,te vdes un per at syrin tat te zi :D.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
32,681
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

I shkreti Qazim :d
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Gezuar festen e 1 Majit Motra dhe vellezer ``shqipe``

https://www.youtube.com/watch?v=1BkooChzUTw

PS....kur me shkruajne disa specie ketu.............. per te drejtat e njeriut,humanizem apo demokraci.

PIZEVENGER.

Tschyss.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

gezuar bolsheviku nans-qesh-
E vrejte AJAX mrom :p:p

https://www.youtube.com/watch?v=9YGuCNPUnNE

PS....kisha ner men noi konge ruse,por thashe...lene me mir.

AproPO....do PERGEZOJ NJONEN SOT, por nuk o cu ala ka gjumi.

KAQ.
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,033
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

E vrejte AJAX mrom :p:p

https://www.youtube.com/watch?v=9YGuCNPUnNE

PS....kisha ner men noi konge ruse,por thashe...lene me mir.

AproPO....do PERGEZOJ NJONEN SOT, por nuk o cu ala ka gjumi.

KAQ.
kam qen ne pune.

Der 1. Mai 2019 (Tag der Arbeit) kann in Deutschland beides bedeuten: einen gesetzlichen Feiertag, den man friedlich mit der Familie verbringt - aber auch einen möglichen Auftakt zu Krawallen. Auch an diesem Mittwoch, dem 01.05.2019, drohen gewalttätige Ausschreitungen, Krawalle und Randale. In welchen deutschen Städten Demonstrationen und Kundgebungen gepant sind sowie alle aktuellen Ereignisse und Polizei-Warnungen, erfahren Sie hier.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

kam qen ne pune.

Der 1. Mai 2019 (Tag der Arbeit) kann in Deutschland beides bedeuten: einen gesetzlichen Feiertag, den man friedlich mit der Familie verbringt - aber auch einen möglichen Auftakt zu Krawallen. Auch an diesem Mittwoch, dem 01.05.2019, drohen gewalttätige Ausschreitungen, Krawalle und Randale. In welchen deutschen Städten Demonstrationen und Kundgebungen gepant sind sowie alle aktuellen Ereignisse und Polizei-Warnungen, erfahren Sie hier.
Ka ne KLLUFA ne Gjermani plot.Dil sot------ mit der FAMILIE ne.....bofsh qejf.

Ale daku....Beni po del.
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,443
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Pas ca ditesh do te kemi nje parade te ngjashme .

HD Russian Army Parade, Victory Day 2005 Парад Победы

https://www.youtube.com/watch?v=L87HUIDcyL4

Великая Отечественная Война

Ishte koha kur qytetare te mesjetes u shfqaqen ne trenat moderne
Kur Stalingadin dy lumej do ta lagnin.
Vollga dhe gjaku.


Julius FucikPeople, I loved you! Be vigilant!
Njerez j'u kam dashur . Jini vigjilente !

Code:
https://www.nlb.by/en/news/Book-exhibitions/people-i-loved-you-be-vigilant-_163047/
https://www.youtube.com/watch?v=Uv6bho-PXAw

Respekt per njerezimin.Miliona njerez qe u bene sapun. Cmenduria njerezore harriti kulmin . Por eshte kollaj te flasesh kur nuk e njeh dhimbjen e tjetrit. Duhet te hysh ne kepucet e dikujt te dish rrugen qe ka bere ai.

P.S.
Te dini rusisht dhe te kuptoni se c'thote Putin , do te kuptoni me te vertet se cdo te thote fjalim dhe cdo te thote diplomaci.
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Pas ca ditesh do te kemi nje parade te ngjashme .

HD Russian Army Parade, Victory Day 2005 Парад Победы

https://www.youtube.com/watch?v=L87HUIDcyL4

Великая Отечественная Война

Ishte koha kur qytetare te mesjetes u shfqaqen ne trenat moderne
Kur Stalingadin dy lumej do ta lagnin.
Vollga dhe gjaku.


Julius FucikPeople, I loved you! Be vigilant!
Njerez j'u kam dashur . Jini vigjilente !

Code:
https://www.nlb.by/en/news/Book-exhibitions/people-i-loved-you-be-vigilant-_163047/
https://www.youtube.com/watch?v=Uv6bho-PXAw

Respekt per njerezimin.Miliona njerez qe u bene sapun. Cmenduria njerezore harriti kulmin . Por eshte kollaj te flasesh kur nuk e njeh dhimbjen e tjetrit. Duhet te hysh ne kepucet e dikujt te dish rrugen qe ka bere ai.

P.S.
Te dini rusisht dhe te kuptoni se c'thote Putin , do te kuptoni me te vertet se cdo te thote fjalim dhe cdo te thote diplomaci.
Pardje ne oren 10.00 po boshim pushim.Ra muhabeti per festen e 1Majit si dite feste.Nje femer nga Franca apo Elsass tha...ne e kemi feste dhe 8 Majin.Ein teuton tha: pra juve festoni sepse na mundet neve.Ja futa i te QESHME me LOT.
Pse qesh Arben(se ska koinfidence....lol me mua,natyrisht nuk ja lejoj,se nuk e shof dot).
QESH(ju pergjigja) se ka dhe 9 MAJ-prandaj.
Por se kapi.
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,443
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Pardje ne oren 10.00 po boshim pushim.Ra muhabeti per festen e 1Majit si dite feste.Nje femer nga Franca apo Elsass tha...ne e kemi feste dhe 8 Majin.Ein teuton tha: pra juve festoni sepse na mundet neve.Ja futa i te QESHME me LOT.
Pse qesh Arben(se ska koinfidence....lol me mua,natyrisht nuk ja lejoj,se nuk e shof dot).
QESH(ju pergjigja) se ka dhe 9 MAJ-prandaj.
Por se kapi.
Shume vete(te rinj ne Europe), nuk e dine fare se ceshte 8 Maji. E dine dita e Europes. Gjermanet nuk e kane harruar akoma se cfare i kane bere baballaret apo gjysherit e tyre Europes,(sic nuk ka harruar qe per here te dyte j'a u futen koken ne bythe, sidomos heren e dyte dhe kete e quajne poshterim).Kurse europianet e kane harruar me kohe ,se si u masakruan baballaret, nenat, gjysherit e tyre ... si copa mishi. Une e shoh ne kete menyre. Gjermani yt atje e vertetoi me fjale. Francuzka...apo Ellasja nuk e di ne e ke shoqe apo kushuri (pardon per kete), nuk do keq te vinte dhe te n'a frynte tromben se kemi mungesa ne orkester !
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,477
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

Shume vete(te rinj ne Europe) nuk e dine fare se ceshte 8 Maji. E dine dita e Europes. Gjermanet nuk e kane harruar akoma se cfare i kane bere baballaret apo gjysherit e tyre Europes(sic nuk ka harruar qe per here te dyte j'a u futen koken ne bythe, sidomos heren e dyte dhe kete e quajne poshterim), kurse europianet e kane harruar me kohe. Une e shoh ne kete menyre. Gjermani yt atje e vertetoi me fjale. Francuzka...apo Ellasja nuk e di ne e ke shoqe apo kushuri (pardon per kete), nuk do keq te vinte dhe te n'a frynte tromben se kemi mungesa ne orkester !
JO....franZUSKAT nga elsassi si kam kusheri sepse i NJOF dhe i DI qe jane...HIPOKRIZI.Gjermani i <im> eshte nje...MUSCHIlutcher,sa per dijeni.

:gezuar::gezuar:
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,443
Pikët
113
Përgjigje e: Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

JO....franZUSKAT nga elsassi si kam kusheri sepse i NJOF dhe i DI qe jane...HIPOKRIZI.Gjermani i <im> eshte nje...MUSCHIlutcher,sa per dijeni.

:gezuar::gezuar:
Ceshte MUSCHIlutcher ?

P.S.

Epo te vine ato te dyja per te marre ne goje trombat dhe t'i fryjne se po n'a fillon koncerti.
 
Top