• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fraza urimesh për raste të veçanta/ ditë të shënuara/

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,445
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Përgjigje e: Fraza urimesh per ditelindje

... dhe habitem, si nuk ka postuar askush në këtë temë, për të na sjellë fraza urimesh për raste të veçanta: ditëlindje, fejesë, martesë, ndonjë suksesi në shkollë a në ndonjë veprimtari tjetër tjetër; pse jo edhe shprehje te bukura kur shprehim ngushëllime.
Mund të sillni gjera të tilla qoftë nga treva juaj, qoftë që keni lexuar a dëgjuar dikund.
Po, profesor, ke te drejt,

E kam te veshtir qe ta formuloj një urim, një rast vdekje, një ditlindje, apo tjera shprehje te këtij lloji në shqip pa u koncentruar se pari në frengjishte....
Nuk më hyjn në trut e mija frazat me dyshim si ''... Urime lindja e djalit, Dafina !
Ose fjalet banale ose jo domethense për dike që është i semuar në spital... '''e shkuar.. '''... Lol !
''urime Fejesa ''
''Urime Martesa '' këto fraza është dashur që t'i mesonim qysh të vegjël në banka te shkolles dhe do t ishim mesuar prej dekadave tash... Por koheve te fundit ne urojmi tuj perkthye nga gjuhet e huaja dhe jo gjithmon perputhet në gjuhën ton.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
56,296
Pikët
113
GEZUAR....FESTEN e.....

200.jpg

Tja u DIME per NDER dhe MIDIS tyre kishte edhe FEMRA.

Te tjerat ju i dini se si ndodhen dhe BONI....
kryq,
ose
faluni,
aPO
AMEN se neser do jete NDRYSHE.


FAZITI....fokusi NUK ishte data, por KERKESA, apo+Po=PO..................

Reduktimi i orarit të punës.

RELAX.
 
Top