• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Funerali i vjehrres

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Ishte nje here nje dite nje burre i cili po ecte rruges dhe kur c'te shikoje nje funeral i madh para tij . Ishte nje kolone e madhe me burra dhe ne fillim te kolones ishte arkivoli.

Ky burre u cudit shume sepse ne kete funeral pa vetem burra , per kete aresye vendosi te afrohet dhe te shikoje se c'fare kuptimi kishte gjithe kjo.

U afrua dhe pa ne fillim te funeralit nje zoteri me nje qen te madh perdore te lidhur dhe e mbante litarin e tij.
Pastaj pa tek arkivoli dhe arkivoli ishte bosh.

U cudit aq shume sa qe tha me vehte :- Do te pyes kete zoterine qe mban qenin.

Zoteri:- tha ai .
-A mund te me thuash se c'fare kuptimi ka gjithe ky funeral me nje arkivol bosh?!

Ai zoteri i tha:- Shshshshsh.. mos bertit , ka vdekur vjehrra ime.

-Ka vdekur vjehrra jote?! - Po ku eshte se nuk ka asnje trup ne arkivol?!

Zoteria tha perseri:- e ka ngrene qeni qe kam perdore.

-Aha , kuptova - tha ai burre qe po e pyeste.
Pastaj u largua pak dhe u kujtua:- Hej Zoteri , a mund te te kerkoje dicka?

-Po . Iu pergjigj zoteria me qenin perdore.

-A mund te ma japesh qenin borxh? Tha burri qe ishte cuditur ne fillim.

- Me vjen keq duhet te futesh ne rradhe. Tha zoteria me qenin perdore.
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Funerali i vjehrres

hahaahahahah
me fal se une nje gje nuk kuptoje mire ne femrat i kemi inat vjerrat se i kemi gjith kohen ne shtepi neper kemb dhe zihemi me to por meshkujt pse i kan inat vjerrat se kuptoj kur ata nuk rrijne me ate gjith diten + qe as nuk jetojne me vjerren ne shtepi
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: Funerali i vjehrres

hahaahahahah
me fal se une nje gje nuk kuptoje mire ne femrat i kemi inat vjerrat se i kemi gjith kohen ne shtepi neper kemb dhe zihemi me to por meshkujt pse i kan inat vjerrat se kuptoj kur ata nuk rrijne me ate gjith diten + qe as nuk jetojne me vjerren ne shtepi
Ke te drejte por ne fakt kjo eshte nje barcalet italiane dhe ne kulturen italiane jane meshkujt ata qe vuajne dhe jo femrat.
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Funerali i vjehrres

hahaahahahaahah te shkretet ata te pakten ata na i dijne hallin
 
Top