• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fuqia e pabesueshme e mendimeve

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,169
Pikët
113
Vendndodhja
A zbulojnë ëndrrat kur jemi të sëmurë? A është i fshehur në kujtesën tuaj, kodi i fshehtë i përjetësisë? A mundet truri juaj ta mposhtë kancerin?

Ajo që dikur tingëllonte si marrëzi abstrakte, sot mund të provohet shkencërisht – që truri është kaq i fuqishëm, saqë mund ta shërojë trupin tuaj. A mund të jetë ky një moment përcaktues në historinë e mjekësisë?

http://www.bota.al/2017/11/fuqia-e-pabesueshme-e-mendimeve/
 
Last edited:

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,942
Pikët
113
Përgjigje e: Fuqia e pabesueshme e mendimeve

Meqe llafi per mendimin, sec me erdhi nje dite keshtu ne Mail per mendimet edhe pyetja a gabojne mendimet tona ? Po hajde mendova ta lexoj se çfare ka thene :D e arsyetonte se jo çdo here duhet besuar edhe mendimeve te veta njeriu ngaqe dijne te leshohen kullosave e te biejne ne fund te livadhit keshtu ne fantazi kullota :D dhe nevojen qe duhet kontrolluar kontrolluar dhe drejtuar ato. Meqe nuk kisha kohe i bera nje favorizim ke mail qe do e lexoj me gjere heren tjeter.
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,071
Pikët
63
Vendndodhja
ANTAHKARANA
Përgjigje e: Fuqia e pabesueshme e mendimeve

A zbulojnë ëndrrat kur jemi të sëmurë? A është i fshehur në kujtesën tuaj, kodi i fshehtë i përjetësisë? A mundet truri juaj ta mposhtë kancerin?

Ajo që dikur tingëllonte si marrëzi abstrakte, sot mund të provohet shkencërisht – që truri është kaq i fuqishëm, saqë mund ta shërojë trupin tuaj. A mund të jetë ky një moment përcaktues në historinë e mjekësisë?

http://www.bota.al/2017/11/fuqia-e-pabesueshme-e-mendimeve/

Fuqia e mendjes nuk eshte fuqia e trurit. Truri eshte hard-, kurse mendja soft-ware.

Mendja pra ka fuqi jashtezakonisht te madhe.


*
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
8,434
Pikët
113
Përgjigje e: Fuqia e pabesueshme e mendimeve

nja jave para se te me semurej vjerrha pash nje enderr
sikur po binte termet dhe po shkaterrohej pallati dhe shikoja burrin qe ndodhej ne kembe i kapur pas kollonave te pallatit qe po shkaterrohej dhe na ndiqte me sy te trembur dhe na kerkonte ndihme nderkoh qe une me vajzen ishim larg dhe e ndiqnim nga larg
 
Top