• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fyerjet e Francës ndaj Islamit, rriten reagimet

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,864
Pikët
113
Nrrova apet menje.
Franca duhet ti qisi me SHKELMA JASHTE.....arrnautet ka trojet.
Arnautet ne rregudh jane, te nxjerri palestinezet thuaj 🤔

Kur eshte dhafi per keshtu gjosendash, vendet juropiane diskriminimin e kane te inkorporuar ne sistemet e tyre dhe e bejne keshtu latent dhe me persosmeri.

Kur i thash njeres ketej, tha nuk eshte e mundur, jo vetem qe eshte e mundur por nje liber pdhus nje gjysem ta shkruaj per format dhe menyren si aplikohet qe nga kopshtet e femijeve te vegjel e deri ne vendet e punes,administrate, sigurime sociale etj, etj.

Sapo hap telefonin dhe i prezantohesh me emer e mbiemer, te shikosh formen ofanzive si mundohen te atakojne, por kur ua kthen kundersulm, zbythen.

Edhe ne fund ti thuash; Hey du tua Madre 🤔 ngulo, ngulo una thika di tulo 😂 ``fumato``
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
22,929
Pikët
113
U vra nje kriminel i cmendur
U vodh nje dyqan rrobash per 60 sekonda


Doli cifti i dyqanit, po me uren cpatet lok
ju amerikanet I keni gjerat shkurt
Vrisni njerez dhe pse urinojne ne ndonje cep palllati!
Tjetri ne France doli ne killing spree me prerje kokash dhe lajmi thoshte! Qe nje suspect u ndalua
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
30,408
Pikët
113
ju amerikanet I keni gjerat shkurt
Vrisni njerez dhe pse urinojne ne ndonje cep palllati!
Tjetri ne France doli ne killing spree me prerje kokash dhe lajmi thoshte! Qe nje suspect u ndalua
Eshte bere manhatani nga politikaet e ketyreve te majteve lol ne cdo qoshe e ke nje nga keta mbeturimat tu pshurr lol

Me mire nje e djath ekstreme e me dinjitet se keta libtardet e sotem me politikat gjithe perfshirese dhe globale te tyre ku nuk ka siguri, ska pastersi, ska vlere, dhe taksat vu lol
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
22,929
Pikët
113
Eshte bere manhatani nga politikaet e ketyreve te majteve lol ne cdo qoshe e ke nje nga keta mbeturimat tu pshurr lol

Me mire nje e djath ekstreme e me dinjitet se keta libtardet e sotem me politikat gjithe perfshirese dhe globale te tyre ku nuk ka siguri, ska pastersi, ska vlere, dhe taksat vu lol
agree but
Kur te vjen te vjen ajo e shkreta😁

check this out
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
8,338
Pikët
113
Eshte bere manhatani nga politikaet e ketyreve te majteve lol ne cdo qoshe e ke nje nga keta mbeturimat tu pshurr lol

Me mire nje e djath ekstreme e me dinjitet se keta libtardet e sotem me politikat gjithe perfshirese dhe globale te tyre ku nuk ka siguri, ska pastersi, ska vlere, dhe taksat vu lol
jane mizerje , sepse e shiten francen vetem per ca vota
 
Last edited:

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,724
Pikët
113
OKB: Liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare

OKB.jpg

OKB bëjnë thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet Moratinos: – ‘Shembujt në rritje të tensionit dhe intolerancës të shkaktuar nga botimi i karikaturave satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për myslimanët, janë thellësisht alarmante’ transmeton Kosova Post.

Miguel Angel Moratinos, Përfaqësuesi i Lartë i Aleancës së Qytetërimeve të Kombeve të Bashkuara, bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe promovimin e një kulture vëllazërie dhe paqeje, duke deklaruar se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokojnë urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe thyerje në shoqëri.

Moratinos tha në një deklaratë me shkrim se ai ishte “thellësisht i shqetësuar për tensionin në rritje dhe intolerancën e shkaktuar nga botimi i karikaturave të tij satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për muslimanët”.

Duke theksuar se karikaturat provokuese provokojnë akte dhune kundër civilëve të pafajshëm për shkak të fesë, besimeve ose etnisë së tyre, Moratinos deklaroi se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokoi urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe këputje në shoqëri.

Moratinos bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe për të promovuar një kulturë vëllazërie dhe paqeje.

Moratinos tha se “liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare dhe doktrinat fetare”, Moratinos theksoi që aktet e dhunës nuk duhet të shoqërohen me asnjë fe, kombësi, civilizim ose grup etnik./KosovaPost/
-----------------
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
30,408
Pikët
113
OKB: Liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare

View attachment 62843

OKB bëjnë thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet Moratinos: – ‘Shembujt në rritje të tensionit dhe intolerancës të shkaktuar nga botimi i karikaturave satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për myslimanët, janë thellësisht alarmante’ transmeton Kosova Post.

Miguel Angel Moratinos, Përfaqësuesi i Lartë i Aleancës së Qytetërimeve të Kombeve të Bashkuara, bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe promovimin e një kulture vëllazërie dhe paqeje, duke deklaruar se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokojnë urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe thyerje në shoqëri.

Moratinos tha në një deklaratë me shkrim se ai ishte “thellësisht i shqetësuar për tensionin në rritje dhe intolerancën e shkaktuar nga botimi i karikaturave të tij satirike që përshkruajnë Profetin Muhamed, të cilat janë poshtëruese dhe shumë të dëmshme për muslimanët”.

Duke theksuar se karikaturat provokuese provokojnë akte dhune kundër civilëve të pafajshëm për shkak të fesë, besimeve ose etnisë së tyre, Moratinos deklaroi se fyerja e feve dhe simboleve të shenjta fetare provokoi urrejtje dhe dhunë, duke shkaktuar polarizim dhe këputje në shoqëri.

Moratinos bëri thirrje për respekt të ndërsjellë për të gjitha fetë dhe besimet dhe për të promovuar një kulturë vëllazërie dhe paqeje.

Moratinos tha se “liria e shprehjes duhet të përdoret në një mënyrë që respekton të gjitha besimet fetare dhe doktrinat fetare”, Moratinos theksoi që aktet e dhunës nuk duhet të shoqërohen me asnjë fe, kombësi, civilizim ose grup etnik./KosovaPost/
-----------------
F okb
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,724
Pikët
113
Ja si i fryin zjarrit “franqezet” lool


Presidenti Thaçi uron presidentin Erdogan dhe popullin e Turqisë për Ditën e Republikës

taçi.jpg


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar popullin turk dhe presidentin Recep Tayyip Erdogan për ditën e Republikës së Turqisë.

Thaçi ka shkruar në rrjetin social Twitter, se Kosova është krenare që Turqinë e ka vend mik dhe aleatë të ngushtë.

“Në emër të popullit të Kosovës, unë i uroj Presidentit urimet tona më të mira për prosperitet presidentit Erdogan, qeverisë dhe popullit turk”, shkruan Thaçi.

Ndryshe, edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj ka uruar popullin turk.

Shefja e diplomacisë në urimin e saj ka shprehur falënderime të veçanta për mbështetjen e Turqisë në të gjitha proceset e shtetndërtimit dhe forcimit të subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës.

Urime për Ditën e Republikës së Turqisë ka dërguar edhe kryeparlamentari shqiptar Gazmend Ruçi.
---------------
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,922
Pikët
113
Presidenti Thaçi uron presidentin Erdogan dhe popullin e Turqisë për Ditën e Republikës

View attachment 62847


Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar popullin turk dhe presidentin Recep Tayyip Erdogan për ditën e Republikës së Turqisë.

Thaçi ka shkruar në rrjetin social Twitter, se Kosova është krenare që Turqinë e ka vend mik dhe aleatë të ngushtë.

“Në emër të popullit të Kosovës, unë i uroj Presidentit urimet tona më të mira për prosperitet presidentit Erdogan, qeverisë dhe popullit turk”, shkruan Thaçi.

Ndryshe, edhe ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj ka uruar popullin turk.

Shefja e diplomacisë në urimin e saj ka shprehur falënderime të veçanta për mbështetjen e Turqisë në të gjitha proceset e shtetndërtimit dhe forcimit të subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës.

Urime për Ditën e Republikës së Turqisë ka dërguar edhe kryeparlamentari shqiptar Gazmend Ruçi.
---------------
Cfare lidhje ka kjo me temen o katnar?
 
Top