• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Fyerjet e Francës ndaj Islamit, rriten reagimet

Si Bora

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
26,532
Pikët
113
Kjo eshte revista satirike e famshme franceze Charlie Hebdo. Kjo revista na mori ne qafe se une as nuk e kam blere ndonjehere.

Pothuajse te gjithe redaktoret e ca punonin aty u vrane nga vellezrit Kuachi..
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
42,939
Pikët
113
Vendndodhja
?
E njëjta me Erdoganin pra dhe me profetin.

View attachment 62960
French Islamophobia shenohet qe I ka rrenjet qe ne luften e pare boterore ku shkembyen Algjerianet dhe Marokjenet per pune dhe i kolonizuan tokat e tyre .

K’saj rradhe me sa duket qellimi i tyre dhe me te drejte ... eshte Makroni 5lekeshi .

Nje f’tyre e poshter Ky .
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,975
Pikët
113
Mire eshte per fidhim edhe si islam katolik 🤣 kjo mund ti referohet neve shqipove kur kane kaluar nga katolik ne islam. ``fumato``

Por! por, ama e ka bere Maccaron du France Elisse dhugarine ne menyren tjeter, sikur ti thoshte nje Ajatodhahu nga lindja ne duam qe Franca fene e vete ta rinkofiguroj siç ne duam ta shofim.

Mendoj qe Franquzat kane krize politike ne mos edhe ekonomike te modhe qe marrin ne thua me keshtu temash. Duhet te jete kotesire Macaronja edhe me kotersire se vete Tumanja e bulevardit Tirones, por edhe si shtet dhe pa hoby fare qe te gjeje kohen te mirret me keshtu tema.
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,429
Pikët
113
Ato qe ndodhin ne Frans nuk kan lidhje me Islamin si Fe, keshtuqe keto brockulla qe publikohen fillojn e behen bajate.
Islami, katolicismi din ta respektojne njeri tjetrin, problemi qendron tek njerzit sesi e lexojne kuranin dhe biblen.

Kur ulesh ne tavolin dhe pin nje kafe me dike nuk pyt njeri cfare feje je , po si e ke emrin dhe nga vjen, feja eshte e fundit qe pyetet se eshte nje zgjedhje private e cdo njeriu.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
20,634
Pikët
113
 

ciarli

Super Anëtar
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
622
Pikët
43
..fete lindore keshtu e kane! nese nuk i pranon te iken koka.
transmetohet shpesh qe ata qe refuzonin profetet, fete jugore aziatike, apo stalinet, fete veriore aziatike, me pas nuk gjindeshin dhe zhdukeshin nga fanatiket e tyre.
 
Top