• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gëzuar Pashkët

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
15,551
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Po nuk me le nje tem te bej seriozen mer qen 😁 . Po ku merr vesh ti nga ritet e martesave tona po rri urte aty 😛
Ma do mendja dhe ti lule me hubbyn kshu jeni martu ke shku me kal e me pajë me vete të kan dhonë dajt edhe fishekun në rast se nuk nderje çarçafin si flamurin Japonez 🇯🇵
në mëngjes :p
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
5,111
Pikët
113
Ma do mendja dhe ti lule me hubbyn kshu jeni martu ke shku me kal e me pajë me vete të kan dhonë dajt edhe fishekun në rast se nuk nderje çarçafin si flamurin Japonez 🇯🇵
në mëngjes :p
Te them te drejten cercafin e rujti vjerra, se sigurisht do ia tregonte fisit dhe lagjes 😂..... a qe s'te ha nje mortje ca idjotesirash shkruan medet 🥴
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
5,111
Pikët
113
Po çte shkruaj une ty une une flas per pashken ti shkon ke dasma 😂
A qen o qen, po vete provokove o mortje duke thene per piken 22 ene une e shkreta vrap te te sqaroj surratin tat, mos te t'lej njoronto 😁
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
15,551
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
A qen o qen, po vete provokove o mortje duke thene per piken 22 ene une e shkreta vrap te te sqaroj surratin tat, mos te t'lej njoronto 😁
Qy qy e ke lëshu llapën fare mo nuk mahesh qen e injoront eeeee.
Unë thash pika 22 përshtatet me kohën.
Tashi një pytje kam unë lule ky ishte Jezusi apo Zoti?
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
5,111
Pikët
113
Qy qy e ke lëshu llapën fare mo nuk mahesh qen e injoront eeeee.
Unë thash pika 22 përshtatet me kohën.
Tashi një pytje kam unë lule ky ishte Jezusi apo Zoti?
Ik se nuk meriton pergjigje ecccc , po shkoj te fle une se me kapi ora 4 e mengjesit zgjuar ene sot :oops:
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
15,551
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Ik se nuk meriton pergjigje ecccc , po shkoj te fle une se me kapi ora 4 e mengjesit zgjuar ene sot :oops:
O Lule po te lutem o lule
10-11 aman se ti i krahasoje bukur pshm 22 me dasmen Shqiptare :)
11.Do ta hani në këtë mënyrë: ijengjeshur, sandalembathur dhe me bastunin tuaj në dorë; do të hani me nxitim: se është Pashka e Zotit.
12Atë natë unë do të kaloj nëpër vendin e Egjiptit dhe do të godas çdo të parëlindur në vendin e Egjiptit, qoftë njeri apo kafshë, dhe do t`i jap hakun gjithë perëndive të Egjiptit. Unë jam Zoti.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
5,111
Pikët
113
O Lule po te lutem o lule
10-11 aman se ti i krahasoje bukur pshm 22 me dasmen Shqiptare :)
11.Do ta hani në këtë mënyrë: ijengjeshur, sandalembathur dhe me bastunin tuaj në dorë; do të hani me nxitim: se është Pashka e Zotit.
12Atë natë unë do të kaloj nëpër vendin e Egjiptit dhe do të godas çdo të parëlindur në vendin e Egjiptit, qoftë njeri apo kafshë, dhe do t`i jap hakun gjithë perëndive të Egjiptit. Unë jam Zoti.
Gezuar Pashket Viki ✌ .... ne ik gjej gru se te ka ik menja 😂😛
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
14,434
Pikët
113
Shtepia ka marre eren e Pashkes ( se madhe) -sic e quan mamaja ime.

“ Ne kemi javen qe vjen” me tha sot kur fola me te viber. Nuk i ktheva pergjigje se ajo e di qe une jam shume me shume brenda meje se ato kornizat e ortodoksise .. por mesazhet e shpreses i kam te dashura dhe i rrespektoj duke iu dhene pakez me shume dashuri pjatave te ushqimit ne familje ...


U ktheva nga puna me heret sot dhe po bej gati darken e Pashkes.
Shtepija ka marre eren e kulacit qe bej per darka te shenuara. Vecse ky kulac eshte me special. Mbite formohet kryqi per ta pasur primar ne tryeze. Mamaja ime keshtu e bente gjithmone. Kur isha e vogel, e paditur nga ky simbol , veshtroja me interes sesi rrethit te bere me majat e pirunit verdalle perimetrit te kukacit, mamaja i shtonte shenjen e kryqit mes per mes . Me pas , kur kuptoja te mbaja “ sekret” gjerat qe gjyshi m’i tregonte duke shtuar perhere fjalet e tij perkedhelese “ xhane moj” kuptova per Kryqin dhe simbolin e tij ne besimin Kristian. Ne pergatitjen e tavolinave festive ishin duart topolake te mamase qe kishin filluar me pergatitjen e kulacit qe mbante kryqin siper tij. E po keshtu, me besnikerine time ndaj tradites , e fillova edhe une sot pergatitjen e darkes se Pashkes per kete vit te pa-zakonte

Gezuar te gjitheve!!!!!

2B0AE1DB-395C-485C-AC20-8B268DDEB5EE.jpeg
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,723
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Gezuar per ju qe I festoni and ja kalofshi bukur familjarisht .
 
Top