• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gangsteri varroset me arkivol të artë

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113Një gangster i famshëm në Australi është varrosur me një arkivol me pllakë ari me vlerë pre 20.000 funtesh, 11 ditë pasi e kishin rrahur për vdekje në burg.
Carl Williams u vra në burgun më të madh të shtetit të Victorias nga një i burgosur me anë të një pjese të biçikletës, ndërsa Daily Mail bën të ditur se funerali i tij mblodhi një numër të madh përcjellësish në Melbourne.

39-vjeçari i njohur si “vrasësi me fytyrë foshnje”, ishte njeriu kryesor i luftës së nëntokës gjatë viteve të nëntëdhjeta në Melbourne, ndërsa u bë ‘i pavdekshëm’ në serialin e popullarizuar australian “Underbelly”.

Në funeral ishte e pranishme edhe ish-gruaja e tij, Roberta Williams me vajzën e tyre Dhakota. “Ti më dhe vetëbesim dhe siguri në vete, kur ajo ishte humbur shumë vite më parë”, u shpreh në fjalën e saj Roberta
 
Top