• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gare!

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,117
Pikët
83
nastradini qe kishte qelluar burre shume i mencur nga ata qe rrojne gjate dhe shendetshem, ate dite kishte ngelur pa nje kokerr dinari ne xhep kur sic ndodh me gjithe njerezit me fat degjon tellallin qe lajmeronte per fillimin e gares se dhjerjes dhe fituesi, ai qe dhinte me shume, merrte 1 miljone por dollare qe mund te perktheheshin ne dinare ne ate kohe. Mbreti, i cili po humbte fame dhe fytyre perdite i kishte vajtur mendje ne nje tjeter spektakel i cili do e bente dhe njehere Luan sic kishte qene!
Filloi gara dhe konkurentet po eleminoheshin nje e nga nje dhe kishin mbetur tre te fundit, dy katunare Azie dhe nastradini!
Hoqi breket i pari dhe per te stimuluar zorret han dy tre speca katuni dhe dhjet nje dore mut bark perdhe!
Hyni dyti dhe para se te dhjese han nje kavanoz gogzhare dhe nxjerr bark!
nastradini i kerkon mbretit nje laker brukseli e zjen pak dhe e han. mbreti fillon te qeshe sepse kishte degjuar per cudine e specave qe te benin te dhisje por kurre per lakren e brukselit, kur ne cast nastradini dhjet nje koder me mut mu para mbretit dhe fiton te 1 miljon dollaret qe mund ti perktheheshin ne dinare.
nastradini qe ishte i ditur e dinte qe lakra e brukselit ishte bere me helm nga gjysherit e mbretit per shkak se atje ku rritej lakra, ne bruksel atehere fshihej dhe rronte shtriga qe helmonte mbreterit, nje here u ngrehte karat, nje here u pickonte zemrat etj.. dhe me nje laker te tille kishte helmuar mbretin e danimarkes sepse gruan e tij e donte per te vellane. pas helmimit mbreterit e tjere kishin helmuar lakren e brukselit me gjithe bruksel, kurse shtriga potente ishte fshehur ne gjeneve. dituria ishte harruar dhe fshehur por jo per nastradinin e mencur.
Mencuria kurre nuk te len ne balte!
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
Hyn njeri me muskujt naaa ne nje bar dhe pyet: -Kush eshte me i forti ketu. Cohet nje alamet burri i fuqishem muskuloz dhe thote: -Une... dhe ai aty! Ky qe hyri ne bar u thote: -Hajde me ndihmoni te shtyjme nje cike makinen...
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
Nje shqiptar, nje rus dhe nje taleban kishin hyp ne avion. Vjen stjuardesa dhe pyet shqiptarin: "Cfare doni te pini". "Raki" - i thote shqipua. Pyet stjuardesa rusin. "Vodka" - ja kthen ky. Pyet stjuardesa talebanin: - Asgje faleminderit se pas pak do guidoje... - ja kthen talebani.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
Qe thoni juvej jesha ca dite ne Gerrqi... Ca na udha e ca na gropat me shpetoi urina apo sic i thomi ne na Kropishti po me plaste koqja. U futa ne deren e pare qe gjeta dhe ja lerova pa pare se ku u futa. Nejse mo, na sikleti qe me kish zene ne banje futet nje alamet zonje dhe me thote: Xhaxhaaa! C'pune ke ti ketu, nuk e sheh qe eshte per gra?! - Po ti nuk e sheh - ja ktheva une - dhe kjo qe kam per gra eshte...
 
Top