• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Genta: Mos e merrni punën afër zemrës

Dard1

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 16, 2011
Postime
32
Pikët
0
Vendndodhja
Peje

Megjithëse gjatë gjithë kohës është e angazhuar rreth muzikës dhe krijimeve të reja, këngëtarja Genta Ismaili thekson për “InfoPress” se ndihet shumë mirë teksa realizon krijime të reja në profesion e saj.

“Unë nuk e marr afër zemrës punën që e bëj, por kënaqëm me atë që bëj. Madje do t’i preferoja çdo artisi që punën mos ta marrë afër zemrës, por të kënaqët deri sa punon, këndon, sepse Zoti na ka falë që të bëjmë këtë gjë, të këndojmë, të jemi artistë”.

“Pra, duhet të kënaqemi, të punojmë dalëngadalë, për t’i kënaqur njerëzi me zërin tonë”, ka përfunduar Genta. /Telegrafi/
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Genta: Mos e merrni punën afër zemrës

“Unë nuk e marr afër zemrës punën që e bëj, por kënaqëm me atë që bëj. Madje do t’i preferoja çdo artisi që punën mos ta marrë afër zemrës, por të kënaqët deri sa punon, këndon, sepse Zoti na ka falë që të bëjmë këtë gjë, të këndojmë, të jemi artistë”.
Kur lexoj kete te thene nga goja e nje kengetareje u jap te drejte te gjithe atyre qe thone se: " Ketyre kengetareve u rrofte zeri qe kane se nga mendja jane fushe...Aerodrom."
 
Top