• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Genta shkëlqen në “Istanbul Music Awards”

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Së shpejti në Stamboll të Turqisë do të mbahet festivali “Istanbul Music Awards”, që organizohet për nder të krijimit të këtij qyteti, mes shumë yjeve të muzikës turke, pjesmarëse do të jetë edhe ylli shqiptar Genta Ismajli, ku së bashku me Cüneyt Çakim do të prezentojnë këngën e tyre “Sexy”


Dueti i realizuar me këngëtarin turk Cüneyt Çakim, Genta Ismajlit i sjell një sukses të ri. Edhe pse klipi i këngës akoma nuk është realizuar për shkak të angazhimeve që kanë të dy, kënga po pëlqehet me të madhe në disa vende europiane.

Pos Turqisë, kënga “Sexy” gjendet nëpër toplistat e radiove gjermane, pasi albumi i këngëtarit gjendet në shitje atje, duke ditur që në Gjermani jeton një numër i madh i komunitetit turk. Së shpejti në Stamboll të Turqisë do të mbahet festivali “Istanbul Music Awards”, që organizohet për nder të krijimit të këtij qyteti, mes shumë yjeve të muzikës turke, pjesmarëse do të jetë edhe ylli shqiptar Genta Ismajli, ku së bashku me Cüneyt Çakim do të prezentojnë këngën e tyre “Sexy”.

Në planet e tjera të këngëtares, nga një intervistë radiofonike ajo ka treguar se së bashku me ekipin e saj është duke përzgjedhur këngëtarët me të cilët do të kishte mundësi të realizonte duete. Pas përfoljes se Genta do të realizoj duet me Medën, ajo theksoi se për momentin nuk është në plan, kurse më vonë oferta do të shqyrtohet, ndërkohë tregoi se është duke bashkpunuar me këngëtarin Labinot Tahirin për një këngë duet.

Dhe si befasi për fansat e saj, së shpejti pritet të hidhet në treg kënga më e re e këngëtares në bashkpunim me reperin Noizy. Kënga titullohet “The King and Queen”./yllpress/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Genta shkëlqen në “Istanbul Music Awards”

uffffffffff kete qe e kam inat Zot o Zot nuk dua te degjoj kete asnjehere dhe ska shanc kenget e ksaj te jen ne pc time se cop cop e bej , kjo ska lidhje me jeten
 
Top