• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gezuar Shenkollin!

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,749
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Gezuar per ju qe e festoni.. &kalofshi kendshem.

Ps .. @Leaf 💐🤗
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
58,075
Pikët
113
...............................................................................................
"O Shënkoll, o Shënkoll thuaj fukarasë se ç'të bëjë me zjarrin që i digjet brënda"
"Sotiiiirrrrr mos i lër zjarret të digjen kot se do digjet fshatiiii" 😜
Gëzuar Shënkollin :)
 

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
19,618
Pikët
113
Gezuar Nikollave te njohur dhe pa njohur, me daten 9 dhjetor festojne Ana-t ,dy festa I ka ky emer ,tjetrin me duket e ka ne qershor a korrik prap...
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
10,498
Pikët
113
S’e kam degjuar kete.
Do pyes mamane

Shën Kolli njihet menjëherë në ikonografi, sepse mban në dorë shkopin baritor ipeshkëvnor dhe tri kuleta – siç quhen në këngën shqiptare kushtuar Shenjtit, të tria plot me monedha ari, që do të shërbenin për pajën e tri vajzave të varfra. Shenjti është pajtor i fëmijëve, i djemve e vajzave të reja, i nxënësve, i farmacistëve, i udhëtarëve, i detarëve, i peshkatarëve. Emri Nikolla vjen nga greqishtja e do të thotë fitimtar i popullit.
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
14,778
Pikët
113
Po unë e kam thënë disa herë që emri im i pagëzimit është Niko por nuk e përdor zyrtarisht si emër. 😜
Po endrrat i shikon sikur te therrasin Niko?
:wub:
 
Top