• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gishti i mesëm për bankierët

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Artistit italian Maurizio Cattelan i lindi ideja për ta vendosur një statujë kontroverse në hyrjen e ndërtesës së bursës në Milano.
Statuja e cila paraqet një dorë me gishtin e mesëm të ngritur lart është 11 metra e gjatë dhe është porosi për të gjithë pjesëmarrësit e bursës të cilët quan në kolapsin financiar, sqaroi artisti.

“Emri zyrtar i kësaj statuje është L.O.V.E. Do të thotë se është shenjë e dashurisë, por secili që di të lexojë ndërmjet rreshtave do ta kuptojë porosinë”, tha Cattelan për gazetën La Repubblica.

Ky artist edhe më herët kishte shokuar opinionin me ekspozitën e Adolf Hitlerit dhe i cili paraqiti Papa Gjon Palin II duke u lutur pasi e kishte goditur një meteor.
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Gishti i mesëm për bankierët

Artistit italian Maurizio Cattelan i lindi ideja për ta vendosur një statujë kontroverse në hyrjen e ndërtesës së bursës në Milano.
Statuja e cila paraqet një dorë me gishtin e mesëm të ngritur lart është 11 metra e gjatë dhe është porosi për të gjithë pjesëmarrësit e bursës të cilët quan në kolapsin financiar, sqaroi artisti.

“Emri zyrtar i kësaj statuje është L.O.V.E. Do të thotë se është shenjë e dashurisë, por secili që di të lexojë ndërmjet rreshtave do ta kuptojë porosinë”, tha Cattelan për gazetën La Repubblica.

Ky artist edhe më herët kishte shokuar opinionin me ekspozitën e Adolf Hitlerit dhe i cili paraqiti Papa Gjon Palin II duke u lutur pasi e kishte goditur një meteor.


11 metra jo keq :p paska per te gjith :p(financieret lol)
 
Top