• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

SHBA - Nje djale i vogel nga Shqiperia po shfaq talent te pazakonte ne sportin e veshtire te boksit. Ai quhet Brendon Pllumaj, eshte vetem 6 vjec dhe jeton ne Michigan.

Prinderit e tij jane nga Shkodra dhe kane shpresa te medha se djali i tyre do te hyje nje dite ne figurat e boksit profesionist boteror.

Brendon duket si nje femije i zakonshem. Ai luan, vrapon dhe shpreh kurreshtjen tipike te nje 6-vjecari. Por ai ka dicka qe mund quhet e pazakonte, dashurine e madhe per boksin. Ai ka aftesi qe i kalojne ato te nje femije.

Goditjet e tij jane te forta, levizjet te shpejta dhe mbulimi i shkelqyer. I ati i Brendonit, ish boksieri Kledi Pllumaj, ishte bashke me te ne studiot e Zerit te Amerikes ne Uashington. Brandon stervitet nga boksiere profesioniste. Craig Coverson ka qene kampion i peshes se lehte. Deshira e djaloshit per boksin filloi kur ai ishte 3 vjec. Ne moshen 5 vjec fitoi cmimin Gjeniu i Vogel. Para pak ditesh menaxheret organizuan nje takim me legjenden e boksit Joe Frazier.

Brandon degjoi shume keshilla nga Smoking Joe, i cili njihet per fitoren ne betejen e shekullit, sic u quajt ndeshja me kampionin e te gjithe kohrave Muhamed Ali ne vitin 1971. Pastaj i dhuroi atij nje portret te Nene Terezes. Brendon ka deshire qe ne te ardhmen t’i provoje forcat e tij ne nje ring te Shqiperise. "Sepse une kam lindur ne Amerike por kam gjak shqiptari," thote ai. I ati, Kledi beson se Brendon jo vetem qe do behet kampion i botes, por edhe i te gjitha kohrave.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

Bravo bravo bravo shifni moj qe vdeksha sa i mir :d
Brendon ka deshire qe ne te ardhmen t’i provoje forcat e tij ne nje ring te Shqiperise. "Sepse une kam lindur ne Amerike por kam gjak shqiptari," Hallall :)kiss
""I ati i Brendonit, ish boksieri Kledi Pllumaj, ishte bashke me te ne studiot e Zerit te Amerikes ne Uashington.""
---------------
se per gjeni e Paska dhe ne gjak se i jati paska qen boksier :) Bravo!!
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

Ehe dhe mua me pelqeu kur ka thene kam lind ne Amerike po kam gjak shqiptari wow mishi puckurriza puckurriza :p:p Bravo me verte :)
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

hajdeeeeeeeeeeeeeeeeee shqipeee
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=mUyuAliW8Rc[/YOUTUBE] Ec aty shqipe.
 

God'o

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
173
Pikët
0
Vendndodhja
Ireland
Përgjigje e: Gjashte vjecari nga Shqiperia, nje gjeni i vogel i boksit

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=3OLXKi3uFuQ[/YOUTUBE]
 
Top