• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjeli Gianni ndërroi gjininë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Shkencëtarët po vëzhgojnë gjelin i cili ndërroi gjininë pasi që dhelpra ishte futur në kotecin e tij dhe i kishte mbytur të gjitha pulat. Gjeli Gianni pasi mbeti vetëm filloi të bëjë vezë dhe të kujdesej për to.


Gianni e filloi “karrierën” e tij si gjel me gjak të pastër në një fermë të Toskanës, por pas sulmit traumatik të dhelprës në kotec, ndryshoi edhe fati i tij.

Filloi të bëjë vezë dhe të bie klloçkë, për të përmirësuar popullimin e pulave.

Shkencëtarët nga organizata e OKB-së për femra dhe bujqësi po analizojnë ADN-në e tij për të mësuar se çfarë e shtyu gjelin ta bëjë këtë ndryshim.

“Ndoshta është gjeni i mbijetesës i cili paraqitet tek disa specie primitive. Pa asnjë femër përreth të ardhmen mund ta sigurojë vetëm nëse bëhet femër”, thonë shkencëtarët.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
7,222
Pikët
113
Përgjigje e: Gjeli Gianni ndërroi gjininë

Uaaa mendoje qe eshte lajme fantazi . Nuk eshte e mundur !
 
Top