• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjenetika Gollobordase

Status
Temë e mbyllur.

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Pikerisht aq komente lexova sdi me shume.. po as me emocione spo flas je shume gabim.. Une se mbaj veten per patriote dhe as per propagandiste.. me aq sa di une nga historia jone minoritaret i shpetoi Enveri.. duhet tna falenderoni per kete, kaq. ku e sheh ti emocionin ketu?!


Sa per pergjigjen e coolit qe e njoh mire, di dicka me teper qe ka reaguar ashtu.. i kam besim te plote per ato qe thote.

Kastriotin e njohim per nje shqiptar radikal qe do nje Shqiperi me tradita e pa pislleqe, por kjo gje eshte e pamundur..

tani nqs ti do, na thuaj nga e ke origjinen?

une kam lindur ne Tirane ne 78-en Lol. Na thuaj ti vendin e lindjes dhe origjinen mbi te gjitha. lol
Ouuu? Duhet te falenderoj un qe nuk na vrau Enveri? lol Kete po thua ti?

Ne cforme i shpetoi Enveri minoritaret?

Jam Gollobordas. Lindur ne spital ,ne nje vit te caktuar, ne nje vend te caktuar. :)
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ouuu? Duhet te falenderoj un qe nuk na vrau Enveri? lol Kete po thua ti?

Ne cforme i shpetoi Enveri minoritaret?

Jam Gollobordas. Lindur ne spital ,ne nje vit te caktuar, ne nje vend te caktuar. :)
Po fiks kete doja te thoja Lol

Enveri donte tju zhdukte por ishin shqiptaret qe ju mbrojten dhe ju futen ne shtepite e tyre qe ju ekzistoni sot..

Morali eshte qe shqiptaret kane vuajtur nga politikanet por jo nga populli. Ne jemi shume popull i mençur ta dish kete.. bejme hajer kudo qe shkelim..
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Po fiks kete doja te thoja Lol

Enveri donte tju zhdukte por ishin shqiptaret qe ju mbrojten dhe ju futen ne shtepite e tyre qe ju ekzistoni sot..

Morali eshte qe shqiptaret kane vuajtur nga politikanet por jo nga populli. Ne jemi shume popull i mençur ta dish kete.. bejme hajer kudo qe shkelim..
Cooly edhe Kastrioti po thote qe Enveri na shpetoi sepse duheshim shfarosur(Nga populli domethen).

Ti tani po thua qe Enveri donte te na shfarroste por na shpetoi populli nga Enveri -qesh-

Si perfundim edhe ti del si cooly. Duhet te felenderojm Shqiptaret tani qe nuk na shfarrosen Shqiptaret? ``mendohu````bravo``

I paske mend ku duhet edhe ti.

Patjeter. Me emocione te gjithe behen cfare te duan.
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

me verte qe ja fute pordhes tani. qenke ftohur rende!


Kjo eshte e verteta une kam pasur gjyshen Delvinjote.. spo merrem me politike.. populli shqiptar ju mbrojti dhe ju futi neper shtepiat e veta.. ju dha buke e toke... Enveri ishte si Hitleri ne ate kohe sju donte.. dhe ja shih tani se me sa arrogance flet ti.

Kshu qe mos u mundo kot te sterhollosh gjerat se sja vlen me. tani shih te punosh aty e te jetosh dhe lere politiken se ste jep asgje.
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

me verte qe ja fute pordhes tani. qenke ftohur rende!


Kjo eshte e verteta une kam pasur gjyshen Delvinjote.. spo merrem me politike.. populli shqiptar ju mbrojti dhe ju futi neper shtepiat e veta.. ju dha buke e toke... Enveri ishte si Hitleri ne ate kohe sju donte.. dhe ja shih tani se me sa arrogance flet ti.

Kshu qe mos u mundo kot te sterhollosh gjerat se sja vlen me. tani shih te punosh aty e te jetosh dhe lere politiken se ste jep asgje.
As nuk kuptoj si arrite ketu.

Nuk di te mbarosh nje mendim moj goc. Duhet te vij turp.
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ok ashtu e leme. Ke te drejte ti.

E cfare ndryshove ti me kete ne jeten tende?

Keto budallaqe sju kane lene ter kohes. Shih ku do besh qefin tani se jemi ne gusht Lol.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Juken e ka pjellë lopa te mullari i kashtës por ai është pasardhës direkt i Veliki Aleksandrovsit.
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Juken e ka pjellë lopa te mullari i kashtës por ai është pasardhës direkt i Veliki Aleksandrovsit.
Ai harron nje gje qe eshte edhe vija e llogjikes te nje femije ne fillore e kupton kete;

Po nga se mund te vuaj nje minoritet ne nje kohe te caktuar, pervecse pushtetit ekzekutiv?! Nqs Enveri do ti donte dhe do u jepte toka , pune dhe shtepi perse jane ndjere te persekutuar?! Nga kush?


Ti ske vije llogjike Juke.
 
Last edited:

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ok ashtu e leme. Ke te drejte ti.

E cfare ndryshove ti me kete ne jeten tende?

Keto budallaqe sju kane lene ter kohes. Shih ku do besh qefin tani se jemi ne gusht Lol.
Tu bo qef jam lol

Vij ketu si Bruce Lee, hedh ca logic bombs, edhe i bjere me cekic atyre qe bien pastaj. :D

 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ai harron nje gje qe eshte edhe vija e llogjikes te nje femije ne fillore e kupton kete;

Po nga se mund te vuaj nje minoritet ne nje kohe te caktuar, pervecse pushtetit ekzekutiv?! Nqs Enveri do ti donte dhe do u jepte toka , pune dhe shtepi perse jane ndjere te persekutuar?! Nga kush?


Ti ske vije llogjike Juke.
Ca ju tu fol moj?

Un ngrita tezen qe Gollobordasit ju kan ndertuar cdo gje ne Shqiperi. Si na jepke ti ate qe ju kemi bere edhe dhene neve? lol

Apo neve e kemi per detyre, kurse ti na e kthen ate qe te dhame neve si favor? Shume biznesmene nderuar qenke. lol

Mos u fut ne teme te ndjeres te persekutuar tani. Jemi te gjenocidi edhe te ndertimi. Me vone do futemi edhe te ndjenat tona per persekutimin.
 
Last edited:

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Tu bo qef jam lol

Vij ketu si Bruce Lee, hedh ca logic bombs, edhe i bjere me cekic atyre qe bien pastaj. :D

Bomba logjike? Ti? Po ti je nje sllav koktrash, keshtu jeni pershkruar gjithmone nga te gjithe. Ka me koktrash se ju edhe brenda nje familje kombesh subhuman sic jane sllavet? Ju mbani rekordin.
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ca ju tu fol moj?

Un ngrita tezen qe Gollobordasit ju kan ndertuar cdo gje ne Shqiperi. Si na jepke ti ate qe ju kemi bere edhe dhene neve? lol

Apo neve e kemi per detyre, kurse ti na e kthen ate qe te dhame neve si favor? Shume biznesmene nderuar qenke. lol

Mos u fut ne teme te ndjeres te persekutuar tani. Jemi te gjenocidi edhe te ndertimi. Me vone do futemi edhe te ndjenat tona per persekutimin.
Po pse more sa jeni ju qe e paskeni ndertuar Shqiperine? Po edhe ta keni ndertuar ku e sheh problemin ti?

Sa qef paske ti sterhollosh gjerat ore sikur keni shpikur token beni. po pra keni qene puntore,per mua shume mire keni bere se edhe une punetore jam ne nje shtet te huaj se per’dryshe me perzene Lol.. epo kjo pike e zeze me ju:d
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Bomba logjike? Ti? Po ti je nje sllav koktrash, keshtu jeni pershkruar gjithmone nga te gjithe. Ka me koktrash se ju edhe brenda nje familje kombesh subhuman sic jane sllavet? Ju mbani rekordin.
Kryetar bregu,

E kemi kuptuar me kohe qe edhe ti je nje Labo-Fierak me mend ne koke. E ke treguar veten me IQ sa mesatarja Shqiptare. Duhesh te ndjehesh krenar per kete.
 
Last edited:

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Po pse more sa jeni ju qe e paskeni ndertuar Shqiperine? Po edhe ta keni ndertuar ku e sheh problemin ti?

Sa qef paske ti sterhollosh gjerat ore sikur keni shpikur token beni. po pra keni qene puntore,per mua shume keni bere se edhe une punetore jam ne nje shtet te huaj se per’dryshe me perzene Lol.. epo kjo pike e zeze me ju:d
Po ti vet the qe na mbrojti populli sepse do na vriste Enveri. Edhe the pastaj qe Enveri na dhuroi shtepia, etj.

Je shume pa sens.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Kryetar bregu,

E kemi kuptuar me kohe qe edhe ti je nje Labo-Fierak me mend ne koke. E ke treguar veten me IQ sa mesatarja Shqiptare. Duhesh te ndjehesh krena per kete.
Degjo o copa e ....fshtarit sllav koktrash, me koktrash edhe se vete muzhiket. Ka qene nje zoteri i nderuar i quajtur Henry Noel Brailsford, nje nga penat me te famshme te gazetarise britanike. Ka shkruar nje liber me titull:
Macedonia; its races and their future
Ky eshte ai qe tha qe Mirditoret jane supernjeriu i Nices. Ne kete liber ai ka bere nje pershkrim te dy racave totalisht te ndryshme, Shqiptareve dhe Bullgareve sepse ju bullgare te ardhur nga gopi nenes jeni. Lexoje dhe meso se kush je.
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Po ti vet the qe na mbrojti populli sepse do na vriste Enveri. Edhe the pastaj qe Enveri na dhuroi shtepia, etj.

Je shume pa sens. Je edhe ti me IQ mesatare Shqiptare. Duhesh edhe ti te ndjehesh krenare sot.
Tani me verte po behesh i bezdisur dhe pa sens.

Une thashe qe gjithcka ka nje llogjike ne menyren se si kane rrjedhur ngjarjet.

Qe ju keni vuajtur ka qene nga qeveria e asaj kohe dhe jo nga populli, sepse llogjika thote qe ne nje shtet vuajme apo jetojme mire nga ligjet e atij vendi dhe jo nga njerzit qe na rrethojne.. kaq pak te thashe shih ... mos flit kot per te folur..

Ju nga diktatura e asaj kohe vuajtet jo nga komshinjte.. ti shife sa arrogant je pffff
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Degjo o copa e ....fshtarit sllav koktrash, me koktrash edhe se vete muzhiket. Ka qene nje zoteri i nderuar i quajtur Henry Noel Brailsford, nje nga penat me te famshme te gazetarise britanike. Ka shkruar nje liber me titull:
Macedonia; its races and their future
Ky eshte ai qe tha qe Mirditoret jane supernjeriu i Nices. Ne kete liber ai ka bere nje pershkrim te dy racave totalisht te ndryshme, Shqiptareve dhe Bullgareve sepse ju bullgare te ardhur nga gopi nenes jeni. Lexoje dhe meso se kush je.
Lol.

Gjenetikisht jena me autokton se Shqiptaret. Por per Bullgaret do lexoj me gjiteh qef. :) Interesant si behet nje Labo-Fierak me IQ sa mesatarja Shqiptare, historjane me grada te larta.
 
Last edited:

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Tani me verte po behesh i bezdisur dhe pa sens.

Une thashe qe gjithcka ka nje llogjike ne menyren se si kane rrjedhur ngjarjet.

Qe ju keni vuajtur ka qene nga qeveria e asaj kohe dhe jo nga populli, sepse llogjika thote qe ne nje shtet vuajme apo jetojme mire nga ligjet e atij vendi dhe jo nga njerzit qe na rrethojne.. kaq pak te thashe shih ... mos flit kot per te folur..

Ju nga diktatura e asaj kohe vuajtet jo nga komshinjte.. ti shife sa arrogant je pffff
Nuk fola fare per vuajtjet. Nuk kam folur ndo nje her per vuajtjet e Gollobordasve nga regjimi Shqiptar. Qofte ai i diktatures, qofte ai i demokracise. Nuk besoj se kami vuajtur me shume se te tjeret.

Je perseri pa sens komplet.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ai harron nje gje qe eshte edhe vija e llogjikes te nje femije ne fillore e kupton kete;

Po nga se mund te vuaj nje minoritet ne nje kohe te caktuar, pervecse pushtetit ekzekutiv?! Nqs Enveri do ti donte dhe do u jepte toka , pune dhe shtepi perse jane ndjere te persekutuar?! Nga kush?


Ti ske vije llogjike Juke.
Do te tregoj nje histori te shkurter por te kerkoj ndjese se eshte pak banale.
Kur Italia pushtoi Shqiperine ne 1939 ata(italianet) hapen edhe shtepi publike dhe "punetoret" i sollen nga Italia. Mirepo shqiptaret per shkak te normave te forta morale qe kishin si edhe per faktin se keto lloj "shtepish" ishin ne mes te qyteteve dhe qytetet tona ishin fare te vogla ku te gjithe njihnin te gjithe, nuk shkonin qe ti vizitonin keto lloj "shtepish". Klientet e vetem mbeteshin ushtaret italiane por edhe ata duke qene se jetonin ne kazerma, per shkak te rregullave qe kane ushtrite, me raste shkonin, kur u jepesh liridalje nga eproret. Atehere keto gra me te shumten e kohes ishin pa pune. Dhe per ta kaluar kohen dilnin ne ballkonet e ketyre shtepive, uleshin aty dhe pergojonin kedo qe kalonte ne rruge. Edhe jukja kete pune ben ne forum.
 
Last edited:

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
28,906
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Po pse ankohesh pra-qesh-


ti ke shkruajtur per shqiptaret 7 faqe jo une :D

ik se une e kthej ne tallje pastaj kur kuptoj qe smushin mire.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top