• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjenetika Gollobordase

Status
Temë e mbyllur.

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
29,151
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Do te tregoj nje histori te shkurter por te kerkoj ndjese se eshte pak banale.
Kur Italia pushtoi Shqiperine ne 1939 ata(italianet) hapen edhe shtepi publike dhe "punetoret" i sollen nga Italia. Mirepo shqiptaret per shkak te normave te forta morale qe kishin si edhe per faktin se keto lloj "shtepish" ishin ne mes te qyteteve dhe qytetet tona ishin fare te vogla ku te gjithe njihnin te gjithe, nuk shkonin qe ti vizitonin keto lloj "shtepish". Klientet e vetem mbeteshin ushtaret italiane por edhe ata duke qene se jetonin ne kazerma, per shkak te rregullave qe kane ushtrite, me raste shkonin, kur u jepesh liridalje nga eproret. Atehere keto gra me te shumten e kohes ishin pa pune. Dhe per ta kaluar kohen dilnin ne ballkonet e ketyre shtepive, uleshin aty dhe pergojonin kedo qe kalonte ne rruge. Edhe jukja kete pune ben ne forum.

-qesh- -qesh-
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Po pse ankohesh pra-qesh-


ti ke shkruajtur per shqiptaret 7 faqe jo une :D

ik se une e kthej ne tallje pastaj kur kuptoj qe smushin mire.
Patjeter. Spo ankohem. Po bisedoj si gjithe te tjeret.

Un duke qeshur jam lol
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
29,151
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

shyqyr qe te zbuta. -qesh-


me shqiptaret mos e grric sidomos ne nje forum shqiptaresh. sjemi per propagande ketu .. propaganden ja u kemi lene sekteve. ;) ne jemi popull alegro !
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Do te tregoj nje histori te shkurter por te kerkoj ndjese se eshte pak banale.
Kur Italia pushtoi Shqiperine ne 1939 ata(italianet) hapen edhe shtepi publike dhe "punetoret" i sollen nga Italia. Mirepo shqiptaret per shkak te normave te forta morale qe kishin si edhe per faktin se keto lloj "shtepish" ishin ne mes te qyteteve dhe qytetet tona ishin fare te vogla ku te gjithe njihnin te gjithe, nuk shkonin qe ti vizitonin keto lloj "shtepish". Klientet e vetem mbeteshin ushtaret italiane por edhe ata duke qene se jetonin ne kazerma, per shkak te rregullave qe kane ushtrite, me raste shkonin, kur u jepesh liridalje nga eproret. Atehere keto gra me te shumten e kohes ishin pa pune. Dhe per ta kaluar kohen dilnin ne ballkonet e ketyre shtepive, uleshin aty dhe pergojonin kedo qe kalonte ne rruge. Edhe jukja kete pune ben ne forum.
-qesh- morale te forta. Pushtuan Shqiperine, por prostitutat i sollen nga Italia, e jo nga vendasit qe i pushtuan. -qesh-


Me kujton kete koment te kastriotit. Edhe ky i vergjiri nga Laberia flet per moralin a larte. -qesh-. Edhe ky kishte mundesi te bente 4'she por kishte moral te larte. -qesh-

Jevg golloborde, une kam mendimin me te ulet per kurvat sllave, kam pas mundesi me shkerdhy edhe 3 prej tyre njekohesisht ne Sarande vitin e kaluar por per shkak te parimeve te mia nuk e kam bere.

Sa qesharak qe jeni. lol
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

shyqyr qe te zbuta. -qesh-


me shqiptaret mos e grric sidomos ne nje forum shqiptaresh. sjemi per propagande ketu .. propaganden ja u kemi lene sekteve. ;) ne jemi popull alegro !
Jam reaksonist edhe besoj se jam i bute edhe eger ne reflektim.

Harroje mo. SHqiptaret jane me te miret ne bote. Per cdo gje. Eshte then kjo pune me kohe. :d
 
Last edited:

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
29,151
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Jam reaksonist edhe besoj se jam i bute edhe eger ne reflektim.

Harroje mo. SHqiptaret jane me te miret ne bote. Per cdo gje. Eshte then kjo pune me kohe. :d
vallai me te miret jane. sjane gay si keta te huajt qe te lepihen per ineteresat e veta si ato mos ta them me mire:d

te huajt ta heqin ate te shkrete deshire per cdo gje-qesh- servilat e dreqit ahahaha
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

vallai me te miret jane. sjane gay si keta te huajt qe te lepihen per ineteresat e veta si ato mos ta them me mire:d

te huajt ta heqin ate te shkrete deshire per cdo gje-qesh- servilat e dreqit ahahaha
Te keqinj jane gjithe te huajt. Te ishte Enveri ja kishte treguar te gjithe huajve deri ne Gjermani. Po shyqyr Zotit thuaj qe ka Shqiptar ne Gjermani ti shpetojn Gjermanet. :D
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
29,151
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Te keqinj jane gjithe te huajt. Te ishte Enveri ja kishte treguar te gjithe huajve deri ne Gjermani. Po shyqyr Zotit thuaj qe ka Shqiptar ne Gjermani ti shpetojn Gjermanet. :D
po se lidhe me politiken ti ste rri ajo rehat-qesh-

une flas si njerez si karaktere... se keto na interesojne ne kohen qe jetojme.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
44,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ouuu? Duhet te falenderoj un qe nuk na vrau Enveri? lol Kete po thua ti?

Ne cforme i shpetoi Enveri minoritaret?


Jam Gollobordas. Lindur ne spital ,ne nje vit te caktuar, ne nje vend te caktuar. :)
o kopac....xhaxhi gojsheqeri minoritaraketiket si puna jote i shpetoi se i beri veglat e veta....i perdorte qe te mblidhte informacion e ju (jo te gjithe vetkuptohet, e theksoj kete sepse ti je pak me sindormen pushti e duhet te ta ve ne dukje) ja jepnit me zell e bile edhe e pasuronit me fantazine tuaj te beshme.....ju perdori me i llaf bile ju dha edhe pushke e automatike per te luftuar armikun e jashtem dhe te brendshem e ju ju pergjigjet me zell si gjithmone.

Ore qe ke lindur ne spital kjo duket qartazi ne menyren se si percepton....por edhe sikur te kishe lindur neper ferra perseri i njejti do dukeshe.....

Ti nuk je Gollo...ti je nje sllavuc kopan, mbarsur me urriejtje patologjike per ata qe te kuan te drejten qe te marresh fryme i lirshem dhe ju miunoritrucet e lashit e keni ne gen te kafshoni doren qe ju jep ushqim, sepse e keni te trasheguar terbimin dhe shkumen e bukshkalit.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
44,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ke idene ti pse kercet cooly?

Do te ndihmoj pak me kete te fundit. U shpreha qe jan treguar racista ndaj meje, kur jua kam treguar pashaporten Shqiptare. Mendohu pak ketu. Shqiptaret jane si Jevgjit e Europes sepse Europianet jane racista ndaj Shqiptareve. Smund ta mohosh kete. I shohin Shqiptaret me percmimi si Jevgjitet. Ne Europe, Shqiptaret jane klasa me e ulet edhe racismi me i madh perbrenda Europes tregohet ndaj Shqiptareve. ;)) ``kiss`` Cfare ka ketu per te kercyer ne kete menyre?
dmth me kete menyren e llakacitjes se trurit tend te mesem i bie qe edhe ti te jesh JEVGU VOGEL sepse un jam rracist ndaj teje?
shko e kurohu nga arterioskelroza e te qenit kerric modest se te mungoka shklendia elkrobiologjike e areyetimit...SiBora ta ka thene mire e kjarte por ti jo vetem qe je bole nga kaplloqia por edhe nuk ditke te lexosh...o mordje.

E di e di. Jam perfitues te tolerances te shtetit Shqiptar. Edhe perfitimi im ndaj telerances Shqiptare eshte qe nuk na vrasin si komunitet ne forme gjenocidale. Po tolerohemi si komunitet goxha sepse spo na copetojn shkipot ne dite me djell. Te kuptoj mire, mos ki merak. ``kiss``
O koqe thirri menjes....po nga nje te dhjere te bejne shqiptaret ju bejme nje kala me m...t qe te rrini aty maje saj se u ndjenkeshit specie nen kercenimin e SHQYPEVE....


Tjetren pastaj, te kuptoj mire. Jam perfitues i madh brenda ketij forumi sepse me tolerojn te shpreh mendimin tim. Ska te bej fare se jam reaksionist ne natyre ketu edhe skan te bejn fare bindjet raciste e gjenocidale te forumisteve ndaj komuniteteve "minoratuc" edhe individit tim qe identifikohem si pjese e ketij komuniteti "minoratuc". Perfitues i madh jam. Do te habisi kjo mbase. Forumet Serbe jam shume e shume me tolerant, edhe Serbet jane shume e shume me te arsyeshem. Ka edhe Shqiptare moderator ne forume Serbe. Dicka qe as nuk do imagjonohesh kurre ne forum Shqiptaresh. Nuk ndigjohen keto fyerje gjenocidale ne forume te Serbeve. Vetem Shqiptaret i bejn keto. Te pakten nga ajo cfare dallohet online. Ne realitet nuk i njoh. ;))
Minoritaruc mund te jesh edhe midis debilave ne pavionin e gjenive pa tru...qa llafos bre???
po rri aty tek forumet e serbiankave e kenaqu ....ske perse vjen ketu e ben humor varreze me galopet e tua idioteskoteknike ....
ke edhe gollo qe pellasin sa andej kendej neper forume bullgare, rumune, serbe e greke por kjo eshte puna e tyre e sma nin hiq....
Ti po shpalos ketu qe personalitetin tend e paskemi cenuar dhe vene per muri duke e travmatizuar fizikisht e menderisht....mos kerkon te te lidhim nje pencion qe te qyravitesh lirshem per te bere punen tende Gollollakacitese me lirshem sepse realitetin nuk e njihke, por per te flet e ha hallve gjith diten???


je figure qe cdo banjo allaturka duhet ta kishte ne te ...mundesisht aty te gropa.
 
Last edited:

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
44,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Tu bo qef jam lol

Vij ketu si Bruce Lee, hedh ca logic bombs, edhe i bjere me cekic atyre qe bien pastaj. :D

Ti do jesh ai gishti i mesit i Brucit??.....mos je ulerima e tij??

kudo qe te jesh e mendon se gjindesh, vetem te keshilloj te mos behesh si topet tija midis kembeve....

deri tani ashtu dukesh gollo, nje pale bole qe logjikisht jane tredhur e bertasin se jane boobs. (ankohu ne OKB e thuaju qe nje Shqype te ka bere presion bobmbologic duke me thene se jam kerric administrativ minioritaruc).
 
Last edited:

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,986
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Kjo eshte tamam, as per teori konspirative si skenar :D

paramendo nje lagje e tere jevgo-gabelesh e pikatur qashtu ne gheto mahadhat ku jetojne dhe del njeri nga ata e thote: une jam autochtonus. :D :D :D nderkohe edhe nga stratosfera verehet. Pdhus edhe thote ika bera testin :D zakonisht qashtu teste behen per dobiqat pa origjine, pa identitet kur nuk dihet kush ua tundi kaquben :D

Chuke, ne sherbim te sçarimit mora shembudhin me mahallen jevgo-gabele, qe ta beje ty simple per ta kuptuar, pastaj edhe ajo Godhoborda, nuk po ja kalonte as gjysmes se mahadhes gabele qashtu :D

Aj hope to help ju very well, with my Argumentejshen :D
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
44,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ca ju tu fol moj?

Un ngrita tezen qe Gollobordasit ju kan ndertuar cdo gje ne Shqiperi. Si na jepke ti ate qe ju kemi bere edhe dhene neve? lol
Po keshtjellat qe kemi e jane me te shumtat ne jurrop per densitet/m2, ju i ndertuat.....po mire more qerrata ne dinit te benit mure, mure bete, cdonit te benit tjeter, dinit te ruanit dhente e dhite e ate keni bere....PER SHPATE E PER ALLTI NUK ISHIT SEPSE LUFTA DO BYTHE E TRU E JU NUK KENI AS NJEREN E AS TJETREN...dikur nje bolemadh i fisit tim qe pat shkuar ne lufte e kish marre per ndihmes adjutant nje gollo e u deturua ta perze se as kalin nuk dinte ta krihte dhe ai i shkreti jelemadh e shqelmonte gjithmone se dro kujtonte se gollua ishte nje mize....
QASHTU GOLLO JU KEMI DHENE KAQ SHUME POR JU (JO TE GJITHE) JENI MOSMIRENJOHES....
PRANOJE DERDIMEN, SE NUK TE VE TE ME KREHESH JELET E TIGIT TIM POSHTE.

Apo neve e kemi per detyre, kurse ti na e kthen ate qe te dhame neve si favor? Shume biznesmene nderuar qenke. lol
Po te punosh eshte nder e ju bete ate qe dinit e ne ju kemi paguar....me difto bre gollo nje rast ku fisi yt i stepave pasi ka bere detyren e tij te mos jete paguar me flori???

Mos u fut ne teme te ndjeres te persekutuar tani. Jemi te gjenocidi edhe te ndertimi. Me vone do futemi edhe te ndjenat tona per persekutimin.
futu ku te duash se kerric do dalesh.....ore te te pies dicka ne kofidence "ke kuvenduar me kerricet kur ke qene motak"???
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
65,082
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Populli thotë:
"Mos e trazo m*tin se vjen era"
Me pak fjalë, jukes po i duket vetja si një hero i çartur trim dhe zemër luan që është futur këtu midis egërsirave shqiptare dhe pa ju dridhur syri po ja u numëron pa frikë dhe me vendosmëri gjithë të ligat që ata kanë. :p
Unë do ti kërkoja stafit të forumit që boll e toleruat këtë plehrë me plot kuptimin e fjalës që nuk pushon së vjelli vrer për shqiptarët megjithëse po lexohet prej një kohe të gjatë me durim të tepruar nga ana jonë.
Mendoj se ky far specjeje nuk do lejuar më të vazhdojë në këtë formë, boll më e ka tepruar në maksimum.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
44,188
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Lol.

Gjenetikisht jena me autokton se Shqiptaret. Por per Bullgaret do lexoj me gjiteh qef. :) Interesant si behet nje Labo-Fierak me IQ sa mesatarja Shqiptare, historjane me grada te larta.
duket qe je me autokarton sepse ti je shembelltyra me e pashme e atyre majmunerve qe zbriten nga pemet perpara se te krijoheshin Shqipot, dhe keni ngelur po aty, majmuner.....bile ti e paske bishtin me te gjate.

Ti je indicja me e mire e kesaj teorie e po te te kisha prane do te te jepja nje kurore me ferra bio qe ta mbaje mbi krye si dhe nje fjongo me ngjyra te bollshme ku te shkruhej ne te."Autoambulance e debil-llikut falas".
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

o kopac....xhaxhi gojsheqeri minoritaraketiket si puna jote i shpetoi se i beri veglat e veta....i perdorte qe te mblidhte informacion e ju (jo te gjithe vetkuptohet, e theksoj kete sepse ti je pak me sindormen pushti e duhet te ta ve ne dukje) ja jepnit me zell e bile edhe e pasuronit me fantazine tuaj te beshme.....ju perdori me i llaf bile ju dha edhe pushke e automatike per te luftuar armikun e jashtem dhe te brendshem e ju ju pergjigjet me zell si gjithmone.

Ore qe ke lindur ne spital kjo duket qartazi ne menyren se si percepton....por edhe sikur te kishe lindur neper ferra perseri i njejti do dukeshe.....

Ti nuk je Gollo...ti je nje sllavuc kopan, mbarsur me urriejtje patologjike per ata qe te kuan te drejten qe te marresh fryme i lirshem dhe ju miunoritrucet e lashit e keni ne gen te kafshoni doren qe ju jep ushqim, sepse e keni te trasheguar terbimin dhe shkumen e bukshkalit.
Je i cmendur. Nena jot do te peshtynte po ta dinte se cfare shkruan. Edhe pse ketu kerkoni domosdosmerisht te jem Sllave(Nje Zot e merr vesh pse), kam shprehur disa here qe nuk jam Sllave. Nuk jam Sllave sepse nuk me kan thene te eterit e mi te jemi Sllave. Mbase ti di me shume por nga cmenduria qe tregon, nuk besoj. Shih me ke kalon ti kohen edhe kupton sa i cmendur je. Zet, Kastrioti, ti & co. Te gjithe te cmendur jeni.
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ti do jesh ai gishti i mesit i Brucit??.....mos je ulerima e tij??

kudo qe te jesh e mendon se gjindesh, vetem te keshilloj te mos behesh si topet tija midis kembeve....

deri tani ashtu dukesh gollo, nje pale bole qe logjikisht jane tredhur e bertasin se jane boobs. (ankohu ne OKB e thuaju qe nje Shqype te ka bere presion bobmbologic duke me thene se jam kerric administrativ minioritaruc).
Po te vejsh re, un ste kam denigruar as ty as edhe kam kam then ndo nje gje per te habitur. Je edhe i rritur ne Amerike me sa kuptoj edhe eshte turp per ty te shprehesh ne kete menyre.

Nje postim thua jam nuk jam Gollo, por nje Sllav oridiner. Te tjetra nje Gollo minotaruc qe duhem te ankohem ne OKB. Bindu edhe ti se cfare thua.
 

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Populli thotë:
"Mos e trazo m*tin se vjen era"
Me pak fjalë, jukes po i duket vetja si një hero i çartur trim dhe zemër luan që është futur këtu midis egërsirave shqiptare dhe pa ju dridhur syri po ja u numëron pa frikë dhe me vendosmëri gjithë të ligat që ata kanë. :p
Unë do ti kërkoja stafit të forumit që boll e toleruat këtë plehrë me plot kuptimin e fjalës që nuk pushon së vjelli vrer për shqiptarët megjithëse po lexohet prej një kohe të gjatë me durim të tepruar nga ana jonë.
Mendoj se ky far specjeje nuk do lejuar më të vazhdojë në këtë formë, boll më e ka tepruar në maksimum.
Mos ta vej njeri ne dyshim. Individi im ketu ska te bej fare. Ka te bej vetem fakti qe jam Gollobordas edhe shprehem hapur per kete.
Kan gjetur vend per te shkarkuar urrejtet.

Edhe ti Akrepi ke shprehur disa here urrejten tende ndaj Gollobordasve. Mos mundo tani te lash duart me gjoja durimin tend ndaj gjoja provokimete e mija. Shume skuth je, o Fierak cun. Behu pak burr e mbaj pergjegjesi.

Peshku kalbet nga koka. Edhe ju qe shpreheni ne kete menyre edhe toleroheni jane atribute te atyre qe ju tolerojn.

Un imagjinoj qe Serbet po te donin te krijonin percarje nder Shqiptare, do hapnin pikerisht kete forum edhe do toleroheshin pikerisht ne kete menyre. Kujtohem ne fund qe Shqiptaret jane injorant vet edhe ja bejn keqen vetes.
 
Last edited:

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

duket qe je me autokarton sepse ti je shembelltyra me e pashme e atyre majmunerve qe zbriten nga pemet perpara se te krijoheshin Shqipot, dhe keni ngelur po aty, majmuner.....bile ti e paske bishtin me te gjate.

Ti je indicja me e mire e kesaj teorie e po te te kisha prane do te te jepja nje kurore me ferra bio qe ta mbaje mbi krye si dhe nje fjongo me ngjyra te bollshme ku te shkruhej ne te."Autoambulance e debil-llikut falas".
cooli, mos shpreso te me kishe afer. Merru me urrejtet edhe konspiracirat e tua. Per garipllek ti nuk je.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top