• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjenetika Gollobordase

Status
Temë e mbyllur.

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

dmth me kete menyren e llakacitjes se trurit tend te mesem i bie qe edhe ti te jesh JEVGU VOGEL sepse un jam rracist ndaj teje?
shko e kurohu nga arterioskelroza e te qenit kerric modest se te mungoka shklendia elkrobiologjike e areyetimit...SiBora ta ka thene mire e kjarte por ti jo vetem qe je bole nga kaplloqia por edhe nuk ditke te lexosh...o mordje.
Pranon qe je racist ndaj Gollobordasve. Te pranosh me vetdije qe je racist eshte si te pranosh me vet dije qe je budalla. Bravo per ty. Ta dish ti, mua sme prish fare pun a je apo sje racist ti. Leket do ti kem, punen do ta kem, femrat Shqiptare do vazhdoj ti "kaverdise", edhe keshtu qe jeta vazhdon. Ti do mbetesh looser si pjesa madhe a looserve ketu. Nuk fyem personalisht nga individ jan shume me poshte se vetja. Jan 3-4 individ ketu qe vertet do ta merrja per keq. Por ti je plera e plerave. As do mendohesha 2 seconda per ty mbas te kem mbaruar kete shkrim.


O koqe thirri menjes....po nga nje te dhjere te bejne shqiptaret ju bejme nje kala me m...t qe te rrini aty maje saj se u ndjenkeshit specie nen kercenimin e SHQYPEVE....
Me M*t ju kemi gjetur te gjithe, vallaj. Eshte e trishtueshme historite qe kam ndigjuar se si ju kemi gjetur juve. Shpi me m*t, kembe me m*t, e m*t gjithe andej. Asnje lloj higjenie. Mbaj shpresa se nuk jan te verteta por besoj se jan. E ju na flisni per civilizime Shqiptare megapolike nderkontinetiale. lol Jeni te cmendur komplet.


Minoritaruc mund te jesh edhe midis debilave ne pavionin e gjenive pa tru...qa llafos bre???
po rri aty tek forumet e serbiankave e kenaqu ....ske perse vjen ketu e ben humor varreze me galopet e tua idioteskoteknike ....
ke edhe gollo qe pellasin sa andej kendej neper forume bullgare, rumune, serbe e greke por kjo eshte puna e tyre e sma nin hiq....
Ti po shpalos ketu qe personalitetin tend e paskemi cenuar dhe vene per muri duke e travmatizuar fizikisht e menderisht....mos kerkon te te lidhim nje pencion qe te qyravitesh lirshem per te bere punen tende Gollollakacitese me lirshem sepse realitetin nuk e njihke, por per te flet e ha hallve gjith diten???
Po flet me fantazirat e tua, o i cmendur. Skam te bej fare me keto fantazirat e tua. Nje sherim te shpejt do te sugjeroja te mos merresh me konspiracirat e renda, sic e ke zakon ti.


je figure qe cdo banjo allaturka duhet ta kishte ne te ...mundesisht aty te gropa.
E ke gjet tamam.


Te pelqen kjo "hale" e Shkodres e bere nga dora edhe mend e Gollove? Ma merr mendja qe cdo fshatar i Shkodres e bente. Sishin te nevojshem Gollot ketu. Kot sa per flori ;))

Ura Mesit


Mbase edhe kjo "hale" tjeter e bere nga Gollobordasit

Ura e VeziritMa merr mendja qe ti do propozosh qe gjithe i benin keto vepra ingjinerike edhe artistike. Pavaresisht se te ne kishte nje tradite te spikatur ne ruajten edhe trashegimin e ndertimit te ketyre veprave. Pavaresht kesaj, mendoj se cdo katunar nga SHkodra deri ne Sarande, edhe pse i gjetem me m*t neper kembe e me m*t ne shtepi, kishte me siguri te gjithe njohurine edhe kapacitetin per ti bere. ;))

Detyrimisht duheshin, se per ndryshe si do arsyetosh tere urrejten.
 
Last edited:

juke

Anëtar i ri
Anëtar
May 23, 2017
Postime
1,024
Pikët
0
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Po keshtjellat qe kemi e jane me te shumtat ne jurrop per densitet/m2, ju i ndertuat.....po mire more qerrata ne dinit te benit mure, mure bete, cdonit te benit tjeter, dinit te ruanit dhente e dhite e ate keni bere....PER SHPATE E PER ALLTI NUK ISHIT SEPSE LUFTA DO BYTHE E TRU E JU NUK KENI AS NJEREN E AS TJETREN...dikur nje bolemadh i fisit tim qe pat shkuar ne lufte e kish marre per ndihmes adjutant nje gollo e u deturua ta perze se as kalin nuk dinte ta krihte dhe ai i shkreti jelemadh e shqelmonte gjithmone se dro kujtonte se gollua ishte nje mize....
O i cmendur. Si mund te arsyetosh me ty kur mendon qe Shqiptaret ishin te gjithe luftetare. lol 95% e Europes ishin fshataresk, por ti na del ne drejtim komplet kunder edhe i ben SHqiptaret 100% luftetare. lol cmendur komplet je.

cool_shqype said:
Me etiketimin perbuzje ne postimin tim te meparshem kisha si tregues vertetsine qe Shqiptaret ishin luftetare e nuk punonin tokat ose mereshin me blegtori....ata punesonin te tjere minoritare per tu bere keto pune.....ata vete mereshin me lufte dhe benin placke e flori.

https://www.forum-al.com/showpost.php?p=1624700&postcount=25
Me e cuditshmja akoma eshte qe krenohesh me ata vrastaret Shqiptare qe kryenin aktet gjenocidale ne emer te Turqise. Un per vete nuk ja faturoj ate disfate Shqiptareve. Ishin Turk ata qe vrisnin ne emer te Turqise.

Mbase do te surprizoj kjo. Golloborda ka qen krahina me e pasur edhe fuqishme ne Diber. ;)) Nuk shpallesh luft pa Golloborden, locku vogel. ;))

QASHTU GOLLO JU KEMI DHENE KAQ SHUME POR JU (JO TE GJITHE) JENI MOSMIRENJOHES....
PRANOJE DERDIMEN, SE NUK TE VE TE ME KREHESH JELET E TIGIT TIM POSHTE.
Cfare na keni dhen ju katunaret e Shkodres neve Gollobordasit? lol Je i cmendur komplet. Disfaten em te madhe GOlloborda nuk e ka pasur as nga Turket as nga Serbet, as nga BUllgaret. Disfaten me te madhe e ka pasur nga Shqiptaret. Rrenimi me i madh i eshte bere nga SHqitparet. Ulerit sa te duash por kjo eshte fakt.

Po te punosh eshte nder e ju bete ate qe dinit e ne ju kemi paguar....me difto bre gollo nje rast ku fisi yt i stepave pasi ka bere detyren e tij te mos jete paguar me flori???


futu ku te duash se kerric do dalesh.....ore te te pies dicka ne kofidence "ke kuvenduar me kerricet kur ke qene motak"???
Mbase ti nuk kupton si funksionon ekonomia. Nuk behet gje falas ne kete bot. Nuk eshte bere ndo nje here edhe nuk do behet edhe ne te ardhem. Cdo gje ka cmim.

Sistemi komunist ama ishte pak me ndryshe sepse nuk e vleresonte punen me shperblim monetar. Supozonte qe individed do krenoheshin me aktet e mira qe benin.

Po te shkepus nje pjese te ketij artikulli per ta lexuar ;))

Kur mëson që Yzeiri, është nga Trebishti i Gollobordës, zonë që e kanë patur në gjak “licencën” e ndërtimeve me një mjeshtëri të rrallë artistike dhe që e trashëgojnë atë, brez pas brezi, kurioziteti shuhet. Qysh mbas mbarimit të luftës së Parë Botërore, të gjitha qeveritë ja kanë ditur vlerën, punës mjeshtërore të gollobordasve, prandaj edhe i kanë vënë ata në “vijën e parë” të ndërtimeve të rëndësishme e të cilësishme. Edhe italianët, edhe qeveria e Zogut, edhe ajo e regjimit komunist, do të merrnin gollobordasit si specialistë të këtyre ndërtimeve. “Dëshmitarët” për këtë, janë të shumtë. Janë oxhaqet e fabrikave e uzinave të dikurshme, që i kanë rezistuar kohës e që nuk kanë mundur t’i shkatërrojnë. Janë hekurudhat e hidrocentralet, janë ndërtesat e shumta, që i kanë rezistuar kohës. “Dëshmitarë” janë edhe gurët. Është guri i parë i ndërtesës së Prefekturës, ku shkruhet “Usta Jonuzi, nga Trebishti”, është guri i parë i kullës së sahatit, ku shkruhet: “Usta Dulja, nga Klenja!” E kështu, “dëshmitarë” të shumtë janë gdhendur në oxhaqe, në vepra, në objekte, që nuk do të “fshihen” ndër shekuj. Edhe në regjimin komunist, nga afro 28 mijë punonjës që kishte Kombinati Metalurgjik, punët me “spec”do t’i besoheshin gollobordasve. Pothuaj të gjithë drejtorët e kantiereve dhe drejtuesit në ndërtim montim, ishin gollobordas, “privilegj” ky, që jo kujtdo i besohej.
https://sot.com.al/opinione/yzeir-fetahu-një-jetë-në-shërbim-të-qytetarëve-e-të-komunitetit-gollobordasKur them un Gollobordasit kan ndertuar cdo gje ne Shqiperi, nuk po egzagjeroj....shume. Prandaj per nje telefon nuk behet gjithe ky mllef. :d
 
Last edited:

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
11,631
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Pranon qe je racist ndaj Gollobordasve. Te pranosh me vetdije qe je racist eshte si te pranosh me vet dije qe je budalla. Bravo per ty. Ta dish ti, mua sme prish fare pun a je apo sje racist ti. Leket do ti kem, punen do ta kem, femrat Shqiptare do vazhdoj ti "kaverdise", edhe keshtu qe jeta vazhdon. Ti do mbetesh looser si pjesa madhe a looserve ketu. Nuk fyem personalisht nga individ jan shume me poshte se vetja. Jan 3-4 individ ketu qe vertet do ta merrja per keq. Por ti je plera e plerave. As do mendohesha 2 seconda per ty mbas te kem mbaruar kete shkrim.
Me M*t ju kemi gjetur te gjithe, vallaj. Eshte e trishtueshme historite qe kam ndigjuar se si ju kemi gjetur juve. Shpi me m*t, kembe me m*t, e m*t gjithe andej. Asnje lloj higjenie. Mbaj shpresa se nuk jan te verteta por besoj se jan. E ju na flisni per civilizime Shqiptare megapolike nderkontinetiale. lol Jeni te cmendur komplet.
Po flet me fantazirat e tua, o i cmendur. Skam te bej fare me keto fantazirat e tua. Nje sherim te shpejt do te sugjeroja te mos merresh me konspiracirat e renda, sic e ke zakon ti.
E ke gjet tamam.


Te pelqen kjo "hale" e Shkodres e bere nga dora edhe mend e Gollove? Ma merr mendja qe cdo fshatar i Shkodres e bente. Sishin te nevojshem Gollot ketu. Kot sa per flori ;))

Ura Mesit


Mbase edhe kjo "hale" tjeter e bere nga Gollobordasit

Ura e VeziritMa merr mendja qe ti do propozosh qe gjithe i benin keto vepra ingjinerike edhe artistike. Pavaresisht se te ne kishte nje tradite te spikatur ne ruajten edhe trashegimin e ndertimit te ketyre veprave. Pavaresht kesaj, mendoj se cdo katunar nga SHkodra deri ne Sarande, edhe pse i gjetem me m*t neper kembe e me m*t ne shtepi, kishte me siguri te gjithe njohurine edhe kapacitetin per ti bere. ;))

Detyrimisht duheshin, se per ndryshe si do arsyetosh tere urrejten.
Juke di të bësh mure ti?
Juke, na gjetët si na gjetët..... po të paktën je tregu i sinqertë, të kena prit (çudi si të shkau)

Juke ç'është kjo urrejtje për shqiptarët, që e shpreh gati në çdo temë?

Jo se më intereson shumë.... po shumë herë tregohesh kopaçe fare....


Mos e merr personale se nuk të njoh, por shumë herë qelbesh erë në ato që thua....

Hajde tungi.....
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,910
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

O godhum te dhjefsha ne ty e ne godhuborde. O mbeturine etnike, mentale, shoqerore e psikilogjike, e kupton ti apo jo, sa mire bene qe me keshtu idiotizma ti lesh te qete ata fshataret e gjore te asaj zone me hallet e tyre qe jetojne, duke na kursyer edhe te tjereve te mos i citojme pa fajin e tyre.

Se duhet bere nje grazhd sikur lopes lidhur per te dhe ik perseri nje teme e mbllaçite e ripertype, sikur qe bejne lopet.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ruhu tani çami, se e hëngre dhe ti. Do ta kishte çliruar Kolopordha edhe Çamërinë por nuk tu durua ty, fole dhe ndërroi mendje jufka. Tani prit kur ti dali inati.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
11,631
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Ruhu tani çami, se e hëngre dhe ti. Do ta kishte çliruar Kolopordha edhe Çamërinë por nuk tu durua ty, fole dhe ndërroi mendje jufka. Tani prit kur ti dali inati.
Sot në sabah u rruajta....
Po Juke të ruajë veten.... se me ç'thotë këtu... nuk është mirë jo...
Po fare mirë me të vërtetë...
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,988
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Sjam deklaruar si minoritar ne ndo nje vend. Po beson turmen edhe ti.

Mund te me citosh dicka specifike? Sepse po flet me emocione edhe un nuk kam si te hyj ty ne emocionet e tua. Edhe nuk kam si te arsyetoj.

Cfare mendon per pergjigjen e coolyt edhe kastriotit?

Un po jap mendimin tim si gjith te tjeret. Te perben problem ty? Edhe pse te perben problem?
Per ato s’ka prb ... ha ha , sjellje tipike Shqiptare kjo :p

Por te kam thene qe Shqiptaret e vertete , Nuk jane k’to qe flasin pas ekraneve ne emer te tyre . ?

Rracizmi egziston tek ekstremistet dhe injorantet ne pergjithesi .
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
64,835
Pikët
113
Re: Ia vjedhin telefonin në Durrës, turisti kosovar kërcënohet edhe nga policia

Kepo a pernime qashtu behet agjene be ke juve a ? jo, po ta dija, dy ajfunat i kisha rrezikuar, u kisha thene ku i fshehin edhe kalamajte ajfunat e tyre pdhus ajpaden fringo e kisha sjedhur nga zhvicra :D
Ooouuuuu pale të vesh në Gollopordhë, vajzat idh, shkuma më e mënQur, ai që përgatit pijet me IQ maximale nxjerr pije inteligjente, ç'të të thom mo ç'të të thom.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top