• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjoks pule me oriz

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaPer 4 persona 1 gjoks pule

2 gota uji oriz

2 qepe te coptuara

2karrota te grira

2 kercej selino

4luge vaj

50gr gjalp

gjysem gote vere e bardhe

100gr parmixhan i grire

1 spec jeshil

krip piper

Pak bizele te ziera

2 lug gjelle domate te grira

PERGATITJA

Ziejme gjoksin e pules me karroten derisa te shkeputet nga kocka,,e heqim nga zjarri dhe e copetojm mishin

Skuqim qepen ,,hedhim domaten,specin,selinon dhe i hedhim te mishi

I rregullojme per kripe e pak piper

Hedhim orizin ( raporti oriz leng ,duhet te jete 1pjes oriz dhe 2 leng )Hedhim veren i perziejme ne zjarr te avashte derisa te jete zier orizi,shtojme parmixhanin

e hedhim ne forma dhe eshte gati per tu sherbyer,e zbukurojm sipas deshires
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Gjoks pule me oriz

Roxy karrota i jep shije dhe ngjyre.. mundesh ta perdoresh ne shume lloje gjellesh... psh kur ben dhe groshe ose kur ben supe... e shume tjera :) kiss
 
Top