• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjuetia

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Gjuetia

Për injorantët është kënaqësi, për ata që arsyetojn dhe logjikojn është krim.

Nuk mund të vriten kafshë të rralla, prishet habitapi dhe ka pasoja në zinxhirin e jetës. Duhet të jemi të kujdesshëm nga veprimet tona, pasi ato sjellin pasoja më pas.
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,095
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Gjuetia

Perpara se te ikja nga shqiperia, sme dukej naj gja e madhe.
Kafshet mendoja jan per ate pune.
Tani kur shkoj ke babi kan nje qen te madh ne oborr, avash avash e marr me te mire edhe e puth, ndersa ata me shofin me habi.
Me vjen gjynaf :(
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Gjuetia

edhe mua me vjen gjunah,me se shumti me ka ardhur kur ne Kine i rjepshin te gjalle, o Zot cfare njerez mban kjo bote,si munden me bere kete Njerezimi,lekuren e hjekur kafsha e gjalle hala...
eshte edhe ne video?
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Gjuetia

Për injorantët është kënaqësi, për ata që arsyetojn dhe logjikojn është krim.

Nuk mund të vriten kafshë të rralla, prishet habitapi dhe ka pasoja në zinxhirin e jetës. Duhet të jemi të kujdesshëm nga veprimet tona, pasi ato sjellin pasoja më pas.
Habitati i kafsheve prishet kur priten pemet (kur behet shpyllezim) jo ku vriten ato.

Vrasja e kafsheve per argetim eshte krim, nje gjuetar qe zbaton rregullat e gjuetise nuk ndikon fare ne zdukjen e kafsheve, shpendeve dhe peshqve perkundrazi ndihmon ne shtimin e tyre.
Edhe merimangat qe per disa jane te frikshme dhe te bezdisshme nuk duhen vrare sepse kane nje rol njaft te rendesishem ne zinxhirin e jetes te planetit, nje fjal e urte thote "Nese te keqe nuk doni merimangen shpetoni"
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Gjuetia

Sport i kendshem Antistres**
Thjesht duhet ushtruar ne zona te percaktuara :)
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,076
Pikët
113
Përgjigje e: Gjuetia

Gjuetia per kokren e qejfit (nese preja nuk perdoret per nevoja te ushqimit) mendoj se nje gje e tille duhet te ndalohet me ligj.
 
Top