• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gjykata speciale e Hages ngre aktakuzë kundër Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit

kreksi

Metropolis
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
2,889
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Ban vaki se Isa Çopa ka mi perbi te tan...n ven tyne shkon n USA i zevenson te tan, do kthehen do s kthehen, do s guxojn me shku, lesh arapi puna.
Detyrohen me nenshkru tash si n Rambuje....ose hyp se t myta zbrit se t myta.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,055
Pikët
113
Hoti anulon takimin në ShBA pas aktakuzës për Thaçin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e paraparë të mbahet më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë, lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.Anulimi i takimit nga ana e Hotit erdhi pas njoftimit nga Prokuroria e Specializuar në Hagë se është ngritur aktakuzë ndaj Presidentit Hashim Thaçi, i cili gjithashtu ishte paraparë të merrte pjesë në takimin në ShBA.Prokruroria e Specializuar ka ngritur aktakuzë edhe për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.Hoti tha se do të kthehet në Kosovë nga udhëtimi i tij dhe tashmë ka njoftuar të deleguarin e ShBA-së për dialog, Richard Grenell, se nuk do të marrë pjesë në takim.“Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për tu marrë me situatën.E kam njoftuar Ambasadorin Grenell se nuk mund të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë.”, ka shkruar Hoti
________________________
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,035
Pikët
113
Serbia qe shfarosi 1/3 e Kosoves nuk paska patur asnje qytetar qe klasifikohet si kriminel dhe duhet gjykuar ne Hage! Kjo tragon se ne kemi spiune me shumice ose Haga pjelle e komunizmit europian.
sme ka ngel asnje pike respekti per thacin qe kur doli me idene "personale" te korrigjimit te kufinjve ama pyetja -Pse tani? eshte shume kembengulese ,,, e ardhmja e shqiptareve eshte ne dore te armiqve!!!
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 9, 2014
Postime
7,103
Pikët
113
Administrata e Trumpit do i beje shum dem kosoves mbajeni mend. Trumpit nuk i plas per vende te vogla si kosoven dhe shqiperine ne menyre qe te kenaqi putinin dhe konservatoret krsitian ne amerike dhe evrope.
Prandaj e kam theksuar gjithnje edhe pse demostikisht ktu ne amerike te majtet jane bere te cmendur interresave shqiptare i leverdisin vetem te majtet tani. Kushdo tjeter republikan president amerikan do i kishte vyer me shume shqiptarve por trump eshte komplet i shitur kompromentuar tek putini rusia. Shikoni qe trump tash 3 vjet e gjysem shan ofendon haptas cdo lider boteror haptas kinen gjermanin francen por kurr nuk flet asnje fjale te keqe per putinin.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,297
Pikët
113
Argatet dhe sherbetoret servil keshtu kane fundin perhere ne kapitullin e fundit te librit qe lexojme. Te ikin keto vemje te tregojne pastertine e tyre jokriminale para gjykates per veten e tyre ne radhe te pare dhe pushon edhe stigmatizimi i panevojshem i Uqkes dhe popudhit te siç do quhej sipas atij Grinedh gayt ; Shenzhen Economic Distrikt from tu Kusova.
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,035
Pikët
113
Administrata e Trumpit do i beje shum dem kosoves mbajeni mend. Trumpit nuk i plas per vende te vogla si kosoven dhe shqiperine ne menyre qe te kenaqi putinin dhe konservatoret krsitian ne amerike dhe evrope.
Prandaj e kam theksuar gjithnje edhe pse demostikisht ktu ne amerike te majtet jane bere te cmendur interresave shqiptare i leverdisin vetem te majtet tani. Kushdo tjeter republikan president amerikan do i kishte vyer me shume shqiptarve por trump eshte komplet i shitur kompromentuar tek putini rusia. Shikoni qe trump tash 3 vjet e gjysem shan ofendon haptas cdo lider boteror haptas kinen gjermanin francen por kurr nuk flet asnje fjale te keqe per putinin.
shyqyr qe nuk te dalin parashikimet kurto se na prishe diten😁
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,055
Pikët
113
Argatet dhe sherbetoret servil keshtu kane fundin perhere ne kapitullin e fundit te librit qe lexojme. Te ikin keto vemje te tregojne pastertine e tyre jokriminale para gjykates per veten e tyre ne radhe te pare dhe pushon edhe stigmatizimi i panevojshem i Uqkes dhe popudhit te siç do quhej sipas atij Grinedh gayt ; Shenzhen Economic Distrikt from tu Kusova.
Këshilltari në partinë e Merkelit: Rama derdh lot krokodili për Thaçin e Veselin, ka bërë pakt me Vuçiçin, armikun e shqiptarëve

serbet.jpg

Trafikanti i ikonave te kishes ortodokse shqiptare (i ka shit n'francen e makaronit) dhe drogirash i njohur, kristç rama i shoqeruar nga krimineli i pandeshkuar serv, vuçiç


Martin Henze, këshilltari politik gjerman në partinë e Angela Merkel, CDU, ka komentuar reagimet e liderëve të politikës shqiptare lidhur me thirrjen nga Gjykata Speciale të Presidentit të Kosvës, Hashim Thaçi dhe kreut të PDK, Kadri Veseli.

Ai në një postim në Twitter shkruan se presidenti Ilir Meta dhe lideri i opozitës Basha janë të besueshëm në ato që thonë, ndërsa Rama ka bërë pakt me armikun e shqiptarëve, Vuçiçin, ndaj ato sot derdh lot krokodili për Thaçin e Veselin.

“Presidenti Meta dhe lideri i opozitës Basha, siç e shohim ne evropianët, janë të besueshëm. Rama ka bërë një pakt me armikun e shqiptarëve, Vuçiç, ai do të tregojë sot lotët e një krokodili, por ai vepron ndryshe”, shkruan Henze.
__________________________
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,055
Pikët
113
Shahini: UÇK-ja ishte ushtri çlirimtare

Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, ka dalë në mbrojtje të Luftës Çlirimtare në Kosovë, pas aktakuzave të ngritura nga Prokuroria Speciale ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit, të dy figura qendrore të UÇK-së.
------
____________________________

Lumte ju çfare ministre t'arsimit qe keni :
Ushtria Çlirimtare e Kosovës ishte ushtri çlirimtare !
Thenie te ketij niveli vijne 1 here ne çdo shekull...!
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
2,594
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Hoti anulon takimin në ShBA pas aktakuzës për Thaçin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e paraparë të mbahet më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë, lidhur me dialogun Kosovë-Serbi.Anulimi i takimit nga ana e Hotit erdhi pas njoftimit nga Prokuroria e Specializuar në Hagë se është ngritur aktakuzë ndaj Presidentit Hashim Thaçi, i cili gjithashtu ishte paraparë të merrte pjesë në takimin në ShBA.Prokruroria e Specializuar ka ngritur aktakuzë edhe për Kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli.Hoti tha se do të kthehet në Kosovë nga udhëtimi i tij dhe tashmë ka njoftuar të deleguarin e ShBA-së për dialog, Richard Grenell, se nuk do të marrë pjesë në takim.“Për shkak të zhvillimeve të reja në Prishtinë si rezultat i akuzave të dorëzuara nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, më duhet të kthehem në Prishtinë për tu marrë me situatën.E kam njoftuar Ambasadorin Grenell se nuk mund të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë.”, ka shkruar Hoti
________________________
Hotin duhet dikush ta mbaje per dore se humbet rrugen ne oborr. Me vjen per te qare e per te qeshur kur lexoj fjalen kryeminister para emrit Dulle Koti
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,297
Pikët
113
Shahini: UÇK-ja ishte ushtri çlirimtare

Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, ka dalë në mbrojtje të Luftës Çlirimtare në Kosovë, pas aktakuzave të ngritura nga Prokuroria Speciale ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit, të dy figura qendrore të UÇK-së.
------
____________________________

Lumte ju çfare ministre t'arsimit qe keni :
Ushtria Çlirimtare e Kosovës ishte ushtri çlirimtare !
Thenie te ketij niveli vijne 1 here ne çdo shekull...!
Ec e mos mbylle te kabineti edhe leshoja Nuselalken 😂 me e xigiluar aty ku i qeshet me se shumti. 🤣
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
35,047
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Qe Haga te ngreje padi e te kerkoje gjykim te x apo y ish udheheqesi te UCKse do te thote qe ka meterial te perpiluar si dhe deshmitare qe do te dalin te mbeshtesin aktakuzen e ngritur.....
Me ate perceptimin tim mjaft te perulur besoj se nder keta deshmitare shumica do te jene me kombesi Shqiptare dhe per ndonje arsye qe vetem ata e dine ndermarrin ose behen pjese e kesaj farse politike......nuk eshte as hera e pare e as e fundit.

Mira do te ishte qe ata Shqiptare (qe i kemi edhe ketu ne forum e na nderojne me pjesmarrjen e tyre) qe kane marre pjese ne kete lufte dhe dine dicka me mire se ne te tjeret te na jepnin mendimin dhe perceptimin e tyre mbi keto akuza dhe mbi te verteten.

Nje gje dua te them se pa perkrahjen e SHBA-se dhe te politikave te saj me apo pa interes per tu bere pale me anen e drjete te historise, perseri ne si Shqiptare treguam dhe tregojme nje fytyre te papjekur e te pa marrun vesht persa i perket veturtesise per tiu bere njesh me blloqet ushtarako-ekonomike me te fuqishme e te marrim e mesojme sa me shum prej tyre.....vetshkaterrimin e kemi ne DNA....te keqen duhet ta shohim ne rradhe te pare tek vetja...ta nisim prej aty e me pas te gjejme armikun e jashtem.
 

Iluzionisti

V.I.P
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
2,251
Pikët
113
Ktu ka vetem nje tradhtar Edi Rama, maledetto me fis e me far, duhet me e vra!!!!, Prap Thaçi asht ne presion te madh, dhe e kuptoj! Por, ama Thaçi nuk mund te krahasohet me b...qirin e tiranes. Thaçi ka nje mbiemer te madh te fiseve shqiptare veriore qe kane luftu me trimni per liri dhe pamvarsi.

Me vjen keq per vllaznit e mij kosovar (dhe u kerkoj ndjese si individ) qe politika e tiranes ne shumicen e rasteve ka qene anti kosovare, dhe Edi Rama asht me Vucicin nuk asht as me Ramushin as me Kurtin as me Thacin.

Para ca diteve po pija kafe ne nje lokal afer postes se pergjithshme te republikes se shqiperise ne tirane, kur afrohen 4 traila (kamiona) te medhenj dhe zbresin shoferet e me kerkojne info se ku asht posta shqiptare qendrore (magazinat) me japin dokumentat me pa adresen ngaqe nuk dinin gjuhe te huaja, ishin Serb, me shenja u kuptuam se ku do shkonin.

Dmth posta shqiptare (shteti) kishte marre nga serbet logjistiken e postave shqiptare ....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,017
Pikët
113
Argatet dhe sherbetoret servil keshtu kane fundin perhere ne kapitullin e fundit te librit qe lexojme. Te ikin keto vemje te tregojne pastertine e tyre jokriminale para gjykates per veten e tyre ne radhe te pare dhe pushon edhe stigmatizimi i panevojshem i Uqkes dhe popudhit te siç do quhej sipas atij Grinedh gayt ; Shenzhen Economic Distrikt from tu Kusova.
Miredita Pirato.
Fundja fundit VETE e VOTUAN dhe NUK besoj qe e ben per inat te ruseve.
Je i pafajshem SHKO atje.
Edhe kete here ky thaQI pametan me kte KUFOMEN hotic.
Gjykatat jane te PAVARURA apo jo????
Clidhje ka me viziten ne usa???
Pastaj Edi Rama SKA te beje ASPAK me qeshtjen.....man,apo juve qlirimtaret e tjere.
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,055
Pikët
113
Momenti kur Albin Kurti ia thotë në sy Kadri Veselit : Thaçi po e formon Specialen e PDK-ja do ju dorëzon, VV-ja ju mbronë...

----------------------
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,055
Pikët
113
Albin Kurti: Shko Hashim

Ndonëse dje kryetari i VV-së, Albin Kurti e komentoi shkurt aktakuzën e Gjykatës Speciale kundër presidentit Thaçi kryetarit të PDK-së, një vit më parë, Kurti publikisht i kishte bërë thirrje presidentit Thaçi që të shkoj në Hagë, madje edhe titullin e shkrimit e kishte “Shko Hashim”.

Kurti në postimin e tij të vitit të kaluar e kishte kritikuar ashpër presidentin Thaçi, pasi sipas Kurtit, ai e mohoi UÇK-në kur erdhi koha që të mbajë përgjegjësi.

“Prandaj, ka ardhur momenti që ti të shkosh, atje ku po të thërrasin, në kurthin që vetë ia ngrite ushtrisë çlirimtare, duke ua përdredhur duart deputetëve të partisë tënde e duke na shkelur të gjithëve më 3 gusht 2015. Shko Hashim”, kishte shkruar Kurti, përcjellë “Bota sot”.

Ai i kishte bërë thirrje Thaçit që të shkojë në Hagë e t’iu dalë zot ushtarëve të UÇK-së të cilët në atë kohë thirreshin pothuajse çdo ditë për intervistim nga Gjykata Speciale.

“Prokuroria e gjykatës speciale i është sulur komandantëve të zonave, brigadave, batalioneve dhe të njësive tjera. Mos e lejo këtë. Dilju zot atyre. Mbroji ata. Mbroje UÇK-në. Sepse nuk është korrekte të marrësh meritat 20 vjet e përgjegjësinë asnjë ditë. Sa herë të është dashur të mburresh para shqiptarëve në mediat e Prishtinës dhe Tiranës, je shfaqur si luftëtar i shquar i UÇK-së. E kur të është dashur të flasësh për media ndërkombëtare, ke thënë se ke qenë larg linjave të frontit e fushëbetejave të luftës. Si mund të të durojmë tash kur luftëtarët e vërtetë po i thërret prokuroria që e solle ti? Prandaj shko vetë. Shko Hashim”, kishte shkruar tutje Kurti.

Shkrimi i plotë i Kurtit, në vitin e kaluar:

Shko Hashim
...
-----------------------
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
53,017
Pikët
113
Momenti kur Albin Kurti ia thotë në sy Kadri Veselit : Thaçi po e formon Specialen e PDK-ja do ju dorëzon, VV-ja ju mbronë...

----------------------
Ehhhhhhhhhhhhhhh....mushi menjen ktyreve te uqk-se.
Ktu ka vetem nje tradhtar Edi Rama, maledetto me fis e me far, duhet me e vra!!!!, Prap Thaçi asht ne presion te madh, dhe e kuptoj! Por, ama Thaçi nuk mund te krahasohet me b...qirin e tiranes. Thaçi ka nje mbiemer te madh te fiseve shqiptare veriore qe kane luftu me trimni per liri dhe pamvarsi.

Me vjen keq per vllaznit e mij kosovar (dhe u kerkoj ndjese si individ) qe politika e tiranes ne shumicen e rasteve ka qene anti kosovare, dhe Edi Rama asht me Vucicin nuk asht as me Ramushin as me Kurtin as me Thacin.

Para ca diteve po pija kafe ne nje lokal afer postes se pergjithshme te republikes se shqiperise ne tirane, kur afrohen 4 traila (kamiona) te medhenj dhe zbresin shoferet e me kerkojne info se ku asht posta shqiptare qendrore (magazinat) me japin dokumentat me pa adresen ngaqe nuk dinin gjuhe te huaja, ishin Serb, me shenja u kuptuam se ku do shkonin.

Dmth posta shqiptare (shteti) kishte marre nga serbet logjistiken e postave shqiptare ....
RREZOHENI kollaj juve...


Jo per noi gjo....

Te paskan mulu me ...LIKE-t....:)-pis-
 

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,055
Pikët
113
Marrëveshja Kosovë-Serbi, liliputi edvin droges në Washington për t’u takuar me Grenellin

EbINn-fWsAMQDIc.jpg


Javën kur planifikohej takimi mes Kosovës dhe Serbisë i ndërmjetësuar nga emisari Richard Grenell, në Washington ka shkuar edhe Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj
---------------------
 
Top