• Përshëndetje Vizitor!

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

Regjistrohu !

Gjykata speciale e Hages ngre aktakuzë kundër Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
Dhe ti e ke hallin e Legjitimitetit...nuk te ze gjumi pse na qenka shkelur E drejta nderkombetare nga intervenimi i NATOS,na qenka shkelur sovraniteti i Serbise.
Po ti bukurosh a e din edhe parimin tjeter qe nese i shkel me te dyja kembet te gjitha te dejtat e njeriut te shtetasve te tu (ne kete rast te drejtat e Shqiptareve te Kosoves nga ana e shtetit serb),ti po edhe sipas asaj te drejtes ndermobetare e humb perfundimisht Sovranitetin mbi ate territor.
Cka eshte me me rendesi,sovraniteti i nje shteti ne ate kohe fashist apo mbijetesa e nje kombi ?

Nenet e OKBes se leshit,....ta cojme ceshtjen ne Keshillin e Sigurimit te OKBes qe atje Rusija te vendos Veto kunder intervenimit te NATOS ne Serbi...
Kete e donte edhe Milloshevici,por ja futen edhe pa e pyetur OKBen....te lumte Clinton !
Flasim per te drejta nderkombetare.....apo jo???
Pastaj ruset NUK levizen as GISHTIN ne ato vremena.
Dhe te drejtat e LESHIT si kam bere une.
JO si ma kellcet.
Kshu kot....ata qetLO ne kumanovo,kur do dalin te pafajshem???????????????????

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,452
Pikët
113
Flasim per te drejta nderkombetare.....apo jo???
Pastaj ruset NUK levizen as GISHTIN ne ato vremena.
Dhe te drejtat e LESHIT si kam bere une.
JO si ma kellcet.
Kshu kot....ata qetLO ne kumanovo,kur do dalin te pafajshem???????????????????
Nuk ka njeri respekt për Thaçin. Por kjo gjykatë kërkon që të vendos në një nivel kriminelin me viktimën. Një bandit si Vuçiç pritet dhe përcillet me të gjitha respektet në kancelaritë e mëdha megjithëse e meriton që të jetë në burg. E mban mend besoj "pritjen" që i bënë boshnjakët, ai është mendimi që kanë njerëzit në ish-Jugosllavi për atë dhe për Serbët. Këtu po kërkojnë që të kriminalizojnë një popull të tërë, Shqiptarët. Ndërsa serbët ja hodhën paq. NATO duhet të kishte shkuar deri në Beograd dhe në Serbi duhet të kishte filluar një proçes i ngjashëm me denazifikimin. Me këtë mendje që kanë, prapë luftë do ketë në Ballkan.
Ky mendim i imi nuk ka të bëjë me ndonjë simpati për Thaçin apo për ndonjë shpresë te takimi i anulluar i Shtëpisë së Bardhë.

Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
Nuk ka njeri respekt për Thaçin. Por kjo gjykatë kërkon që të vendos në një nivel kriminelin me viktimën. Një bandit si Vuçiç pritet dhe përcillet me të gjitha respektet në kancelaritë e mëdha megjithëse e meriton që të jetë në burg. E mban mend besoj "pritjen" që i bënë boshnjakët, ai është mendimi që kanë njerëzit në ish-Jugosllavi për atë dhe për Serbët. Këtu po kërkojnë që të kriminalizojnë një popull të tërë, Shqiptarët. Ndërsa serbët ja hodhën paq. NATO duhet të kishte shkuar deri në Beograd dhe në Serbi duhet të kishte filluar një proçes i ngjashëm me denazifikimin. Me këtë mendje që kanë, prapë luftë do ketë në Ballkan.
Ky mendim i imi nuk ka të bëjë me ndonjë simpati për Thaçin apo për ndonjë shpresë të takimi i anulluar i Shtëpisë së Bardhë.
Per mua thaqit i heqin...........VESHET.
Del i pafajshem.
Pastaj (sipas meje) kane ndryshuar dhe ose KOHA TANI,me trumpin ne shtepine e bardhe.
uck NUK perfaqeson tere shqiptaret e Dardanise,sepse NUK vendosin te gjithe apo ASNJI kurora tek.....serbet.
Vucic eshte shkolluar....DIKU.

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,452
Pikët
113
Per mua thaqit i heqin...........VESHET.
Del i pafajshem.
Pastaj (sipas meje) kane ndryshuar dhe ose KOHA TANI,me trumpin ne shtepine e bardhe.
uck NUK perfaqeson tere shqiptaret e Dardanise,sepse NUK vendosin te gjithe apo ASNJI kurora tek.....serbet.
Vucic eshte shkolluar....DIKU.
UÇK pavarësisht vërejtjeve që mund të kem dhe orientimit politik të ndryshëm më përfaqëson mua dhe gjithë shqiptarët sepse ishte e vetmja forcë që luftoi aq sa mundi.

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,511
Pikët
113
Kjo me gjykaten speciale ne hage, qe te mos ngaterrohet me Tribunaline Hages per krimet ne ish jugosllavi, ku nder te tjeret nga republikat tjera te akuzuar dhe denuar per krime lufte etj, etje ku nder te akuzuarit ishte edhe Ramnush Haradinaj me dajat, Fatmir Limaj.

Kjo gjykata speciale u krijua ne fakt inicuar nga raporti i Dick Martinit ``fumato`` te Schwitzerlandit, i cili me te degjuar, te thena, e te pa thena ga deshmitare te vertete, fakadeshmitare e çfaredo qe te jene, arriti ti bente presionin qe keta te benin nje gjykate.

Qe nga lufta e paslufta, ne te gjitha vrasjet hetimet vazhdonin, deshmitare qe ishin vrare, kercenuar dhe shantazhuar te deshmonin ne njeren ane dhe nga ana tjeter paskrupullsia e krimineleve te talleshin edhe me viktimat dhe ti vulosnin ne stilin, e keni merituar.

Edhe nje dhafi qe perdornin, me demek se perderisa nuk denohesh me aktgjykim gjykate je i pafajshem. Posi, paqeter, sikur qe kam te drejten edhe une ta quaj kriminel e rrota kriminelit perderisa ta deshmoje gjykata te kunderten, qe nuk eshte kriminel sipas aktakuzes dhe te lirohet nga aktakuza.

Vista la Hasta Baby ! :unsure:``fumato``

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
UÇK pavarësisht vërejtjeve që mund të kem dhe orientimit politik të ndryshëm më përfaqëson mua dhe gjithë shqiptarët sepse ishte e vetmja forcë që luftoi aq sa mundi.
Per UCK-ne,kam shkruar dhe VETE para disa vitesh.
Ra ajo bie dhe lufta.
Luftoi....me se e DREJTE,por ATA qe luftuan jane NEN dhe.
E do TROC mendimin tim???????????

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,452
Pikët
113
Per UCK-ne,kam shkruar dhe VETE para disa vitesh.
Ra ajo bie dhe lufta.
Luftoi....me se e DREJTE,por ATA qe luftuan jane NEN dhe.
E do TROC mendimin tim???????????
Plotësisht dakord. Por pavarësisht se mund të kem antipati, simboli i asaj lufte dhe komandanti atyre që janë nën dhe ishte Thaçi. Kështu ndodh fatkeqësisht gjithmonë në revolucione apo luftëra popullore.

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,182
Pikët
113
Plotësisht dakord. Por pavarësisht se mund të kem antipati, simboli i asaj lufte dhe komandanti atyre që janë nën dhe ishte Thaçi. Kështu ndodh fatkeqësisht gjithmonë në revolucione apo luftëra popullore.
Komandant e vune,a ishte simbol NUK e di.
Pastaj je............. simbol i LESHIT te BIEN vlerat me kurora.
Thaci ishte THJESHT i..............PROJEKtuar.

Fshatari

No vip
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
8,462
Pikët
113
Brenga e Thaçit dhe e të tjerëve...

3 Gusht 2015

"Per ironi te fatit, amendimi kushtetues dhe ligji (per themelimin e gjykates speciale serbe) u propozuan dhe u mbrojten ne Kuvendin e Kosoves nga Hashim Thaçi, Kryeminister dhe u firmosen nga Kadri Vesili, Kryetar i Kuvendit...
-----------------

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
9,452
Pikët
113
Komandant e vune,a ishte simbol NUK e di.
Pastaj je............. simbol i LESHIT te BIEN vlerat me kurora.
Thaci ishte THJESHT i..............PROJEKtuar.
Kam 30 vjet që shikoj që kur duan të shkatërrojnë diçka shajnë Enver Hoxhën. Jo se ju plas shumë për atë por e përdorin si shkak. E kemi mësuar përmendësh si lojë. Edhe ky rast i njëjti është. Nuk ju bëhet vonë fare nëse ka baza akuza ndaj Thaçit dhe të tjerëve apo jo. Qëllimi është kriminalizimi i UÇK-së dhe paraqitja e shqiptarëve në një nivel, në mos më poshtë nga serbët.