• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Gmail ndryshon mënyrën e pranimit të emailave

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sot, Google do të fillojë lëshimin e një funksioni të ri brenda inboksit në Gmail. Sipas kësaj kompanie, thuhet se me “Priority Inbox for Gmail” emaili juaj do të ndryshojë përgjithmonë.
Në shërbimin e saj të emailit - Gmail, kompania Google e ka shtuar edhe një tipar të ri për menaxhimin e emailave masiv.

Priority Inbox ose prioriteti gjatë pranimit të emailave, është një përpjekje e re e Google për t’i zgjidhur problemet e e-mailave në Gmail.Në thelbin e saj, funksioni është një algoritëm; Priority Inbox përdor informata të tilla si fjalët kyçe, apo emrat e njerëzve të cilëve ju u dërgoni ose pranoni email më shpesh, dhe kështu Gmail u jep prioritet këtyre dërgesave, për ta lehtësuar pranimin e emailave nga ky shërbim.

E-mailat më të shpeshtë vendosen në krye të Gmail dhe hyjnë në kategorinë “të rëndësishme”, duke ju mundësuar që ju të merreni me këta emaila më parë.
 
Top