• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Google apo Facebook: Lufta për vendin e parë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Konkurrenca mes Google dhe Facebook është në rritje çdo ditë, ndërsa të dy kompanitë kanë tendencë të marrin primatin si më të mëdhatë në ueb.
Me rreth 500 milion përdorues, Facebook sigurisht kualifikohet për këtë titull. Google në anën tjetër është motori më i fuqishëm i kërkimit online, mirëpo të dy kompanitë janë të vetëdijshme se çdonjëri prej tyre mund të jetë edhe më i fuqishëm, nëse shërbimeve të cilat ata sot i ofrojnë ju japin edhe tiparet që tashmë i kanë rivalët e tyre.

Google tashmë është duke u përpjekur për të krijuar një rrjet social që do të shndërrohet në një rival të rëndësishëm për Facebook, por një përpjekje e mëparshme me Google Wave nuk ishte e suksesshme.

Facebook nga ana tjetër kërkon t'i shtojë rrjetit të saj social edhe një makinë kërkimi, që do të rivalizonte me Google.
 
Top