• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Google demanton akuzat

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Kompania Google ka demantuar raportet se është duke punuar me Verizon Communications në mundësimin e dërgimit të shpejt të përmbajtjeve të paguara online.
Gazeta prestigjioze “New York Times” thekson se ky koncept do të mund të shkatërrojë konceptin e neutralitetit të internetit dhe sugjeron se ai do të mund të sillte deri tek shërbimet e ndërlidhura me shpenzime më të larta për shitje premium.

Neutraliteti i internetit është në fokus të betejës në mes të kompanisë Comcast dhe ofruesve të shërbimit të internetit (ISP) si dhe komisionit federal amerikan për komunikime - FCC.

Pas vendimit të gjykatës sipas të cilit FCC ka të drejta të kufizuara për të rregulluar kufizimet e qarkullimit të ofruesve të shërbimeve të internetit, FCC kërkon që shërbimit e rripit të gjerë të internetit (broadband) të ri-klasifikohen si “shërbime telekomunikimi”, që ISP-të nuk e duan.
 
Top