• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Google Docs vjen i plotë në iPad

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Para disa javësh, Google pati ofruar mbështetje të pjesshme të shërbimit të saj Google Docs edhe për tabletin e kompanisë Apple, iPad.
Tani, Google thotë se shërbimi i saj për dokumente të zyrës është në dispozicion të plotë, për poseduesit e tabletit të famshëm të kompanisë Apple, të cilët tani kanë mundësinë t’i kryejnë të gjitha funksionet që i ofron ky shërbim, në ekran të plotë, në vend të versionit mobil, siç ishte deri më tani.

Natyrisht, shfletuesit mobil në kompjuterët tablet nuk janë aq të përdorshëm sikurse ata në kompjuter personal, ndërsa pikërisht për këtë, Google thotë se e ka përmirësuar shërbimin e saj për iPad.

Për shembull, nëse dëshironi ta ndryshoni një tabelë në Excel përmes tabletit iPad, ju mund ta bëni këtë, njësoj sikurse nga kompjuteri juaj personal, duke përdorur të njëjtat funksione që ofron Google Docs.
 
Top