• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Google freskon shërbimin e TV’së

Dard1

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 16, 2011
Postime
32
Pikët
0
Vendndodhja
Peje

Google ka lansuar azhurnimin e ri për shërbimin e saj Google TV, ndërsa versioni i fundit i softuerit Google TV 1.3 pritet të sjell funksione të reja për pajisjet që e mundësojnë këtë shërbim, si dhe të përmirësojë disa defekte të cilat janë shfaqur deri tani.

Risitë të cilat janë përfshirë në versionin e ri të Google TV janë mbështetja për audio formatet WMA, ndërsa Google ka thënë se integrimi në kohë reale me shërbimet e Netflix dhe CNBC ëahtë përmirësuar gjithashtu në këtë version.

Përmirësimet tjera që vijnë në këtë version të shërbimit të Google janë edhe mbështetja më e mirë për disqet e ndryshme Blu-ray, ajo për Music Unlimited nga Qriocity e kompanisë Sony si dhe transicioni më i mirë me këngët e softuerit Pandora./ Telegrafi /
 
Top